gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen gratis parkeren meer bij Villa Augustus

Wie komt aanrijden bij Villa Augustus en geen hotelgast is wordt sinds kort vriendelijk verzocht elders te parkeren.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het is misschien niet zo leuk, maar de gemeente heeft per 1 april zo’n - gratis - 250 parkeerplaatsen weggehaald bij Villa Augustus.

Enkele politici hebben inmiddels vragen gesteld aan de wethouder hoe het kan dat iemand mensen wegstuurt bij een openbare gemeentelijke parkeerplaats.

Eigenaar Daan van der Have van Villa Augustus zegt al enkele jaren in gesprek te zijn met de gemeente over het aankopen van de parkeerplaatsen. “Dit is een lastig proces geweest. Wij vinden het belangrijk voor een internationaal hotel als dit dat mensen die hier komen logeren vlakbij het hotel kunnen parkeren. We hebben nu overeenstemming met de gemeente dat we 49 parkeerplaatsen mogen kopen, maar de contracten daarvoor zijn nog niet ondertekend.”

“Tot die tijd hebben we afgesproken dat wij bezoekers mogen vragen of ze aan de andere kant betaald willen parkeren omdat wij hier onze hotelgasten laten parkeren. En als er mensen zijn die zeggen ‘ik mag hier parkeren want het is gemeentegrond’ dan gaan we die geen strobreed in de weg liggen.”

Wethouder Piet Sleeking laat desgevraagd weten binnenkort me het hotel te spreken en hoopt op een spoedige oplossing.

Lees ook

plucheplakkers

'Dit moment sloeg een gat in het vertrouwen van FC Dordrecht'

De bekende nachtkaars dooft langzaam op de Krommedijk. FC Dordrecht heeft een theoretische kans om de nacompetitie te halen, maar de huidige nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie weet ook dat het een lastig karwei wordt om nog de play-offs te halen.

pexels-mart-production-7230385.jpg

Celstraffen tot 10 jaar geëist in onderzoek naar overvallen, drugs- en wapenhandel

Als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, gaat een 40-jarige Ridderkerker tien jaar de cel in. Hij wordt niet alleen verdacht van drugshandel en de voorbereiding van gewelddadige overvallen, maar ook van wapenhandel, het bezit van vals geld en andere drugsfeiten. Ook tegen twee andere Ridderkerkers en tegen vier Rotterdammers zijn celstraffen geëist.

vos in zuidhoven.png

Vos laat zijn snuit zien in Dordtse woonwijk: 'Ik wist niet wat ik zag'

Als Jeffrey Erlings, bewoner van de wijk Zuidhoven in Dordrecht, op woensdagochtend zijn hond uitlaat, merkt hij al dat er iets rondsluipt. Later spot hij tot zijn grote verbazing een vos in zijn achtertuin, iets wat in Dordrecht steeds vaker gebeurt. "Gaaf joh!"

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.