gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Dancetour in Dordrecht dit jaar

c82827be43fe741c06a0966d8378e431.jpg

Gratis meehossen met livemuziek op de Spuiboulevard. De Dancetour was voor veel Dordtenaren het hoogtepunt van Koningsdag. Maar dat feestje gaat niet meer door. De organisatie heeft besloten alleen nog een evenement in Breda te organiseren.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“In oktober zijn we weer begonnen met de voorbereidingen van de evenementen van 2022, vertelt organisator Magchiel Koekkoek van Stichting Dancetour. “Toen hielden we er rekening mee dat Koningsdag nog te vroeg zou komen (gezien het aantal coronabesmettingen). Inmiddels lijkt iedereen corona een beetje vergeten. Maar wij hebben besloten ons te focussen op andere evenementen die we organiseren. En te kiezen voor de grootste editie, die later in het jaar valt.”

Jarenlang werd er behalve in Dordrecht ook in Arnhem, Lelystad, Goes, Doetinchem en Tilburg een editie van de Dancetour georganiseerd. Die gaan allemaal niet meer door. Alleen Breda kan zich opmaken voor een feestje op 5 juni. Nieuw is ook dat het festiavl niet meer gratis is. Een kaartje gaat 12 euro kosten. De voorverkoop start op 25 maart.

“Een ticket kopen voor Dancetour is ook een breuk met een lange geschiedenis als gratis festival. Hiervoor is gekozen om te kunnen blijven investeren in kwaliteit: een beter programma en show. Wel kiest Dancetour voor een zeer lage prijs en blijft hiermee toegankelijk voor alle jongeren. De minimumleeftijd van Dancetour is 16 jaar.”

In Dordrecht kwam er nog een struikelpunt bij voor de organisatie. De locatie, de Spuiboulevard, wordt de komende jaren opgeknapt en is daardoor niet (geheel) beschikbaar. “Stichting Dancetour blijft in gesprek met de deelnemende gemeenten om te kijken naar kansen voor Dancetour in de nabije toekomst,” laat Koekkoek weten.

2f94a7718d5af95c54dafb69d76edd68.jpg

Lees ook

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.