gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Kerstmarkt, maar toch sfeervolle dagen tijdens ‘Dordtse Decemberdagen’

214e096858ba7b182bcba54b352632ed

Dat de Kerstmarkt niet doorgaat en dat er ook geen vuurwerk afgestoken mag worden, was al langer duidelijk. Om de laatste maand van het jaar toch een beetje gezellig te maken, is er een alternatief: De Dordtse Decemberdagen. Daarmee wordt binnen de huidige mogelijkheden de Dordtse binnenstad zo sfeervol en aantrekkelijk mogelijk gemaakt.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De afgelopen maanden hebben de POBD (ondernemers in de binnenstad), de gemeente Dordrecht en Dordrecht Marketing & Partners (de organisator van de Kerstmarkt), gewerkt aan de totstandkoming van de Dordtse Decemberdagen. Deze zullen plaatsvinden van 6 december tot en met 3 januari, en worden op diverse manieren ingevuld in de binnenstad. Denk bijvoorbeeld aan extra kerstbomen, winterverlichting, bijzondere lichtprojecten en –objecten en een wandelroute met lichtjes.

“Het gaat vooral om sfeer. Er komt ook een rondvaartroute, en een adventkalender op het Scheffersplein. En we zijn nog met een aantal andere dingen bezig,” zegt Arien van Pelt, voorzitter van winkeliersvereniging POBD.

Belangrijk hierbij is natuurlijk het spreiden van bezoekers. Mocht het nodig zijn dan vinden er aanpassingen plaats, melden de organiserende partijen.


Omdat er dit jaar geen eindejaarsvuurwerk afgestoken mag worden en er dus ook geen publiek op het Drierivierenpunt mag zijn, zullen er op oudejaarsdag en nieuwjaarsdag lasers te zien zijn. Die brengen vanuit diverse locaties in de stad verbinding tussen wijken.


De samenwerkende partijen hopen dat de Dordtse Decemberdagen met deze opzet een goede en interessante invulling geven aan de feestelijke decembermaand, voor bewoners van de stad en de regio.

Lees ook

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.