Dordrecht, Netherlands

Geen volle kade, maar tóch kwam Sint met de boot naar Dordt

Het was spannend of het evenement überhaupt door mocht gaan, maar gelukkig konden Dordtenaren Sinterklaas en zijn pieten zaterdag warm onthalen. Dit jaar even geen volle kade, maar een besloten feest op het Grotekerksplein. De sfeer was er niet minder om.
Robin Nanninga | 13 november 2021 15:24 | Aangepast op 13 november 2021 15:24
"We zijn zo vreselijk blij. En ik ben zo trots op alle mensen die dit voor elkaar hebben gekregen." Met die woorden zette Sinterklaas zaterdag voet op Dordtse bodem. Dit jaar geen handjes schudden en tocht op Ozosnel door de stad, maar een korte wandeling van de Lange Geldersekade naar het Grotekerksplein. Daar klopten vol verwachting de hartjes van vierduizend Dordtenaren.

De grote verrassing was dat de Sint wél per boot het eiland bereikte. "Jullie zullen het allemaal gezien hebben op tv, natuurlijk waren er weer wat probleempjes. Maar gelukkig hebben we meerdere pakjesboten. En de boot van Dordrecht lag klaar, dus hier zijn we!"

Met de komst van de Sint kon daar 'Sint's MeeSwingFeest' écht losbarsten. Al die Dordtse kinderen waren blij om de goedheiligman en zijn gevolg te zien. "Die worden nog blijer met al mijn pepernootjes", aldus een van de pieten.

Bekijk in deze video hoe Sint's MeeSwingFeest verliep.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...