gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Dancetour in Dordrecht dit jaar

c82827be43fe741c06a0966d8378e431

Gratis meehossen met livemuziek op de Spuiboulevard. De Dancetour was voor veel Dordtenaren het hoogtepunt van Koningsdag. Maar dat feestje gaat niet meer door. De organisatie heeft besloten alleen nog een evenement in Breda te organiseren.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“In oktober zijn we weer begonnen met de voorbereidingen van de evenementen van 2022, vertelt organisator Magchiel Koekkoek van Stichting Dancetour. “Toen hielden we er rekening mee dat Koningsdag nog te vroeg zou komen (gezien het aantal coronabesmettingen). Inmiddels lijkt iedereen corona een beetje vergeten. Maar wij hebben besloten ons te focussen op andere evenementen die we organiseren. En te kiezen voor de grootste editie, die later in het jaar valt.”

Jarenlang werd er behalve in Dordrecht ook in Arnhem, Lelystad, Goes, Doetinchem en Tilburg een editie van de Dancetour georganiseerd. Die gaan allemaal niet meer door. Alleen Breda kan zich opmaken voor een feestje op 5 juni. Nieuw is ook dat het festiavl niet meer gratis is. Een kaartje gaat 12 euro kosten. De voorverkoop start op 25 maart.

“Een ticket kopen voor Dancetour is ook een breuk met een lange geschiedenis als gratis festival. Hiervoor is gekozen om te kunnen blijven investeren in kwaliteit: een beter programma en show. Wel kiest Dancetour voor een zeer lage prijs en blijft hiermee toegankelijk voor alle jongeren. De minimumleeftijd van Dancetour is 16 jaar.”

In Dordrecht kwam er nog een struikelpunt bij voor de organisatie. De locatie, de Spuiboulevard, wordt de komende jaren opgeknapt en is daardoor niet (geheel) beschikbaar. “Stichting Dancetour blijft in gesprek met de deelnemende gemeenten om te kijken naar kansen voor Dancetour in de nabije toekomst,” laat Koekkoek weten.

2f94a7718d5af95c54dafb69d76edd68

Lees meer over:

|

Lees ook

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.