gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen miljoenenclaim voor gemeente Dordrecht

Gemeente Dordrecht hoeft geen schadevergoeding te betalen aan projectontwikkelaar Bruil. De rechter heeft deze uitspraak gedaan. Het bedrag bedraagt ruim een miljoen.

Maxine van Haren |  | Aangepast op
Op het voormalige terrein van Van Damme aan het Kromhout zou een parkeergarage met 530 parkeerplaatsen. De raad heeft in 2013 de plannen goedgekeurd en zou het benodigde krediet te beschikking stellen. Ook is er op 14 juni 2009 een koop- en realisatieovereenkomst opgesteld tussen de gemeente en de projectontwikkelaar.


In een vergadering op 15 oktober 2013 heeft de raad tijdens een vergadering unaniem besloten het krediet niet beschikbaar te stellen. De bouw voor de parkeergarage was hiermee van de baan. De gemeente heeft Bruil geen compensatie aangeboden voor de gemaakte kosten, kosten die nog gemaakt gingen worden en buitenrechtelijke kosten. De kosten waren eigen risico voor de projectontwikkelaar.


Bruil ging hier niet mee akkoord en heeft de gemeente gedagvaard. Zo eiste Bruil een vergoeding voor de geleden schade door de tekortkoming van het naleven van deze overeenkomst.


Deze zaak kwam voor de rechter en die heeft de miljoenenclaim afgewezen.


Ondanks dat de bouw voor de parkeergarage nu definitief niet doorgaat, wordt er door de projectontwikkelaar wel gewerkt aan een nieuw plannen voor appartementen in Dordrecht

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.