gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen miljoenenclaim voor gemeente Dordrecht

Gemeente Dordrecht hoeft geen schadevergoeding te betalen aan projectontwikkelaar Bruil. De rechter heeft deze uitspraak gedaan. Het bedrag bedraagt ruim een miljoen.

Maxine van Haren |  | Aangepast op
Op het voormalige terrein van Van Damme aan het Kromhout zou een parkeergarage met 530 parkeerplaatsen. De raad heeft in 2013 de plannen goedgekeurd en zou het benodigde krediet te beschikking stellen. Ook is er op 14 juni 2009 een koop- en realisatieovereenkomst opgesteld tussen de gemeente en de projectontwikkelaar.


In een vergadering op 15 oktober 2013 heeft de raad tijdens een vergadering unaniem besloten het krediet niet beschikbaar te stellen. De bouw voor de parkeergarage was hiermee van de baan. De gemeente heeft Bruil geen compensatie aangeboden voor de gemaakte kosten, kosten die nog gemaakt gingen worden en buitenrechtelijke kosten. De kosten waren eigen risico voor de projectontwikkelaar.


Bruil ging hier niet mee akkoord en heeft de gemeente gedagvaard. Zo eiste Bruil een vergoeding voor de geleden schade door de tekortkoming van het naleven van deze overeenkomst.


Deze zaak kwam voor de rechter en die heeft de miljoenenclaim afgewezen.


Ondanks dat de bouw voor de parkeergarage nu definitief niet doorgaat, wordt er door de projectontwikkelaar wel gewerkt aan een nieuw plannen voor appartementen in Dordrecht

Lees ook

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

55610958826_5b593fc37e_k

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.