gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen privatisering Essenhof

Het college van B&W stelt de gemeenteraad voor om voor een periode van 15 jaar af te zien van gedeeltelijke privatisering van begraafplaats Essenhof.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In 2016 zijn daar wel plannen voor opgesteld door Essenhof. De bedoeling was om de dienstverlening bij uitvaarten en het crematorium bij marktpartijen onder te brengen. Dat zou financiële risico’s voor de gemeente moeten beperken. Nader onderzoek van de plannen toonde echter aan dat de mogelijke opsplitsing van Essenhof erg ingewikkeld is en weer andere financiële risico’s kan opleveren. Bovendien zou de gemeente toch altijd verantwoordelijk blijven voor de continuïteit van de dienstverlening. 

Bij debatten die hierover eerder zijn gevoerd bleek al dat de gemeenteraad in meerderheid voorstander was om Essenhof onder beheer van de gemeente te houden. Verschillende fracties hadden ook grote bezwaren tegen een privatisering. De vertraging in de bouwplannen van een crematorium in Zwijndrecht is bij de besluitvorming ook een overweging geweest.

Lees ook

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.