Dordrecht, Netherlands

Gedumpte lachgaspatronen zorgen voor overlast

Iedereen schopt er tegenwoordig weleens tegen aan, gebruikte lachgaspatronen worden op de grond gegooid en liggen in bermen, op parkeerplaatsen en in het gras. Tony Bruys komt ze regelmatig tegen: “Op het Leerpark heb ik stapels en doosjes vol met capsules gevonden. Het wordt alleen maar meer.”
Robert van Loon | 13 augustus 2019 15:47 | Aangepast op 13 augustus 2019 15:47
De patronen worden gebruikt door personen die een korte roes willen krijgen. Het gas zorgt voor een opgewekt, vrolijk gevoel. Het gebruik van de capsules kan zorgen voor flauwvallen en schade aan de luchtwegen. Voor de lange termijn zijn de effecten op de gezondheid nog niet duidelijk.



De drug wordt ook steeds meer gebruikt door bestuurders van voertuigen, zo blijkt uit onderzoek van de NOS. Tot en met juli van dit jaar zijn er 960 incidenten geweest in het verkeer waarbij lachgasgebruik een rol speelde. Bruys heeft een tip voor de bestuurders “Stap niet met gas op het gas.”

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...