Dordrecht, Netherlands

Geen Sinterklaasintocht dit jaar

Het bestuur van de Stichting Intocht Dordrecht heeft woensdagavond beslist om de intocht van de Goedheiligman dit jaar niet door te laten gaan. Dit doordat het door de maatregelen rondom het coronavirus niet mogelijk is om het evenement in goede banen te leiden.
Dennis Koorevaar | 23 juli 2020 17:08 | Aangepast op 23 juli 2020 17:08
"Alle scenario's zijn doorlopen en deze week volgde het bestuur ook een webinar die door de gemeente Dordrecht was georganiseerd voor evenementenorganisatoren. We kunnen niet anders dan dit pijnlijke besluit nemen." laat het bestuur weten. Tegelijkertijd zal ook de aansluitende intocht van Crabbehof niet doorgaan dit jaar.

"Het is niet zo dat we het Sinterklaasfeest helemaal aan ons voorbij laten gaan, want we hebben ook gekeken naar wat er wel mogelijk is. Achter de schermen wordt hard gewerkt aan een alternatief." De organisatie is aan het bedenken hoe de kinderen toch naar de Sint kunnen komen in plaats van de Sint naar de kinderen. "We houden het nog even spannend. We wachten nog op een vergunning."

Ook de theatershow die in het kader van 800 jaar stad stond geprogrammeerd moet het bestuur verplaatsen. "Schouwburg Kunstmin kan op dit moment slechts 200 plaatsen bezetten in plaats van 750. Daarmee wordt een productie als deze kostentechnisch te ingewikkeld. Daarbuiten speelt de cast het liefst voor een volle zaal." De bestelde kaarten zijn automatisch geldig voor de show van 28 november 2021.

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...