gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Ronde van Dordrecht 2018

45d5d3750af832c598eed7fe7d3cbb6b

De Ronde van Dordrecht gaat dit jaar niet door. De organisatie achter de wielerwedstrijd die altijd in het eerste weekend van september verreden wordt, krijgt het niet rond. En dat is voor het eerst in bijna 80 jaar.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Johan de Graaf van Wielerclub De Mol laat weten dat de organisatie al jaren in handen ligt van een extern committee. Door persoonlijke omstandigheden was een van de leden gedwongen per direct te stoppen. Een goede overdracht kwam er niet en op korte termijn lukte het de club niet het zelf op poten te zetten. Daar missen de vrijwilligers de ervaring en de tijd voor. Er is nog hulp gevraagd aan andere clubs, die ook wedstrijden organiseren, maar niemand kon het stokje overnemen.

De Graaf is teleurgesteld. "Het was altijd een mooi moment in het jaar. Ook om nieuwe leden te trekken." In 2016 dreigde de ondergang al eens voor de Ronde van Dordrecht door een tekort aan sponsoren. Op het nippertje werd de wedstrijd gered. Al werd er toen al angstig vooruitgeblikt op de mogelijke gevolgen van het niet door laten gaan van de wielerronde.

Wat het voor volgend jaar betekent dat de ronde nu niet doorgaat, is niet bekend. Bij de Mol kampen ze met een groot tekort aan vrijwilligers, dat niet zomaar is opgelost.

Foto: Rob van der Woude 

Lees ook

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.