gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen Sinterklaasintocht dit jaar

8e05d20590e1a4a59b6937ac97715dfd

Het bestuur van de Stichting Intocht Dordrecht heeft woensdagavond beslist om de intocht van de Goedheiligman dit jaar niet door te laten gaan. Dit doordat het door de maatregelen rondom het coronavirus niet mogelijk is om het evenement in goede banen te leiden.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Alle scenario's zijn doorlopen en deze week volgde het bestuur ook een webinar die door de gemeente Dordrecht was georganiseerd voor evenementenorganisatoren. We kunnen niet anders dan dit pijnlijke besluit nemen." laat het bestuur weten. Tegelijkertijd zal ook de aansluitende intocht van Crabbehof niet doorgaan dit jaar.

"Het is niet zo dat we het Sinterklaasfeest helemaal aan ons voorbij laten gaan, want we hebben ook gekeken naar wat er wel mogelijk is. Achter de schermen wordt hard gewerkt aan een alternatief." De organisatie is aan het bedenken hoe de kinderen toch naar de Sint kunnen komen in plaats van de Sint naar de kinderen. "We houden het nog even spannend. We wachten nog op een vergunning."

Ook de theatershow die in het kader van 800 jaar stad stond geprogrammeerd moet het bestuur verplaatsen. "Schouwburg Kunstmin kan op dit moment slechts 200 plaatsen bezetten in plaats van 750. Daarmee wordt een productie als deze kostentechnisch te ingewikkeld. Daarbuiten speelt de cast het liefst voor een volle zaal." De bestelde kaarten zijn automatisch geldig voor de show van 28 november 2021.

Lees ook

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.