Dordrecht, Netherlands

Geen evenementen tot 1 september, basisscholen op 11 mei weer open

Alle evenementen tot en met 1 september zullen worden afgelast. Dat maakte minister-president Rutte bekend tijdens de persconferentie dinsdagavond. In Dordt zijn dus onder andere Big Rivers en Wantijpop afgelast.
Corrado Francke | 21 april 2020 19:16 | Aangepast op 21 april 2020 19:16
Alleen basisscholen zullen op 11 mei weer openen, verder worden de andere maatregelen uit de ‘intelligente lockdown’ verlengd tot 20 mei. Het voortgezet onderwijs heeft 1 juni als richtdatum om open te gaan, wel op anderhalve meter afstand. Ook is betaald voetbal niet mogelijk tot en met 1 september.


Ook worden een aantal maatregelen voor kinderen op het gebied van sporten versoepeld. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen vanaf 28 april in teamverband trainen, maar nog geen officiële wedstrijden spelen. Ook krijgen jongeren tussen de 13 en 18 jaar meer ruimte, maar nog wel op anderhalve meter afstand. Voor beide groepen wordt aangeraden om thuis te douchen en geen ouders langs de lijn te zien.

Andere maatregelen uit de intelligente lockdown worden verlengd tot en met 20 mei. "We weten dat een snelle versoepeling ertoe kan leiden dat het virus weer kan pieken, het in een tweede volg over ons heen komt. Met als gevolg nog meer slachtoffers en uitgestelde operaties van mensen met een andere ziekte. Dat willen we voorkomen", legt premier Rutte uit.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...