gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen gezondheidsrisico Crayestein-Oost

154cff39fd06bb2cd70b13cb674b255f

Er is geen risico voor de gezondheid van leden van leden van wielerclub De Mol, die mountainbiken en veldrijden op de voormalige vuilstortplaats Crayenstein-Oost.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat zeggen de gemeente en Tritium, het onderzoeksbureau dat het beheersplan voor Crayenstein opstelt en de controle uitvoert.

Omdat in het rapport van het bureau werd aangegeven dat de afdeklaag op tientallen plaatsen verdwenen is en er ernstige vervuiling van de grond is geconstateerd, was er grote onrust ontstaan bij de wielerclub.

Nu blijkt dat er vooral puin aan de oppervlakte is gekomen. De verontreiniging van de grond bestaat uit lage concentraties PAK’s en zware metalen als zink en nikkel. Er is dan alleen risico als je dat daadwerkelijk binnenkrijgt. Het grondwater is sterker vervuild, maar zit veel dieper.

Lees ook

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”