Dordrecht, Netherlands

Geen publiek bij herdenking Statenvergadering

De herdenking van de Eerste Vrije Statenvergadering blijft vandaag beperkt tot een besloten bijeenkomst. Het Dordrechts Museum wilde afgelopen weekend weer een publieksevenement, maar kreeg de kerken niet mee. De vorig jaar afgesproken jaarlijkse viering met inwoners van Dordrecht gaat nu al mis.
Peter Tromp | 19 juli 2016 12:05 | Aangepast op 19 juli 2016 12:05
De burgemeester houdt vanmiddag een toespraak over het belang en de gevolgen van de Statenvergadering van 1572. De burgemeester van Oudewater overhandigt een fragment van de notulen van die vergadering aan het Hof van Nederland. Samen met het college van Dordrecht ondertekenen de beide burgervaders een moderne vertaling van die notulen. Vervolgens gaat iedereen lunchen. Publiek komt er niet aan te pas.


Het Dordrecht Museum wilde een hagenpreek organiseren met een toespraak over geloof en vrijheid van denken. Net als vorig jaar op het plein van Hof van Holland. Een hagenpreek is een kerkdienst in de open lucht. Calvinisten hielden die diensten vroeger, omdat ze niet voor hun geloof uit mochten komen. De preek zou afgelopen zondag plaatsvinden, maar kerkelijke organisaties wilden geen muziek van Big Rivers op de achtergrond. De oplossing was eerder beginnen, want Big Rivers begon pas om één uur, maar dat wilden de kerken niet. De hagenpreek mocht pas na half twaalf beginnen, vanwege de zondagsrust. “Het is heel lastig om de verschillende kerken met elkaar te laten samenwerken”, zegt een woordvoerder van het Dordrechts Museum, waartoe Hof van Holland behoort, “De besloten bijeenkomst van vandaag is georganiseerd om het toch niet helemaal aan ons voorbij te laten gaan.”


De hagenpreek staat voor volgend jaar wel weer op het programma. De afspraken zouden inmiddels zijn gemaakt.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

FC Dordrecht neemt het in de laatste thuiswedstrijd op tegen het belofte elftal van Ajax. Hiermee ko...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...