gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen verrassing dat PVV mee wil doen

De PVV wil meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht. Ze zijn daarvoor op zoek naar geschikte kandidaten. Voor de Dordtse fracties van de SP en de VVD is dit geen verrassing.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de landelijke verkiezingen bleek de partij van Wilders populair in Dordt. Hij kreeg bijna 15,7 procent van de stemmen, iets meer dan het landelijk gemiddelde van 13,0 procent.

Ook presentator Maarten Wijk van het politieke programma Rechtstreeks uit de Raad kijkt niet op van deze ontwikkeling. Wel houdt hij zijn hart vast voor de lokale politiek. Met de gedachte dat mogelijk ook de partij Denk - die in Dordrecht een bovengemiddeld aantal stemmers trok - misschien wel met de gemeenteraadsverkiezingen mee wil doen.

"Twee hele grote partijen, die zonder duidelijk politiek programma te midden van de lokale partijen, duidelijk moeten maken waarom zij nu precies voor Dordrecht zijn. Dat wordt een ingewikkelde situatie"

Over een paar maanden wordt gekeken of er genoeg geschikte kandidaten zijn gevonden. In totaal wil de PVV meedoen in 60 gemeenten.

Foto: Geert Wilders bezoekt Dordrecht in april 2016

Lees ook

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.