gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen privatisering Essenhof

Het college van B&W stelt de gemeenteraad voor om voor een periode van 15 jaar af te zien van gedeeltelijke privatisering van begraafplaats Essenhof.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In 2016 zijn daar wel plannen voor opgesteld door Essenhof. De bedoeling was om de dienstverlening bij uitvaarten en het crematorium bij marktpartijen onder te brengen. Dat zou financiële risico’s voor de gemeente moeten beperken. Nader onderzoek van de plannen toonde echter aan dat de mogelijke opsplitsing van Essenhof erg ingewikkeld is en weer andere financiële risico’s kan opleveren. Bovendien zou de gemeente toch altijd verantwoordelijk blijven voor de continuïteit van de dienstverlening. 

Bij debatten die hierover eerder zijn gevoerd bleek al dat de gemeenteraad in meerderheid voorstander was om Essenhof onder beheer van de gemeente te houden. Verschillende fracties hadden ook grote bezwaren tegen een privatisering. De vertraging in de bouwplannen van een crematorium in Zwijndrecht is bij de besluitvorming ook een overweging geweest.

Lees ook

Busink explosie zwi

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.