gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen privatisering Essenhof

Het college van B&W stelt de gemeenteraad voor om voor een periode van 15 jaar af te zien van gedeeltelijke privatisering van begraafplaats Essenhof.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In 2016 zijn daar wel plannen voor opgesteld door Essenhof. De bedoeling was om de dienstverlening bij uitvaarten en het crematorium bij marktpartijen onder te brengen. Dat zou financiële risico’s voor de gemeente moeten beperken. Nader onderzoek van de plannen toonde echter aan dat de mogelijke opsplitsing van Essenhof erg ingewikkeld is en weer andere financiële risico’s kan opleveren. Bovendien zou de gemeente toch altijd verantwoordelijk blijven voor de continuïteit van de dienstverlening. 

Bij debatten die hierover eerder zijn gevoerd bleek al dat de gemeenteraad in meerderheid voorstander was om Essenhof onder beheer van de gemeente te houden. Verschillende fracties hadden ook grote bezwaren tegen een privatisering. De vertraging in de bouwplannen van een crematorium in Zwijndrecht is bij de besluitvorming ook een overweging geweest.

Lees ook

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.