gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Eurogrit-asbest in omgeving Kilkade

In de omgeving van Eurogrit is geen asbest aangetroffen dat afkomstig is van het bedrijf. Dat zegt de Omgevingsdienst Zuid Holland-Zuid (OZHZ). Bij één onderneming zijn wel vezels gevonden, maar die houden geen verband met Eurogrit. Dat bedrijf onderzoekt zelf de herkomst.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het onderzoek op bedrijfsterreinen is vorige week al uitgevoerd. Dat gebeurde met plakstrips. Van de 60 monsters bevatten 59 geen asbest.

De zogenoemde quickscan is niet alleen aan de Kilkade uitgevoerd, waar Eurogrit is gevestigd, maar ook op terreinen langs de Mijlweg. De overslag en opslag van het met asbest vervuilde straalmiddel vindt namelijk ook plaats bij het Zeehavenbedrijf.

Eurogrit levert een middel om mee te zandstralen. Onlangs bleek in één van de producten asbest te zitten. Tal van klussen waarbij het middel werd gebruikt, zijn toen direct stilgelegd. Vakbond FNV beklaagde zich erover dat zij een tijd lang geen inzage kreeg in de lijst met bedrijven die het middel hebben gekocht.

Lees ook

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.