Dordrecht, Netherlands

Geen ijsvrij: de basisscholen zijn weer open

Na bijna acht weken dicht te zijn geweest vanwege corona, mochten de basisscholen maandagochtend weer open. Toch bleven veel scholen dicht vanwege het weer. Kindercampus de Bever ging ondanks de sneeuw wel gewoon open, daar zijn ze blij dat de kinderen weer welkom zijn.
Dennis Koorevaar | 8 februari 2021 15:12 | Aangepast op 8 februari 2021 15:12
Leerlingen, leerkrachten en ouders zijn enthousiast over het openen van de scholen. Juf Maaike Brandt van OBS de Bever vindt het super fijn om de kinderen weer te zien. Ook al ging het online les geven volgens haar ook goed, is het een wereld van verschil om de kinderen weer in de klas te hebben. “Je merkt dat kinderen de sociale contacten missen en dat ze het jammer vinden dat ze niet samen kunnen werken met een maatje.”


Dat de school weer open mag, betekent niet dat er geen regels zijn waaraan ze zich moeten houden. Zo werkt groep 7 en 8 in duo’s die niet gewisseld kunnen worden, de komende tijd werken kinderen alleen met hun toegewezen partner samen. Ook leraren hebben regels, zij moeten in de gangen een mondkapje op, voor groep 7 en 8 is dit een advies.


Scholen maken nu ook gebruik van het snottenbellenbeleid, daarmee hopen ze dat ouders hun kind goed in de gaten houden en thuis houden wanneer er een verkoudheid opduikt. Als blijkt dat er toch één coronabesmetting in de klas heeft plaatsgevonden, zal de hele klas uit voorzorg in quarantaine moeten.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 8 jan 2026 17:05

Lees ook

Dordtse raad blikt terug op gladheidsbestrijding: ‘Veel verbetering mogelijk’

“We gaan de routekaart voor dit weer nogmaals evalueren”, belooft wethouder Marc Merx aan de raad. V...

LUISTER: ‘Ik word door ouderen uitgescholden.’ Een podcast over fatbikejeugd

Ze zouden ouderen omverrijden, spugen, schelden of zelfs een supermarkt binnenrijden. Of je het nu m...

Op de markt van je zooi af: bij deze mobiele milieuwagen kan het

Geen tijd of mogelijkheid om met je chemisch- of elektrisch afval naar een milieustraat te rijden? I...

Jonge dealer op heterdaad betrapt: grote hoeveelheid drugs in auto

De politie van Dordrecht heeft een jonge drugsdealer op heterdaad betrapt. Dat gebeurde al op donder...

Opnieuw peperdure behandeling voor Jetske, maar die wordt niet vergoed: 'Oneerlijk'

Jetske Postma is opzoek naar geld voor een peperdure behandeling in het buitenland. Aankomende donde...

Nieuwe Kinderraad geïnstalleerd: ‘Geen beleid over kinderen, maar mét ze’

“Ik beloof dat...”, spreken 18 nieuwe Kinderraadsleden de burgemeester van Sliedrecht toe. De Kinder...