gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen groter pand voor museum 40-45

b645983ecd9ce4c3ba920e0c14929ac2

Het Museum 40-45 aan de Nieuwe Haven is door de jaren heen flink uit haar jasje gegroeid. Er zijn teveel spullen voor het vrij kleine pand. Daarnaast is misschien niet alles even waardevol om tentoon te stellen. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het college wil daarom dat er een deskundige wordt ingehuurd (kosten: 100.000 euro, verdeeld over twee jaar). Die moet orde op zaken stellen, overigens zonder dat de hardwerkende vrijwilligers aan de kant worden gezet.

De PVV liet in de commissievergadering al weten dat ze vindt dat het museum een groter pand verdiend. En daarvoor diende partij dinsdagmiddag tijdens de gemeenteraadsvergadering een motie in. Bovendien vindt ze dat 100.000 euro voor een deskundige wel erg veel geld is en stelde daarom voor om de helft ervan te besteden aan nieuwe huisvesting.

Het CDA gunt het museum ook een grote pand, maar denk dat het gebouw achter het huidige museum daar prima voor geschikt is. Een punt: daar zitten nu kantoren van een andere instelling.

Uiteindelijk haalde zowel de motie van de PVV als het amendement van het CDA het niet in de stemmingsronde. Wethouder Reynvaan benadrukt dat er bij het onderzoek naar de toekomst van het museum ook gekeken zal worden naar de huisvesting, maar er wordt niet verwacht dat er een groter pand gezocht moet worden. &t=10s

Lees ook

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.