gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen miljoenenclaim voor gemeente Dordrecht

Gemeente Dordrecht hoeft geen schadevergoeding te betalen aan projectontwikkelaar Bruil. De rechter heeft deze uitspraak gedaan. Het bedrag bedraagt ruim een miljoen.

Maxine van Haren |  | Aangepast op
Op het voormalige terrein van Van Damme aan het Kromhout zou een parkeergarage met 530 parkeerplaatsen. De raad heeft in 2013 de plannen goedgekeurd en zou het benodigde krediet te beschikking stellen. Ook is er op 14 juni 2009 een koop- en realisatieovereenkomst opgesteld tussen de gemeente en de projectontwikkelaar.


In een vergadering op 15 oktober 2013 heeft de raad tijdens een vergadering unaniem besloten het krediet niet beschikbaar te stellen. De bouw voor de parkeergarage was hiermee van de baan. De gemeente heeft Bruil geen compensatie aangeboden voor de gemaakte kosten, kosten die nog gemaakt gingen worden en buitenrechtelijke kosten. De kosten waren eigen risico voor de projectontwikkelaar.


Bruil ging hier niet mee akkoord en heeft de gemeente gedagvaard. Zo eiste Bruil een vergoeding voor de geleden schade door de tekortkoming van het naleven van deze overeenkomst.


Deze zaak kwam voor de rechter en die heeft de miljoenenclaim afgewezen.


Ondanks dat de bouw voor de parkeergarage nu definitief niet doorgaat, wordt er door de projectontwikkelaar wel gewerkt aan een nieuw plannen voor appartementen in Dordrecht

Lees ook

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.