gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Kerstmarkt, maar toch sfeervolle dagen tijdens ‘Dordtse Decemberdagen’

214e096858ba7b182bcba54b352632ed

Dat de Kerstmarkt niet doorgaat en dat er ook geen vuurwerk afgestoken mag worden, was al langer duidelijk. Om de laatste maand van het jaar toch een beetje gezellig te maken, is er een alternatief: De Dordtse Decemberdagen. Daarmee wordt binnen de huidige mogelijkheden de Dordtse binnenstad zo sfeervol en aantrekkelijk mogelijk gemaakt.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De afgelopen maanden hebben de POBD (ondernemers in de binnenstad), de gemeente Dordrecht en Dordrecht Marketing & Partners (de organisator van de Kerstmarkt), gewerkt aan de totstandkoming van de Dordtse Decemberdagen. Deze zullen plaatsvinden van 6 december tot en met 3 januari, en worden op diverse manieren ingevuld in de binnenstad. Denk bijvoorbeeld aan extra kerstbomen, winterverlichting, bijzondere lichtprojecten en –objecten en een wandelroute met lichtjes.

“Het gaat vooral om sfeer. Er komt ook een rondvaartroute, en een adventkalender op het Scheffersplein. En we zijn nog met een aantal andere dingen bezig,” zegt Arien van Pelt, voorzitter van winkeliersvereniging POBD.

Belangrijk hierbij is natuurlijk het spreiden van bezoekers. Mocht het nodig zijn dan vinden er aanpassingen plaats, melden de organiserende partijen.


Omdat er dit jaar geen eindejaarsvuurwerk afgestoken mag worden en er dus ook geen publiek op het Drierivierenpunt mag zijn, zullen er op oudejaarsdag en nieuwjaarsdag lasers te zien zijn. Die brengen vanuit diverse locaties in de stad verbinding tussen wijken.


De samenwerkende partijen hopen dat de Dordtse Decemberdagen met deze opzet een goede en interessante invulling geven aan de feestelijke decembermaand, voor bewoners van de stad en de regio.

Lees ook

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.