gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Kerstmarkt, maar toch sfeervolle dagen tijdens ‘Dordtse Decemberdagen’

214e096858ba7b182bcba54b352632ed

Dat de Kerstmarkt niet doorgaat en dat er ook geen vuurwerk afgestoken mag worden, was al langer duidelijk. Om de laatste maand van het jaar toch een beetje gezellig te maken, is er een alternatief: De Dordtse Decemberdagen. Daarmee wordt binnen de huidige mogelijkheden de Dordtse binnenstad zo sfeervol en aantrekkelijk mogelijk gemaakt.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De afgelopen maanden hebben de POBD (ondernemers in de binnenstad), de gemeente Dordrecht en Dordrecht Marketing & Partners (de organisator van de Kerstmarkt), gewerkt aan de totstandkoming van de Dordtse Decemberdagen. Deze zullen plaatsvinden van 6 december tot en met 3 januari, en worden op diverse manieren ingevuld in de binnenstad. Denk bijvoorbeeld aan extra kerstbomen, winterverlichting, bijzondere lichtprojecten en –objecten en een wandelroute met lichtjes.

“Het gaat vooral om sfeer. Er komt ook een rondvaartroute, en een adventkalender op het Scheffersplein. En we zijn nog met een aantal andere dingen bezig,” zegt Arien van Pelt, voorzitter van winkeliersvereniging POBD.

Belangrijk hierbij is natuurlijk het spreiden van bezoekers. Mocht het nodig zijn dan vinden er aanpassingen plaats, melden de organiserende partijen.


Omdat er dit jaar geen eindejaarsvuurwerk afgestoken mag worden en er dus ook geen publiek op het Drierivierenpunt mag zijn, zullen er op oudejaarsdag en nieuwjaarsdag lasers te zien zijn. Die brengen vanuit diverse locaties in de stad verbinding tussen wijken.


De samenwerkende partijen hopen dat de Dordtse Decemberdagen met deze opzet een goede en interessante invulling geven aan de feestelijke decembermaand, voor bewoners van de stad en de regio.

Lees ook

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.