gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gedachtenis in de Grote Kerk

In de Grote Kerk wordt op 12 november een gedachtenis gehouden, om de Joodse Dordtenaren te herdenken die 75 jaar geleden gedeporteerd werden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Binnenkort is het 75 jaar geleden dat de eerste grote groep Dordtse Joden uit de stad werd gedeporteerd. Het Platform Dordtse Kerken stelt in een verklaring, dat de gebeurtenissen indertijd ‘vertellen van een manier van denken, waar onze samenleving nog steeds vatbaar voor lijkt’. Tijdens de bijeenkomst zal daarom worden stilgestaan bij deze zwarte bladzijde uit onze geschiedenis.

Burgemeester Kolff zal om zeven uur, bij de opening van de gedachtenis, het woord voeren. Zeven Joodse kinderen zullen daarna het Kaddisj-gebed laten klinken. Het regionale Ivrietkoor Al Naharot levert, onder leiding van Doron Peper, ook een bijdrage aan de bijeenkomst. Aan het eind van de avond zal er gecollecteerd worden voor de Dordtse stichting Stolpersteine, die al 86 herdenkingsstenen in de stad heeft laten plaatsen.

Lees ook

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.