gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen verrassing dat PVV mee wil doen

De PVV wil meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht. Ze zijn daarvoor op zoek naar geschikte kandidaten. Voor de Dordtse fracties van de SP en de VVD is dit geen verrassing.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de landelijke verkiezingen bleek de partij van Wilders populair in Dordt. Hij kreeg bijna 15,7 procent van de stemmen, iets meer dan het landelijk gemiddelde van 13,0 procent.

Ook presentator Maarten Wijk van het politieke programma Rechtstreeks uit de Raad kijkt niet op van deze ontwikkeling. Wel houdt hij zijn hart vast voor de lokale politiek. Met de gedachte dat mogelijk ook de partij Denk - die in Dordrecht een bovengemiddeld aantal stemmers trok - misschien wel met de gemeenteraadsverkiezingen mee wil doen.

"Twee hele grote partijen, die zonder duidelijk politiek programma te midden van de lokale partijen, duidelijk moeten maken waarom zij nu precies voor Dordrecht zijn. Dat wordt een ingewikkelde situatie"

Over een paar maanden wordt gekeken of er genoeg geschikte kandidaten zijn gevonden. In totaal wil de PVV meedoen in 60 gemeenten.

Foto: Geert Wilders bezoekt Dordrecht in april 2016

Lees ook

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.

pexelscrabbehof.png

Veel meer longkanker bij inwoners Wielwijk en Crabbehof dan elders

In de Dordtse wijken Crabbehof en Wielwijk komt veel meer longkanker voor dan gemiddeld in Nederland. Dat meldt de GGD Zuid-Holland Zuid na onderzoek op verzoek van bewoners uit de Zeehavenbuurt in Wielwijk. Die maken zich zorgen, omdat er veel mensen in hun omgeving kanker hebben.

prostitutiedrugs.png

Woning voor zes maanden dicht vanwege langdurige overlast

Een woning in de Papendrechtse wijk Middenpolder moet voor zes maanden dicht. Het huis zorgde volgens de gemeente al lange tijd voor overlast: zo werd er bij een controle eerder illegale prostitutie aangetroffen en waren er signalen van mogelijke drugshandel.

fotovoorzwi.png

Onder invloed van drugs sticht man brand: rechtbank kiest hulp boven celstraf

De man die in 2024 brand stichtte in een Zwijndrechtse garagebox, hoeft niet naar de gevangenis. Dat heeft de rechtbank bepaald. Omdat hij met psychische en sociale problemen kampt, verkiest de rechtbank hulp boven een celstraf.