gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen spreekrecht voor vader Meisje van Nulde

Martin Huisman, de vader van het Meisje van Nulde, krijgt vandaag opnieuw geen spreekrecht in de beroepszaak van Mike J. tegen verlenging van zijn tbs. dat meldt RTV Rijnmond. In juli wees de rechter zo'n verzoek ook al af, omdat dit niet bij wet geregeld is.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het 4-jarige Meisje van Nulde kwam in 2001 om het leven na stelselmatige mishandeling door haar stiefvader Mike J. Haar lijkje werd in de vriezer gelegd en later in stukken gezaagd.

De Dordtse kleuter heette in het echt Rowena Rikkers. Na haar dood werd ze bekend als Meisje van Nulde, omdat delen van haar lichaam werden teruggevonden in het Veluwemeer bij strand Nulde.

Haar hoofdje werd uit het water gehaald bij Hoek van Holland. Om er achter te komen wie het meisje was, maakte een specialist een reconstructie van het hoofd. Foto's daarvan kregen aandacht in de media. Rowena werd herkend, haar moeder en stiefvader opgepakt.

Mike J. kreeg twaalf jaar cel plus tbs met dwangverpleging. Moeder Wanda werd veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. Zij greep niet in op de momenten dat Mike J. haar dochter mishandelde.

Wanda is alweer een tijdje op vrije voeten. De tbs-maatregelen van Mike J. werd in juli met twee jaar verlengd, omdat de rechter de kans op herhaling groot achtte. J. ging tegen de beslissing in beroep.

De nabestaanden wilden hun verhaal over de dood van het Meisje van Nulde naar voren brengen tijdens de zittingen over de tbs-verlenging. Maar dat kan wettelijk niet. Het CDA dient donderdag een motie in bij de Tweede Kamer om daar verandering in te brengen.

Lees ook

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.