Dordrecht, Netherlands

Geen vogels voeren vanwege vogelgriep

Voorlopig geen eenden, ganzen of andere vogels voeren in Park Merwestein. De voederautomaat is op slot en grendel vanwege de vogelgriep die in Nederland rondgaat.Door het hele land moet sinds vorige week dinsdag pluimvee worden opgehokt om de griepvirus tegen te houden. De maatregel is ingesteld nadat het virus werd ontdekt bij een bedrijf in Zeewolde.
Marjolein Vos | 1 november 2021 17:10 | Aangepast op 1 november 2021 17:10

Het is ook niet verstandig om zelf voer mee te nemen naar het park. De maatregel is namelijk genomen om te voorkomen dat wilde vogels en dieren van het park in aanraking komen met elkaar. Hoe lang de maatregelen van kracht blijven, is niet bekend.

De volière bij het Weizigtpark is al twee jaar voorbereid op de uitbraak van het vogelgriepvirus. In 2019 werd daar sowieso een nieuw vogelhok gebouwd. Daar zijn toen ook netten aan toegevoegd. Hierdoor komen wilde vogels niet in de buurt en kunnen bezoekers de parkieten niet aanraken.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...