Dordrecht, Netherlands

Geen vlag voor Beatrix: mast Grote Kerk is weer kapot

De Grote Kerk wappert zonder Nederlandse vlag
Misschien was het je al opgevallen: er wappert geen Nederlandse vlag op de toren van de Grote Kerk. Normaal gesproken wordt de driekleur in top gehesen als er een lid van het Koninklijk Huis jarig is. En vandaag is prinses Beatrix jarig. Ze wordt 84 jaar. "Maar de mast is kapot waardoor we tijdelijk niet kunnen vlaggen op toren van de Grote Kerk," laat de gemeente weten.
Marjolein Vos | 31 januari 2022 14:11 | Aangepast op 31 januari 2022 14:11
Vorig jaar moet de mast ook al gerepareerd worden. Door de storm van eind januari 2021 brak de mast af; hij was versleten. "Het gat was te groot en de sok te kort", vertelde een van de werklieden die in maart het nieuwe exemplaar plaatste. "Toen konden we de Dordtse vlag op de toren een tijdje niet hijsen. Nu blijkt weer een reparatie nodig, Hoelang de reparatie gaat duren, weten we nog niet. Door de storm kunnen we ook de Dordtse vlag op de Grote Kerk en het Stadhuis helaas niet vervangen door de Nederlandse vlag," vertelt de woordvoerder van de gemeente.

Hoewel er dan geen vlag wappert voor de oud-vorstin, vergeten wordt haar verjaardag in Dordrecht niet. Burgemeester Kolff feliciteerde haar maandagmorgen via Facebook.

Lees meer over:

Grote Kerk|Storm Corrie|

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Grote Kerk wordt 'ingepakt' in voorbereiding op miljoenenrenovatie

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf dit voorjaar 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet ge...

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Grote Kerk in vervoering gebracht door hardstyle-DJ: 'Indrukwekkend'

Honderden liefhebbers van hardstyle, klassieke muziek én geloofskwesties hebben woensdagavond hun ha...

Eerste gerestaureerde glas-in-loodraam van de Grote Kerk onthuld

In de Grote Kerk in Dordrecht is dit weekend het eerste gerestaureerde glas-in-loodraam feestelijk o...