gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen groter pand voor museum 40-45

b645983ecd9ce4c3ba920e0c14929ac2.jpg

Het Museum 40-45 aan de Nieuwe Haven is door de jaren heen flink uit haar jasje gegroeid. Er zijn teveel spullen voor het vrij kleine pand. Daarnaast is misschien niet alles even waardevol om tentoon te stellen. 

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het college wil daarom dat er een deskundige wordt ingehuurd (kosten: 100.000 euro, verdeeld over twee jaar). Die moet orde op zaken stellen, overigens zonder dat de hardwerkende vrijwilligers aan de kant worden gezet.

De PVV liet in de commissievergadering al weten dat ze vindt dat het museum een groter pand verdiend. En daarvoor diende partij dinsdagmiddag tijdens de gemeenteraadsvergadering een motie in. Bovendien vindt ze dat 100.000 euro voor een deskundige wel erg veel geld is en stelde daarom voor om de helft ervan te besteden aan nieuwe huisvesting.

Het CDA gunt het museum ook een grote pand, maar denk dat het gebouw achter het huidige museum daar prima voor geschikt is. Een punt: daar zitten nu kantoren van een andere instelling.

Uiteindelijk haalde zowel de motie van de PVV als het amendement van het CDA het niet in de stemmingsronde. Wethouder Reynvaan benadrukt dat er bij het onderzoek naar de toekomst van het museum ook gekeken zal worden naar de huisvesting, maar er wordt niet verwacht dat er een groter pand gezocht moet worden. &t=10s

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.