gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Eurogrit-asbest in omgeving Kilkade

In de omgeving van Eurogrit is geen asbest aangetroffen dat afkomstig is van het bedrijf. Dat zegt de Omgevingsdienst Zuid Holland-Zuid (OZHZ). Bij één onderneming zijn wel vezels gevonden, maar die houden geen verband met Eurogrit. Dat bedrijf onderzoekt zelf de herkomst.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het onderzoek op bedrijfsterreinen is vorige week al uitgevoerd. Dat gebeurde met plakstrips. Van de 60 monsters bevatten 59 geen asbest.

De zogenoemde quickscan is niet alleen aan de Kilkade uitgevoerd, waar Eurogrit is gevestigd, maar ook op terreinen langs de Mijlweg. De overslag en opslag van het met asbest vervuilde straalmiddel vindt namelijk ook plaats bij het Zeehavenbedrijf.

Eurogrit levert een middel om mee te zandstralen. Onlangs bleek in één van de producten asbest te zitten. Tal van klussen waarbij het middel werd gebruikt, zijn toen direct stilgelegd. Vakbond FNV beklaagde zich erover dat zij een tijd lang geen inzage kreeg in de lijst met bedrijven die het middel hebben gekocht.

Lees ook

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.