gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gedicht Kees Buddingh’ bijna weer volledig in ere hersteld

09ac2b60d4ca3a085265b7f8dc1359a5

Het slechte weer heeft voor wat vertraging gezorgd, maar het gedicht ‘Hier op dit eiland’ van Kees Buddingh’ is bijna weer in ere hersteld. “Morgen nog eventjes, denk ik, en dan staat het er weer op”, vertelt een van de schilders op donderdag aan RTV Dordrecht.

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Zo’n anderhalve maand geleden verdween het werk van de Dordtse dichter aan het Buddingh’plein onder een witte verflaag. De reden: onderhoudswerkzaamheden vanuit woningcorporatie Trivire. "De muur had waterschade en daarom is het afgebikt en opnieuw gestuct", aldus de schilder.

Dat het gedicht enkel tijdelijk niet te bewonderen zou zijn, was echter niet direct duidelijk vanaf het begin. “Onrust om niks", vertelde een woordvoerder van woningcorporatie Trivire hierover. "Maar we zien wel dat het gedicht gewaardeerd wordt. Het is nooit de intentie geweest om het gedicht definitief weg te halen.”

Lees ook

Biesbosch MuseumEiland (1)

Biesbosch MuseumEiland maakt kans op Museumprijs

Het Biesbosch MuseumEiland staat in de finale van de VriendenLoterij Museumprijs. Dit jaar maakt het museum kans op de titel ‘Het groene museum’. Tijdens de landelijke publieke stemronde hoopt het museum de hoofdprijs van 100.000 euro te winnen. Het museum neemt het op tegen twee andere musea: Forteiland Pampus bij Muiden en Museum De Bastei in Nijmegen.

Point Blur_Nov072026_095900

Geparkeerd busje van dakdekker in brand

Opnieuw een nachtelijke voertuigbrand in Dordrecht. In de nacht van vrijdag op zaterdag sloegen vlammen uit een busje van een dakdekker in de wijk Crabbehof.

overval schoonheidssalon Reeweg

Man overvalt schoonheidssalon: ‘Hij liep in opvallend trainingsjack zo de deur uit!’

Een schoonheidssalon aan de Reeweg Oost is woensdag aan het begin van de middag overvallen. Volgens ooggetuigen droeg de dader een opvallend trainingsjack. “Ik dacht: wat doet zo’n man in een schoonheidssalon?”

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.