gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Kerstmarkt, maar toch sfeervolle dagen tijdens ‘Dordtse Decemberdagen’

214e096858ba7b182bcba54b352632ed.jpg

Dat de Kerstmarkt niet doorgaat en dat er ook geen vuurwerk afgestoken mag worden, was al langer duidelijk. Om de laatste maand van het jaar toch een beetje gezellig te maken, is er een alternatief: De Dordtse Decemberdagen. Daarmee wordt binnen de huidige mogelijkheden de Dordtse binnenstad zo sfeervol en aantrekkelijk mogelijk gemaakt.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De afgelopen maanden hebben de POBD (ondernemers in de binnenstad), de gemeente Dordrecht en Dordrecht Marketing & Partners (de organisator van de Kerstmarkt), gewerkt aan de totstandkoming van de Dordtse Decemberdagen. Deze zullen plaatsvinden van 6 december tot en met 3 januari, en worden op diverse manieren ingevuld in de binnenstad. Denk bijvoorbeeld aan extra kerstbomen, winterverlichting, bijzondere lichtprojecten en –objecten en een wandelroute met lichtjes.

“Het gaat vooral om sfeer. Er komt ook een rondvaartroute, en een adventkalender op het Scheffersplein. En we zijn nog met een aantal andere dingen bezig,” zegt Arien van Pelt, voorzitter van winkeliersvereniging POBD.

Belangrijk hierbij is natuurlijk het spreiden van bezoekers. Mocht het nodig zijn dan vinden er aanpassingen plaats, melden de organiserende partijen.


Omdat er dit jaar geen eindejaarsvuurwerk afgestoken mag worden en er dus ook geen publiek op het Drierivierenpunt mag zijn, zullen er op oudejaarsdag en nieuwjaarsdag lasers te zien zijn. Die brengen vanuit diverse locaties in de stad verbinding tussen wijken.


De samenwerkende partijen hopen dat de Dordtse Decemberdagen met deze opzet een goede en interessante invulling geven aan de feestelijke decembermaand, voor bewoners van de stad en de regio.

Lees ook

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.

20220725162648_IMG_1516 (1) (1).jpg

Vijf auto's betrokken bij ongeluk, files op A15 en A16

Vijf auto's zijn dinsdagochtend betrokken geweest bij een botsing op de A15, ter hoogte van Ridderkerk. Volgens een politiewoordvoerder raakte één auto flink beschadigd, maar raakte niemand gewond.

foto wapperende nederlandse vlag

Dit kun je doen op Bevrijdingsdag in onze streek

Het is 81 jaar geleden dat Nederland bevrijd werd door de Geallieerden. Op deze Bevrijdingsdag staan ook dit jaar in onze streek weer verschillende activiteiten op de planning.

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20.00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagochtend al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.