gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gedachtenis in de Grote Kerk

In de Grote Kerk wordt op 12 november een gedachtenis gehouden, om de Joodse Dordtenaren te herdenken die 75 jaar geleden gedeporteerd werden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Binnenkort is het 75 jaar geleden dat de eerste grote groep Dordtse Joden uit de stad werd gedeporteerd. Het Platform Dordtse Kerken stelt in een verklaring, dat de gebeurtenissen indertijd ‘vertellen van een manier van denken, waar onze samenleving nog steeds vatbaar voor lijkt’. Tijdens de bijeenkomst zal daarom worden stilgestaan bij deze zwarte bladzijde uit onze geschiedenis.

Burgemeester Kolff zal om zeven uur, bij de opening van de gedachtenis, het woord voeren. Zeven Joodse kinderen zullen daarna het Kaddisj-gebed laten klinken. Het regionale Ivrietkoor Al Naharot levert, onder leiding van Doron Peper, ook een bijdrage aan de bijeenkomst. Aan het eind van de avond zal er gecollecteerd worden voor de Dordtse stichting Stolpersteine, die al 86 herdenkingsstenen in de stad heeft laten plaatsen.

Lees ook

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.