gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen publiek bij herdenking Statenvergadering

De herdenking van de Eerste Vrije Statenvergadering blijft vandaag beperkt tot een besloten bijeenkomst. Het Dordrechts Museum wilde afgelopen weekend weer een publieksevenement, maar kreeg de kerken niet mee. De vorig jaar afgesproken jaarlijkse viering met inwoners van Dordrecht gaat nu al mis.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De burgemeester houdt vanmiddag een toespraak over het belang en de gevolgen van de Statenvergadering van 1572. De burgemeester van Oudewater overhandigt een fragment van de notulen van die vergadering aan het Hof van Nederland. Samen met het college van Dordrecht ondertekenen de beide burgervaders een moderne vertaling van die notulen. Vervolgens gaat iedereen lunchen. Publiek komt er niet aan te pas.


Het Dordrecht Museum wilde een hagenpreek organiseren met een toespraak over geloof en vrijheid van denken. Net als vorig jaar op het plein van Hof van Holland. Een hagenpreek is een kerkdienst in de open lucht. Calvinisten hielden die diensten vroeger, omdat ze niet voor hun geloof uit mochten komen. De preek zou afgelopen zondag plaatsvinden, maar kerkelijke organisaties wilden geen muziek van Big Rivers op de achtergrond. De oplossing was eerder beginnen, want Big Rivers begon pas om één uur, maar dat wilden de kerken niet. De hagenpreek mocht pas na half twaalf beginnen, vanwege de zondagsrust. “Het is heel lastig om de verschillende kerken met elkaar te laten samenwerken”, zegt een woordvoerder van het Dordrechts Museum, waartoe Hof van Holland behoort, “De besloten bijeenkomst van vandaag is georganiseerd om het toch niet helemaal aan ons voorbij te laten gaan.”


De hagenpreek staat voor volgend jaar wel weer op het programma. De afspraken zouden inmiddels zijn gemaakt.

Lees ook

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.