gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geef jongeren op voor 'De Dordtse Beloften'

240ca7a9f76aad2f420b108fd6c8a0de

Jongeren tussen de 6 en 21 jaar die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving kunnen voorgedragen worden voor het jongerenlintje 'De Dordtse Beloften'. De onderscheiding wordt uitgereikt aan vijf jongeren in de Raadszaal op 20 november.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De jongerenonderscheiding is een speciaal ontworpen gemeentelijke onderscheiding. De Dordtse Beloften is in 2012 bedacht door raadsleden om jongeren positief in beeld te brengen. De jongeren die voorgedragen worden, moeten een bijzonder prestatie geleverd hebben voor anderen of de stad. De jury bestaat uit wethouder Rik van der Linden, raadslid Irene koene, raadslid Loudy Nijhof en een winnaar van 2019. Aan hen de taak om te kijken welke vijf jongeren aan de voorwaarden voldoen.

De prijs bestaat uit een beeldje en een oorkonde. De burgemeester reikt de jongerenonderscheiding uit in de Raadszaal op 20 november 2020. Dit is tijdens de internationale dag van de rechten van het kind. Iemand aanmelden voor de onderscheiding kan tot 30 oktober 2020.

Lees ook

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.