gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geef jongeren op voor 'De Dordtse Beloften'

240ca7a9f76aad2f420b108fd6c8a0de

Jongeren tussen de 6 en 21 jaar die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving kunnen voorgedragen worden voor het jongerenlintje 'De Dordtse Beloften'. De onderscheiding wordt uitgereikt aan vijf jongeren in de Raadszaal op 20 november.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De jongerenonderscheiding is een speciaal ontworpen gemeentelijke onderscheiding. De Dordtse Beloften is in 2012 bedacht door raadsleden om jongeren positief in beeld te brengen. De jongeren die voorgedragen worden, moeten een bijzonder prestatie geleverd hebben voor anderen of de stad. De jury bestaat uit wethouder Rik van der Linden, raadslid Irene koene, raadslid Loudy Nijhof en een winnaar van 2019. Aan hen de taak om te kijken welke vijf jongeren aan de voorwaarden voldoen.

De prijs bestaat uit een beeldje en een oorkonde. De burgemeester reikt de jongerenonderscheiding uit in de Raadszaal op 20 november 2020. Dit is tijdens de internationale dag van de rechten van het kind. Iemand aanmelden voor de onderscheiding kan tot 30 oktober 2020.

Lees ook

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.