gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen gratis parkeren meer bij Villa Augustus

Wie komt aanrijden bij Villa Augustus en geen hotelgast is wordt sinds kort vriendelijk verzocht elders te parkeren.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het is misschien niet zo leuk, maar de gemeente heeft per 1 april zo’n - gratis - 250 parkeerplaatsen weggehaald bij Villa Augustus.

Enkele politici hebben inmiddels vragen gesteld aan de wethouder hoe het kan dat iemand mensen wegstuurt bij een openbare gemeentelijke parkeerplaats.

Eigenaar Daan van der Have van Villa Augustus zegt al enkele jaren in gesprek te zijn met de gemeente over het aankopen van de parkeerplaatsen. “Dit is een lastig proces geweest. Wij vinden het belangrijk voor een internationaal hotel als dit dat mensen die hier komen logeren vlakbij het hotel kunnen parkeren. We hebben nu overeenstemming met de gemeente dat we 49 parkeerplaatsen mogen kopen, maar de contracten daarvoor zijn nog niet ondertekend.”

“Tot die tijd hebben we afgesproken dat wij bezoekers mogen vragen of ze aan de andere kant betaald willen parkeren omdat wij hier onze hotelgasten laten parkeren. En als er mensen zijn die zeggen ‘ik mag hier parkeren want het is gemeentegrond’ dan gaan we die geen strobreed in de weg liggen.”

Wethouder Piet Sleeking laat desgevraagd weten binnenkort me het hotel te spreken en hoopt op een spoedige oplossing.

Lees ook

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.