gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Dancetour in Dordrecht dit jaar

c82827be43fe741c06a0966d8378e431

Gratis meehossen met livemuziek op de Spuiboulevard. De Dancetour was voor veel Dordtenaren het hoogtepunt van Koningsdag. Maar dat feestje gaat niet meer door. De organisatie heeft besloten alleen nog een evenement in Breda te organiseren.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“In oktober zijn we weer begonnen met de voorbereidingen van de evenementen van 2022, vertelt organisator Magchiel Koekkoek van Stichting Dancetour. “Toen hielden we er rekening mee dat Koningsdag nog te vroeg zou komen (gezien het aantal coronabesmettingen). Inmiddels lijkt iedereen corona een beetje vergeten. Maar wij hebben besloten ons te focussen op andere evenementen die we organiseren. En te kiezen voor de grootste editie, die later in het jaar valt.”

Jarenlang werd er behalve in Dordrecht ook in Arnhem, Lelystad, Goes, Doetinchem en Tilburg een editie van de Dancetour georganiseerd. Die gaan allemaal niet meer door. Alleen Breda kan zich opmaken voor een feestje op 5 juni. Nieuw is ook dat het festiavl niet meer gratis is. Een kaartje gaat 12 euro kosten. De voorverkoop start op 25 maart.

“Een ticket kopen voor Dancetour is ook een breuk met een lange geschiedenis als gratis festival. Hiervoor is gekozen om te kunnen blijven investeren in kwaliteit: een beter programma en show. Wel kiest Dancetour voor een zeer lage prijs en blijft hiermee toegankelijk voor alle jongeren. De minimumleeftijd van Dancetour is 16 jaar.”

In Dordrecht kwam er nog een struikelpunt bij voor de organisatie. De locatie, de Spuiboulevard, wordt de komende jaren opgeknapt en is daardoor niet (geheel) beschikbaar. “Stichting Dancetour blijft in gesprek met de deelnemende gemeenten om te kijken naar kansen voor Dancetour in de nabije toekomst,” laat Koekkoek weten.

2f94a7718d5af95c54dafb69d76edd68

Lees meer over:

|

Lees ook

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.