gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen privatisering Essenhof

Het college van B&W stelt de gemeenteraad voor om voor een periode van 15 jaar af te zien van gedeeltelijke privatisering van begraafplaats Essenhof.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In 2016 zijn daar wel plannen voor opgesteld door Essenhof. De bedoeling was om de dienstverlening bij uitvaarten en het crematorium bij marktpartijen onder te brengen. Dat zou financiële risico’s voor de gemeente moeten beperken. Nader onderzoek van de plannen toonde echter aan dat de mogelijke opsplitsing van Essenhof erg ingewikkeld is en weer andere financiële risico’s kan opleveren. Bovendien zou de gemeente toch altijd verantwoordelijk blijven voor de continuïteit van de dienstverlening. 

Bij debatten die hierover eerder zijn gevoerd bleek al dat de gemeenteraad in meerderheid voorstander was om Essenhof onder beheer van de gemeente te houden. Verschillende fracties hadden ook grote bezwaren tegen een privatisering. De vertraging in de bouwplannen van een crematorium in Zwijndrecht is bij de besluitvorming ook een overweging geweest.

Lees ook

politie prorail station sliedrecht

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

voetbal kijken kroeg cage

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.

IMG_7637 (1)

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

luchtalarm 02

Lokale partijen slaan alarm over verdwijnende sirene: 'Goed functionerend waarschuwingssysteem'

"Schaf het luchtalarm niet af!" Het is de oproep van dertig lokale partijen in heel Nederland, waaronder Slydregt.NU. De partijen reageren daarmee op minister Van Weel van Justitie, die maandag schreef dat de bekende sirene vanaf 1 januari 2028 verdwijnt.

foto karel dicht

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.