gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen publiek bij herdenking Statenvergadering

De herdenking van de Eerste Vrije Statenvergadering blijft vandaag beperkt tot een besloten bijeenkomst. Het Dordrechts Museum wilde afgelopen weekend weer een publieksevenement, maar kreeg de kerken niet mee. De vorig jaar afgesproken jaarlijkse viering met inwoners van Dordrecht gaat nu al mis.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De burgemeester houdt vanmiddag een toespraak over het belang en de gevolgen van de Statenvergadering van 1572. De burgemeester van Oudewater overhandigt een fragment van de notulen van die vergadering aan het Hof van Nederland. Samen met het college van Dordrecht ondertekenen de beide burgervaders een moderne vertaling van die notulen. Vervolgens gaat iedereen lunchen. Publiek komt er niet aan te pas.


Het Dordrecht Museum wilde een hagenpreek organiseren met een toespraak over geloof en vrijheid van denken. Net als vorig jaar op het plein van Hof van Holland. Een hagenpreek is een kerkdienst in de open lucht. Calvinisten hielden die diensten vroeger, omdat ze niet voor hun geloof uit mochten komen. De preek zou afgelopen zondag plaatsvinden, maar kerkelijke organisaties wilden geen muziek van Big Rivers op de achtergrond. De oplossing was eerder beginnen, want Big Rivers begon pas om één uur, maar dat wilden de kerken niet. De hagenpreek mocht pas na half twaalf beginnen, vanwege de zondagsrust. “Het is heel lastig om de verschillende kerken met elkaar te laten samenwerken”, zegt een woordvoerder van het Dordrechts Museum, waartoe Hof van Holland behoort, “De besloten bijeenkomst van vandaag is georganiseerd om het toch niet helemaal aan ons voorbij te laten gaan.”


De hagenpreek staat voor volgend jaar wel weer op het programma. De afspraken zouden inmiddels zijn gemaakt.

Lees ook

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.