gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen vierde kliko in de tuin

De VVD wil dat het college opnieuw kijkt naar het invoeren van een vierde kliko want volgens de partij is dat helemaal niet nodig.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De VVD wil dat het college opnieuw kijkt naar het invoeren van een vierde kliko. Volgens de partij is dat helemaal niet nodig.

Nu hebben de Dordtenaren al 3 containers voor oud papier, rest en groenafval. De vierde zou zijn voor plastic.

Ondanks het tegenhouden van de container vind Maarten Burggraaf, van de VVD, dat we wel moeten blijven scheiden. "In Dordrecht is er 200 kilo restafval per huishouden. Dat moet in 2020 terug naar 100", zegt Burggraaf. Maar volgens hem kan dat ook als je het scheiden legt bij de afvalcentrale.

HVC zegt dat te duur te vinden en het goedkoper is om aan huis te scheiden. Burggraaf antwoord daarop; "Ik lees net zo veel rapporten die precies andersom zeggen." Ook vind hij dat HVC moet investeren in de ontwikkeling van na-scheiding.

De VVD vraagt het college toch nog eens naar de noodzaak van de vierde container te kijken, zonder de milieudoelstelling uit het oog te verliezen.

Lees ook

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

chrishoogerwaard

Voorzitter Sinterklaasintocht krijgt Johan de Wittspeld

Chris Hoogerwaard, een prominent gezicht van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht, heeft de Johan de Wittspeld ontvangen. Hij krijgt de gemeentelijke onderscheiding voor zijn langdurige inzet voor de intocht en de Dordtse samenleving.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

pexelswandeling

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.