gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gedicht Kees Buddingh’ bijna weer volledig in ere hersteld

09ac2b60d4ca3a085265b7f8dc1359a5

Het slechte weer heeft voor wat vertraging gezorgd, maar het gedicht ‘Hier op dit eiland’ van Kees Buddingh’ is bijna weer in ere hersteld. “Morgen nog eventjes, denk ik, en dan staat het er weer op”, vertelt een van de schilders op donderdag aan RTV Dordrecht.

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Zo’n anderhalve maand geleden verdween het werk van de Dordtse dichter aan het Buddingh’plein onder een witte verflaag. De reden: onderhoudswerkzaamheden vanuit woningcorporatie Trivire. "De muur had waterschade en daarom is het afgebikt en opnieuw gestuct", aldus de schilder.

Dat het gedicht enkel tijdelijk niet te bewonderen zou zijn, was echter niet direct duidelijk vanaf het begin. “Onrust om niks", vertelde een woordvoerder van woningcorporatie Trivire hierover. "Maar we zien wel dat het gedicht gewaardeerd wordt. Het is nooit de intentie geweest om het gedicht definitief weg te halen.”

Lees ook

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.