Dordrecht, Netherlands

Geen nieuw openbaar toilet in de stad

In het centrum van Dordrecht komt definitief geen nieuw openbaar toilet dat 24 uur per dag toegankelijk is. In de gemeenteraad is daar regelmatig om gevraagd.
Jordy Nijenhuis | 19 februari 2019 15:59 | Aangepast op 19 februari 2019 15:59
GroenLinks, D66 en de PvdA wilden graag een openbare wc waar je any time terecht kunt, maar legden zich dinsdag in de raadsvergadering neer bij de conclusie van B&W dat er ruim voldoende van openbare toiletten zijn.


Het enige probleem is hoge nood in nachtelijke uren. Dan moeten mensen naar het station of naar de parkeergarage Veemarkt. De laatste plek is alleen toegankelijk voor wie daar ook parkeert.

Een nieuwe 24/7-toiletgelegenheid kost volgens B&W eenmalig 80 tot 175 mille en nog eens 20 tot 40 mille per jaar. Zoveel geld hebben ze daar niet voor over.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

112-nieuws: brand in gaskachel en chauffeur overleden

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een woning aan de Krommedijk in Dordrecht...

De Stemming in Hardinxveld-Giessendam: ‘Er is hier niet zo veel aan cultuur’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe massaclaim tegen Chemours op komst: 'Stoppen, opruimen en schade vergoeden'

Omwonenden van chemiereus Chemours, verenigd in de stichting 'PFAS Vrij Green Claim', stappen naar d...

Gezocht: extra plekken voor mogelijke azc's in deze gemeente

De gemeente Molenlanden vraagt inwoners opnieuw om hulp in de zoektocht naar nieuwe plekken voor mog...

Raad voelt opnieuw niks voor zero-emissiezone: 'Wereldvreemd plan'

Een zero-emissiezone in de Dordtse binnenstad is opnieuw van de baan. Het initiatiefvoorstel van Gro...

Nieuw zwembad op de gemeentegrens? Zo denkt de Hardinxveldse politiek erover

Wat verandert de gemeenteraadsverkiezing aan de plannen voor het gezamenlijke zwembad van Sliedrecht...