gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen publiek bij herdenking Statenvergadering

De herdenking van de Eerste Vrije Statenvergadering blijft vandaag beperkt tot een besloten bijeenkomst. Het Dordrechts Museum wilde afgelopen weekend weer een publieksevenement, maar kreeg de kerken niet mee. De vorig jaar afgesproken jaarlijkse viering met inwoners van Dordrecht gaat nu al mis.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De burgemeester houdt vanmiddag een toespraak over het belang en de gevolgen van de Statenvergadering van 1572. De burgemeester van Oudewater overhandigt een fragment van de notulen van die vergadering aan het Hof van Nederland. Samen met het college van Dordrecht ondertekenen de beide burgervaders een moderne vertaling van die notulen. Vervolgens gaat iedereen lunchen. Publiek komt er niet aan te pas.


Het Dordrecht Museum wilde een hagenpreek organiseren met een toespraak over geloof en vrijheid van denken. Net als vorig jaar op het plein van Hof van Holland. Een hagenpreek is een kerkdienst in de open lucht. Calvinisten hielden die diensten vroeger, omdat ze niet voor hun geloof uit mochten komen. De preek zou afgelopen zondag plaatsvinden, maar kerkelijke organisaties wilden geen muziek van Big Rivers op de achtergrond. De oplossing was eerder beginnen, want Big Rivers begon pas om één uur, maar dat wilden de kerken niet. De hagenpreek mocht pas na half twaalf beginnen, vanwege de zondagsrust. “Het is heel lastig om de verschillende kerken met elkaar te laten samenwerken”, zegt een woordvoerder van het Dordrechts Museum, waartoe Hof van Holland behoort, “De besloten bijeenkomst van vandaag is georganiseerd om het toch niet helemaal aan ons voorbij te laten gaan.”


De hagenpreek staat voor volgend jaar wel weer op het programma. De afspraken zouden inmiddels zijn gemaakt.

Lees ook

IMG-20260329-WA0004.jpg

Het was even rustig, nu is het weer zover: een autobrand in Dordrecht

Na wekenlange 'rust' is in Dordrecht zaterdagnacht weer een auto uitgebrand. Het vuur woedde vooral aan de binnenkant van het voertuig, waar weinig van overbleef.

foto artikel fc straat.jpg

FC STRAAT sportief geopend: 'Het belangrijkste is om plezier te hebben'

Penalty’s, doelpunten en een hele boel gejuich. Zo klonk de opening van het sportinitiatief FC STRAAT in de Dordtse wijk Stadspolders. FC STRAAT is een online voetbalclub die gratis voetbaltoernooien en activiteiten voor kinderen organiseert. Stadspolders is de tweede wijk in Dordrecht waar het initiatief actief is.

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.