Dordrecht, Netherlands

Geen luchtalarm in regio: 'Zijn de batterijen op?'

In de hele regio is het luchtalarm maandagmiddag om 12:00 uur niet afgegaan. Volgens de Veiligheidsregio's Rotterdam-Rijnmond en Zuid-Holland-Zuid bleef het stil door een vergissing van de meldkamer.
Dennis Koorevaar | 4 maart 2019 13:20 | Aangepast op 4 maart 2019 13:20


"Normaal geeft het systeem op de meldkamer aan dat er een test komt om 12:00 uur", zegt Jasper van Vugt van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond tegen RTV Rijnmond.

"Nu zijn we onlangs overgegaan naar een nieuwe meldkamer en moeten we even kijken of die melding bij iedereen goed doorkomt. In ieder geval is die melding nu niet geweest, en door een menselijke fout heeft ook niemand aan het alarm gedacht."

Op social media melden mensen dat het op het middaguur stil bleef. Onder meer vanuit Rotterdam, Zwijndrecht en Dordrecht kwamen berichten dat het alarm niet is afgegaan.

Door de "oorverdovende stilte" vroegen mensen zich af of ze misschien langs de audicien moeten, of dat de zomertijd al was ingegaan bij de brandweer.

De Veiligheidregio's Rotterdam-Rijnmond en Zuid-Holland-Zuid delen een meldkamer in Rotterdam. Daarom bleef het in beide gebieden stil.

De brandweer ontdekte de fout zelf, maar besloot het luchtalarm niet alsnog af te laten gaan om verwarring te voorkomen. Er wordt gewerkt aan een oplossing, zodat deze fout niet vaker gemaakt kan worden.

"We gaan direct zorgen dat die melding volgende maand netjes weer op de schermen van alle centralisten terecht komen en we passen de procedure aan, zodat het echt niet meer kan gebeuren dat ze niet afgaan."

De volgende test moet plaatsvinden op maandag 1 april. Ook precies een jaar geleden ging het luchtalarm in grote delen van Nederland niet af. Dat had toen te maken met een landelijke storing.

Lees ook

Geen 'burger' of 'worst' meer? Dit bedrijf uit onze streek zoekt nieuwe naam voor vleesvervangers

Een sojaschijf of plantaardig lapje: het zouden zomaar de nieuwe namen kunnen worden voor producten ...

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...