gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen miljoenenclaim voor gemeente Dordrecht

Gemeente Dordrecht hoeft geen schadevergoeding te betalen aan projectontwikkelaar Bruil. De rechter heeft deze uitspraak gedaan. Het bedrag bedraagt ruim een miljoen.

Maxine van Haren |  | Aangepast op
Op het voormalige terrein van Van Damme aan het Kromhout zou een parkeergarage met 530 parkeerplaatsen. De raad heeft in 2013 de plannen goedgekeurd en zou het benodigde krediet te beschikking stellen. Ook is er op 14 juni 2009 een koop- en realisatieovereenkomst opgesteld tussen de gemeente en de projectontwikkelaar.


In een vergadering op 15 oktober 2013 heeft de raad tijdens een vergadering unaniem besloten het krediet niet beschikbaar te stellen. De bouw voor de parkeergarage was hiermee van de baan. De gemeente heeft Bruil geen compensatie aangeboden voor de gemaakte kosten, kosten die nog gemaakt gingen worden en buitenrechtelijke kosten. De kosten waren eigen risico voor de projectontwikkelaar.


Bruil ging hier niet mee akkoord en heeft de gemeente gedagvaard. Zo eiste Bruil een vergoeding voor de geleden schade door de tekortkoming van het naleven van deze overeenkomst.


Deze zaak kwam voor de rechter en die heeft de miljoenenclaim afgewezen.


Ondanks dat de bouw voor de parkeergarage nu definitief niet doorgaat, wordt er door de projectontwikkelaar wel gewerkt aan een nieuw plannen voor appartementen in Dordrecht

Lees ook

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.