gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Kerstmarkt, maar toch sfeervolle dagen tijdens ‘Dordtse Decemberdagen’

214e096858ba7b182bcba54b352632ed.jpg

Dat de Kerstmarkt niet doorgaat en dat er ook geen vuurwerk afgestoken mag worden, was al langer duidelijk. Om de laatste maand van het jaar toch een beetje gezellig te maken, is er een alternatief: De Dordtse Decemberdagen. Daarmee wordt binnen de huidige mogelijkheden de Dordtse binnenstad zo sfeervol en aantrekkelijk mogelijk gemaakt.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De afgelopen maanden hebben de POBD (ondernemers in de binnenstad), de gemeente Dordrecht en Dordrecht Marketing & Partners (de organisator van de Kerstmarkt), gewerkt aan de totstandkoming van de Dordtse Decemberdagen. Deze zullen plaatsvinden van 6 december tot en met 3 januari, en worden op diverse manieren ingevuld in de binnenstad. Denk bijvoorbeeld aan extra kerstbomen, winterverlichting, bijzondere lichtprojecten en –objecten en een wandelroute met lichtjes.

“Het gaat vooral om sfeer. Er komt ook een rondvaartroute, en een adventkalender op het Scheffersplein. En we zijn nog met een aantal andere dingen bezig,” zegt Arien van Pelt, voorzitter van winkeliersvereniging POBD.

Belangrijk hierbij is natuurlijk het spreiden van bezoekers. Mocht het nodig zijn dan vinden er aanpassingen plaats, melden de organiserende partijen.


Omdat er dit jaar geen eindejaarsvuurwerk afgestoken mag worden en er dus ook geen publiek op het Drierivierenpunt mag zijn, zullen er op oudejaarsdag en nieuwjaarsdag lasers te zien zijn. Die brengen vanuit diverse locaties in de stad verbinding tussen wijken.


De samenwerkende partijen hopen dat de Dordtse Decemberdagen met deze opzet een goede en interessante invulling geven aan de feestelijke decembermaand, voor bewoners van de stad en de regio.

Lees ook

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.