Dordrecht, Netherlands

Geen luchtalarm in regio: 'Zijn de batterijen op?'

In de hele regio is het luchtalarm maandagmiddag om 12:00 uur niet afgegaan. Volgens de Veiligheidsregio's Rotterdam-Rijnmond en Zuid-Holland-Zuid bleef het stil door een vergissing van de meldkamer.
Dennis Koorevaar | 4 maart 2019 13:20 | Aangepast op 4 maart 2019 13:20


"Normaal geeft het systeem op de meldkamer aan dat er een test komt om 12:00 uur", zegt Jasper van Vugt van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond tegen RTV Rijnmond.

"Nu zijn we onlangs overgegaan naar een nieuwe meldkamer en moeten we even kijken of die melding bij iedereen goed doorkomt. In ieder geval is die melding nu niet geweest, en door een menselijke fout heeft ook niemand aan het alarm gedacht."

Op social media melden mensen dat het op het middaguur stil bleef. Onder meer vanuit Rotterdam, Zwijndrecht en Dordrecht kwamen berichten dat het alarm niet is afgegaan.

Door de "oorverdovende stilte" vroegen mensen zich af of ze misschien langs de audicien moeten, of dat de zomertijd al was ingegaan bij de brandweer.

De Veiligheidregio's Rotterdam-Rijnmond en Zuid-Holland-Zuid delen een meldkamer in Rotterdam. Daarom bleef het in beide gebieden stil.

De brandweer ontdekte de fout zelf, maar besloot het luchtalarm niet alsnog af te laten gaan om verwarring te voorkomen. Er wordt gewerkt aan een oplossing, zodat deze fout niet vaker gemaakt kan worden.

"We gaan direct zorgen dat die melding volgende maand netjes weer op de schermen van alle centralisten terecht komen en we passen de procedure aan, zodat het echt niet meer kan gebeuren dat ze niet afgaan."

De volgende test moet plaatsvinden op maandag 1 april. Ook precies een jaar geleden ging het luchtalarm in grote delen van Nederland niet af. Dat had toen te maken met een landelijke storing.

Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...