gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen gratis parkeren meer bij Villa Augustus

Wie komt aanrijden bij Villa Augustus en geen hotelgast is wordt sinds kort vriendelijk verzocht elders te parkeren.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het is misschien niet zo leuk, maar de gemeente heeft per 1 april zo’n - gratis - 250 parkeerplaatsen weggehaald bij Villa Augustus.

Enkele politici hebben inmiddels vragen gesteld aan de wethouder hoe het kan dat iemand mensen wegstuurt bij een openbare gemeentelijke parkeerplaats.

Eigenaar Daan van der Have van Villa Augustus zegt al enkele jaren in gesprek te zijn met de gemeente over het aankopen van de parkeerplaatsen. “Dit is een lastig proces geweest. Wij vinden het belangrijk voor een internationaal hotel als dit dat mensen die hier komen logeren vlakbij het hotel kunnen parkeren. We hebben nu overeenstemming met de gemeente dat we 49 parkeerplaatsen mogen kopen, maar de contracten daarvoor zijn nog niet ondertekend.”

“Tot die tijd hebben we afgesproken dat wij bezoekers mogen vragen of ze aan de andere kant betaald willen parkeren omdat wij hier onze hotelgasten laten parkeren. En als er mensen zijn die zeggen ‘ik mag hier parkeren want het is gemeentegrond’ dan gaan we die geen strobreed in de weg liggen.”

Wethouder Piet Sleeking laat desgevraagd weten binnenkort me het hotel te spreken en hoopt op een spoedige oplossing.

Lees ook

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat.jpg

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

artikelfoto oversteken stadspolders.png

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.