gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen vierde kliko in de tuin

De VVD wil dat het college opnieuw kijkt naar het invoeren van een vierde kliko want volgens de partij is dat helemaal niet nodig.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De VVD wil dat het college opnieuw kijkt naar het invoeren van een vierde kliko. Volgens de partij is dat helemaal niet nodig.

Nu hebben de Dordtenaren al 3 containers voor oud papier, rest en groenafval. De vierde zou zijn voor plastic.

Ondanks het tegenhouden van de container vind Maarten Burggraaf, van de VVD, dat we wel moeten blijven scheiden. "In Dordrecht is er 200 kilo restafval per huishouden. Dat moet in 2020 terug naar 100", zegt Burggraaf. Maar volgens hem kan dat ook als je het scheiden legt bij de afvalcentrale.

HVC zegt dat te duur te vinden en het goedkoper is om aan huis te scheiden. Burggraaf antwoord daarop; "Ik lees net zo veel rapporten die precies andersom zeggen." Ook vind hij dat HVC moet investeren in de ontwikkeling van na-scheiding.

De VVD vraagt het college toch nog eens naar de noodzaak van de vierde container te kijken, zonder de milieudoelstelling uit het oog te verliezen.

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.