gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen publiek bij herdenking Statenvergadering

De herdenking van de Eerste Vrije Statenvergadering blijft vandaag beperkt tot een besloten bijeenkomst. Het Dordrechts Museum wilde afgelopen weekend weer een publieksevenement, maar kreeg de kerken niet mee. De vorig jaar afgesproken jaarlijkse viering met inwoners van Dordrecht gaat nu al mis.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De burgemeester houdt vanmiddag een toespraak over het belang en de gevolgen van de Statenvergadering van 1572. De burgemeester van Oudewater overhandigt een fragment van de notulen van die vergadering aan het Hof van Nederland. Samen met het college van Dordrecht ondertekenen de beide burgervaders een moderne vertaling van die notulen. Vervolgens gaat iedereen lunchen. Publiek komt er niet aan te pas.


Het Dordrecht Museum wilde een hagenpreek organiseren met een toespraak over geloof en vrijheid van denken. Net als vorig jaar op het plein van Hof van Holland. Een hagenpreek is een kerkdienst in de open lucht. Calvinisten hielden die diensten vroeger, omdat ze niet voor hun geloof uit mochten komen. De preek zou afgelopen zondag plaatsvinden, maar kerkelijke organisaties wilden geen muziek van Big Rivers op de achtergrond. De oplossing was eerder beginnen, want Big Rivers begon pas om één uur, maar dat wilden de kerken niet. De hagenpreek mocht pas na half twaalf beginnen, vanwege de zondagsrust. “Het is heel lastig om de verschillende kerken met elkaar te laten samenwerken”, zegt een woordvoerder van het Dordrechts Museum, waartoe Hof van Holland behoort, “De besloten bijeenkomst van vandaag is georganiseerd om het toch niet helemaal aan ons voorbij te laten gaan.”


De hagenpreek staat voor volgend jaar wel weer op het programma. De afspraken zouden inmiddels zijn gemaakt.

Lees ook

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.