gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen spreekrecht voor vader Meisje van Nulde

Martin Huisman, de vader van het Meisje van Nulde, krijgt vandaag opnieuw geen spreekrecht in de beroepszaak van Mike J. tegen verlenging van zijn tbs. dat meldt RTV Rijnmond. In juli wees de rechter zo'n verzoek ook al af, omdat dit niet bij wet geregeld is.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het 4-jarige Meisje van Nulde kwam in 2001 om het leven na stelselmatige mishandeling door haar stiefvader Mike J. Haar lijkje werd in de vriezer gelegd en later in stukken gezaagd.

De Dordtse kleuter heette in het echt Rowena Rikkers. Na haar dood werd ze bekend als Meisje van Nulde, omdat delen van haar lichaam werden teruggevonden in het Veluwemeer bij strand Nulde.

Haar hoofdje werd uit het water gehaald bij Hoek van Holland. Om er achter te komen wie het meisje was, maakte een specialist een reconstructie van het hoofd. Foto's daarvan kregen aandacht in de media. Rowena werd herkend, haar moeder en stiefvader opgepakt.

Mike J. kreeg twaalf jaar cel plus tbs met dwangverpleging. Moeder Wanda werd veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. Zij greep niet in op de momenten dat Mike J. haar dochter mishandelde.

Wanda is alweer een tijdje op vrije voeten. De tbs-maatregelen van Mike J. werd in juli met twee jaar verlengd, omdat de rechter de kans op herhaling groot achtte. J. ging tegen de beslissing in beroep.

De nabestaanden wilden hun verhaal over de dood van het Meisje van Nulde naar voren brengen tijdens de zittingen over de tbs-verlenging. Maar dat kan wettelijk niet. Het CDA dient donderdag een motie in bij de Tweede Kamer om daar verandering in te brengen.

Lees ook

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

politie 01

Man trekt gouden ketting van nek 84-jarige vrouw

Een 84-jarige vrouw uit Zwijndrecht is eerder deze maand op brute wijze beroofd van haar ketting. De vrouw liep van de Lindeweg over de brug naar de Beethovenlaan, toen een onbekende man haar gouden ketting van haar nek af trok. Hij is opgepakt.