gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Dancetour in Dordrecht dit jaar

c82827be43fe741c06a0966d8378e431

Gratis meehossen met livemuziek op de Spuiboulevard. De Dancetour was voor veel Dordtenaren het hoogtepunt van Koningsdag. Maar dat feestje gaat niet meer door. De organisatie heeft besloten alleen nog een evenement in Breda te organiseren.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“In oktober zijn we weer begonnen met de voorbereidingen van de evenementen van 2022, vertelt organisator Magchiel Koekkoek van Stichting Dancetour. “Toen hielden we er rekening mee dat Koningsdag nog te vroeg zou komen (gezien het aantal coronabesmettingen). Inmiddels lijkt iedereen corona een beetje vergeten. Maar wij hebben besloten ons te focussen op andere evenementen die we organiseren. En te kiezen voor de grootste editie, die later in het jaar valt.”

Jarenlang werd er behalve in Dordrecht ook in Arnhem, Lelystad, Goes, Doetinchem en Tilburg een editie van de Dancetour georganiseerd. Die gaan allemaal niet meer door. Alleen Breda kan zich opmaken voor een feestje op 5 juni. Nieuw is ook dat het festiavl niet meer gratis is. Een kaartje gaat 12 euro kosten. De voorverkoop start op 25 maart.

“Een ticket kopen voor Dancetour is ook een breuk met een lange geschiedenis als gratis festival. Hiervoor is gekozen om te kunnen blijven investeren in kwaliteit: een beter programma en show. Wel kiest Dancetour voor een zeer lage prijs en blijft hiermee toegankelijk voor alle jongeren. De minimumleeftijd van Dancetour is 16 jaar.”

In Dordrecht kwam er nog een struikelpunt bij voor de organisatie. De locatie, de Spuiboulevard, wordt de komende jaren opgeknapt en is daardoor niet (geheel) beschikbaar. “Stichting Dancetour blijft in gesprek met de deelnemende gemeenten om te kijken naar kansen voor Dancetour in de nabije toekomst,” laat Koekkoek weten.

2f94a7718d5af95c54dafb69d76edd68

Lees meer over:

|

Lees ook

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”