gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen spreekrecht voor vader Meisje van Nulde

Martin Huisman, de vader van het Meisje van Nulde, krijgt vandaag opnieuw geen spreekrecht in de beroepszaak van Mike J. tegen verlenging van zijn tbs. dat meldt RTV Rijnmond. In juli wees de rechter zo'n verzoek ook al af, omdat dit niet bij wet geregeld is.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het 4-jarige Meisje van Nulde kwam in 2001 om het leven na stelselmatige mishandeling door haar stiefvader Mike J. Haar lijkje werd in de vriezer gelegd en later in stukken gezaagd.

De Dordtse kleuter heette in het echt Rowena Rikkers. Na haar dood werd ze bekend als Meisje van Nulde, omdat delen van haar lichaam werden teruggevonden in het Veluwemeer bij strand Nulde.

Haar hoofdje werd uit het water gehaald bij Hoek van Holland. Om er achter te komen wie het meisje was, maakte een specialist een reconstructie van het hoofd. Foto's daarvan kregen aandacht in de media. Rowena werd herkend, haar moeder en stiefvader opgepakt.

Mike J. kreeg twaalf jaar cel plus tbs met dwangverpleging. Moeder Wanda werd veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. Zij greep niet in op de momenten dat Mike J. haar dochter mishandelde.

Wanda is alweer een tijdje op vrije voeten. De tbs-maatregelen van Mike J. werd in juli met twee jaar verlengd, omdat de rechter de kans op herhaling groot achtte. J. ging tegen de beslissing in beroep.

De nabestaanden wilden hun verhaal over de dood van het Meisje van Nulde naar voren brengen tijdens de zittingen over de tbs-verlenging. Maar dat kan wettelijk niet. Het CDA dient donderdag een motie in bij de Tweede Kamer om daar verandering in te brengen.

Lees ook

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

PSX_20261025_024136

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.