gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Eurogrit-asbest in omgeving Kilkade

In de omgeving van Eurogrit is geen asbest aangetroffen dat afkomstig is van het bedrijf. Dat zegt de Omgevingsdienst Zuid Holland-Zuid (OZHZ). Bij één onderneming zijn wel vezels gevonden, maar die houden geen verband met Eurogrit. Dat bedrijf onderzoekt zelf de herkomst.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het onderzoek op bedrijfsterreinen is vorige week al uitgevoerd. Dat gebeurde met plakstrips. Van de 60 monsters bevatten 59 geen asbest.

De zogenoemde quickscan is niet alleen aan de Kilkade uitgevoerd, waar Eurogrit is gevestigd, maar ook op terreinen langs de Mijlweg. De overslag en opslag van het met asbest vervuilde straalmiddel vindt namelijk ook plaats bij het Zeehavenbedrijf.

Eurogrit levert een middel om mee te zandstralen. Onlangs bleek in één van de producten asbest te zitten. Tal van klussen waarbij het middel werd gebruikt, zijn toen direct stilgelegd. Vakbond FNV beklaagde zich erover dat zij een tijd lang geen inzage kreeg in de lijst met bedrijven die het middel hebben gekocht.

Lees ook

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.