gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen vierde kliko in de tuin

De VVD wil dat het college opnieuw kijkt naar het invoeren van een vierde kliko want volgens de partij is dat helemaal niet nodig.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De VVD wil dat het college opnieuw kijkt naar het invoeren van een vierde kliko. Volgens de partij is dat helemaal niet nodig.

Nu hebben de Dordtenaren al 3 containers voor oud papier, rest en groenafval. De vierde zou zijn voor plastic.

Ondanks het tegenhouden van de container vind Maarten Burggraaf, van de VVD, dat we wel moeten blijven scheiden. "In Dordrecht is er 200 kilo restafval per huishouden. Dat moet in 2020 terug naar 100", zegt Burggraaf. Maar volgens hem kan dat ook als je het scheiden legt bij de afvalcentrale.

HVC zegt dat te duur te vinden en het goedkoper is om aan huis te scheiden. Burggraaf antwoord daarop; "Ik lees net zo veel rapporten die precies andersom zeggen." Ook vind hij dat HVC moet investeren in de ontwikkeling van na-scheiding.

De VVD vraagt het college toch nog eens naar de noodzaak van de vierde container te kijken, zonder de milieudoelstelling uit het oog te verliezen.

Lees ook

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.