gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gedachtenis in de Grote Kerk

In de Grote Kerk wordt op 12 november een gedachtenis gehouden, om de Joodse Dordtenaren te herdenken die 75 jaar geleden gedeporteerd werden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Binnenkort is het 75 jaar geleden dat de eerste grote groep Dordtse Joden uit de stad werd gedeporteerd. Het Platform Dordtse Kerken stelt in een verklaring, dat de gebeurtenissen indertijd ‘vertellen van een manier van denken, waar onze samenleving nog steeds vatbaar voor lijkt’. Tijdens de bijeenkomst zal daarom worden stilgestaan bij deze zwarte bladzijde uit onze geschiedenis.

Burgemeester Kolff zal om zeven uur, bij de opening van de gedachtenis, het woord voeren. Zeven Joodse kinderen zullen daarna het Kaddisj-gebed laten klinken. Het regionale Ivrietkoor Al Naharot levert, onder leiding van Doron Peper, ook een bijdrage aan de bijeenkomst. Aan het eind van de avond zal er gecollecteerd worden voor de Dordtse stichting Stolpersteine, die al 86 herdenkingsstenen in de stad heeft laten plaatsen.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.