Dordrecht, Netherlands

Geen ijsvrij: de basisscholen zijn weer open

Na bijna acht weken dicht te zijn geweest vanwege corona, mochten de basisscholen maandagochtend weer open. Toch bleven veel scholen dicht vanwege het weer. Kindercampus de Bever ging ondanks de sneeuw wel gewoon open, daar zijn ze blij dat de kinderen weer welkom zijn.
Dennis Koorevaar | 8 februari 2021 15:12 | Aangepast op 8 februari 2021 15:12
Leerlingen, leerkrachten en ouders zijn enthousiast over het openen van de scholen. Juf Maaike Brandt van OBS de Bever vindt het super fijn om de kinderen weer te zien. Ook al ging het online les geven volgens haar ook goed, is het een wereld van verschil om de kinderen weer in de klas te hebben. “Je merkt dat kinderen de sociale contacten missen en dat ze het jammer vinden dat ze niet samen kunnen werken met een maatje.”


Dat de school weer open mag, betekent niet dat er geen regels zijn waaraan ze zich moeten houden. Zo werkt groep 7 en 8 in duo’s die niet gewisseld kunnen worden, de komende tijd werken kinderen alleen met hun toegewezen partner samen. Ook leraren hebben regels, zij moeten in de gangen een mondkapje op, voor groep 7 en 8 is dit een advies.


Scholen maken nu ook gebruik van het snottenbellenbeleid, daarmee hopen ze dat ouders hun kind goed in de gaten houden en thuis houden wanneer er een verkoudheid opduikt. Als blijkt dat er toch één coronabesmetting in de klas heeft plaatsgevonden, zal de hele klas uit voorzorg in quarantaine moeten.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...