Dordrecht, Netherlands

Gedumpte lachgaspatronen zorgen voor overlast

Iedereen schopt er tegenwoordig weleens tegen aan, gebruikte lachgaspatronen worden op de grond gegooid en liggen in bermen, op parkeerplaatsen en in het gras. Tony Bruys komt ze regelmatig tegen: “Op het Leerpark heb ik stapels en doosjes vol met capsules gevonden. Het wordt alleen maar meer.”
Robert van Loon | 13 augustus 2019 15:47 | Aangepast op 13 augustus 2019 15:47
De patronen worden gebruikt door personen die een korte roes willen krijgen. Het gas zorgt voor een opgewekt, vrolijk gevoel. Het gebruik van de capsules kan zorgen voor flauwvallen en schade aan de luchtwegen. Voor de lange termijn zijn de effecten op de gezondheid nog niet duidelijk.



De drug wordt ook steeds meer gebruikt door bestuurders van voertuigen, zo blijkt uit onderzoek van de NOS. Tot en met juli van dit jaar zijn er 960 incidenten geweest in het verkeer waarbij lachgasgebruik een rol speelde. Bruys heeft een tip voor de bestuurders “Stap niet met gas op het gas.”

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vijf nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...