gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen spreekrecht voor vader Meisje van Nulde

Martin Huisman, de vader van het Meisje van Nulde, krijgt vandaag opnieuw geen spreekrecht in de beroepszaak van Mike J. tegen verlenging van zijn tbs. dat meldt RTV Rijnmond. In juli wees de rechter zo'n verzoek ook al af, omdat dit niet bij wet geregeld is.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het 4-jarige Meisje van Nulde kwam in 2001 om het leven na stelselmatige mishandeling door haar stiefvader Mike J. Haar lijkje werd in de vriezer gelegd en later in stukken gezaagd.

De Dordtse kleuter heette in het echt Rowena Rikkers. Na haar dood werd ze bekend als Meisje van Nulde, omdat delen van haar lichaam werden teruggevonden in het Veluwemeer bij strand Nulde.

Haar hoofdje werd uit het water gehaald bij Hoek van Holland. Om er achter te komen wie het meisje was, maakte een specialist een reconstructie van het hoofd. Foto's daarvan kregen aandacht in de media. Rowena werd herkend, haar moeder en stiefvader opgepakt.

Mike J. kreeg twaalf jaar cel plus tbs met dwangverpleging. Moeder Wanda werd veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. Zij greep niet in op de momenten dat Mike J. haar dochter mishandelde.

Wanda is alweer een tijdje op vrije voeten. De tbs-maatregelen van Mike J. werd in juli met twee jaar verlengd, omdat de rechter de kans op herhaling groot achtte. J. ging tegen de beslissing in beroep.

De nabestaanden wilden hun verhaal over de dood van het Meisje van Nulde naar voren brengen tijdens de zittingen over de tbs-verlenging. Maar dat kan wettelijk niet. Het CDA dient donderdag een motie in bij de Tweede Kamer om daar verandering in te brengen.

Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.