Dordrecht, Netherlands

Geen Eurogrit-asbest in omgeving Kilkade

In de omgeving van Eurogrit is geen asbest aangetroffen dat afkomstig is van het bedrijf. Dat zegt de Omgevingsdienst Zuid Holland-Zuid (OZHZ). Bij één onderneming zijn wel vezels gevonden, maar die houden geen verband met Eurogrit. Dat bedrijf onderzoekt zelf de herkomst.
Peter Tromp | 20 oktober 2017 10:01 | Aangepast op 20 oktober 2017 10:01
Het onderzoek op bedrijfsterreinen is vorige week al uitgevoerd. Dat gebeurde met plakstrips. Van de 60 monsters bevatten 59 geen asbest.

De zogenoemde quickscan is niet alleen aan de Kilkade uitgevoerd, waar Eurogrit is gevestigd, maar ook op terreinen langs de Mijlweg. De overslag en opslag van het met asbest vervuilde straalmiddel vindt namelijk ook plaats bij het Zeehavenbedrijf.

Eurogrit levert een middel om mee te zandstralen. Onlangs bleek in één van de producten asbest te zitten. Tal van klussen waarbij het middel werd gebruikt, zijn toen direct stilgelegd. Vakbond FNV beklaagde zich erover dat zij een tijd lang geen inzage kreeg in de lijst met bedrijven die het middel hebben gekocht.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

De Stemming in Ridderkerk: ‘Ik zeg al jaren dat er een metro moet komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...