gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Dancetour in Dordrecht dit jaar

c82827be43fe741c06a0966d8378e431

Gratis meehossen met livemuziek op de Spuiboulevard. De Dancetour was voor veel Dordtenaren het hoogtepunt van Koningsdag. Maar dat feestje gaat niet meer door. De organisatie heeft besloten alleen nog een evenement in Breda te organiseren.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“In oktober zijn we weer begonnen met de voorbereidingen van de evenementen van 2022, vertelt organisator Magchiel Koekkoek van Stichting Dancetour. “Toen hielden we er rekening mee dat Koningsdag nog te vroeg zou komen (gezien het aantal coronabesmettingen). Inmiddels lijkt iedereen corona een beetje vergeten. Maar wij hebben besloten ons te focussen op andere evenementen die we organiseren. En te kiezen voor de grootste editie, die later in het jaar valt.”

Jarenlang werd er behalve in Dordrecht ook in Arnhem, Lelystad, Goes, Doetinchem en Tilburg een editie van de Dancetour georganiseerd. Die gaan allemaal niet meer door. Alleen Breda kan zich opmaken voor een feestje op 5 juni. Nieuw is ook dat het festiavl niet meer gratis is. Een kaartje gaat 12 euro kosten. De voorverkoop start op 25 maart.

“Een ticket kopen voor Dancetour is ook een breuk met een lange geschiedenis als gratis festival. Hiervoor is gekozen om te kunnen blijven investeren in kwaliteit: een beter programma en show. Wel kiest Dancetour voor een zeer lage prijs en blijft hiermee toegankelijk voor alle jongeren. De minimumleeftijd van Dancetour is 16 jaar.”

In Dordrecht kwam er nog een struikelpunt bij voor de organisatie. De locatie, de Spuiboulevard, wordt de komende jaren opgeknapt en is daardoor niet (geheel) beschikbaar. “Stichting Dancetour blijft in gesprek met de deelnemende gemeenten om te kijken naar kansen voor Dancetour in de nabije toekomst,” laat Koekkoek weten.

2f94a7718d5af95c54dafb69d76edd68

Lees meer over:

|

Lees ook

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.