gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen miljoenenclaim voor gemeente Dordrecht

Gemeente Dordrecht hoeft geen schadevergoeding te betalen aan projectontwikkelaar Bruil. De rechter heeft deze uitspraak gedaan. Het bedrag bedraagt ruim een miljoen.

Maxine van Haren |  | Aangepast op
Op het voormalige terrein van Van Damme aan het Kromhout zou een parkeergarage met 530 parkeerplaatsen. De raad heeft in 2013 de plannen goedgekeurd en zou het benodigde krediet te beschikking stellen. Ook is er op 14 juni 2009 een koop- en realisatieovereenkomst opgesteld tussen de gemeente en de projectontwikkelaar.


In een vergadering op 15 oktober 2013 heeft de raad tijdens een vergadering unaniem besloten het krediet niet beschikbaar te stellen. De bouw voor de parkeergarage was hiermee van de baan. De gemeente heeft Bruil geen compensatie aangeboden voor de gemaakte kosten, kosten die nog gemaakt gingen worden en buitenrechtelijke kosten. De kosten waren eigen risico voor de projectontwikkelaar.


Bruil ging hier niet mee akkoord en heeft de gemeente gedagvaard. Zo eiste Bruil een vergoeding voor de geleden schade door de tekortkoming van het naleven van deze overeenkomst.


Deze zaak kwam voor de rechter en die heeft de miljoenenclaim afgewezen.


Ondanks dat de bouw voor de parkeergarage nu definitief niet doorgaat, wordt er door de projectontwikkelaar wel gewerkt aan een nieuw plannen voor appartementen in Dordrecht

Lees ook

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

Nieuwe situatie A16 N3 aansluiting (1)

Dubbele afslag naar A16 is nog even wennen: niet alleen maar links opstellen

Wie vanaf de N3 de snelweg richting Rotterdam op wil rijden, kan dat nu via twee rijstroken doen. Rijkswaterstaat heeft om de doorstroming te verbeteren het kruispunt ter hoogte van de Laan van Europa in Dordrecht aangepast. De nieuwe situatie is voor veel automobilisten wel nog even wennen.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”