gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gedachtenis in de Grote Kerk

In de Grote Kerk wordt op 12 november een gedachtenis gehouden, om de Joodse Dordtenaren te herdenken die 75 jaar geleden gedeporteerd werden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Binnenkort is het 75 jaar geleden dat de eerste grote groep Dordtse Joden uit de stad werd gedeporteerd. Het Platform Dordtse Kerken stelt in een verklaring, dat de gebeurtenissen indertijd ‘vertellen van een manier van denken, waar onze samenleving nog steeds vatbaar voor lijkt’. Tijdens de bijeenkomst zal daarom worden stilgestaan bij deze zwarte bladzijde uit onze geschiedenis.

Burgemeester Kolff zal om zeven uur, bij de opening van de gedachtenis, het woord voeren. Zeven Joodse kinderen zullen daarna het Kaddisj-gebed laten klinken. Het regionale Ivrietkoor Al Naharot levert, onder leiding van Doron Peper, ook een bijdrage aan de bijeenkomst. Aan het eind van de avond zal er gecollecteerd worden voor de Dordtse stichting Stolpersteine, die al 86 herdenkingsstenen in de stad heeft laten plaatsen.

Lees ook

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.