gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen zorgen over PFOA

Lucht- en bodemverontreiniging met perfluoroctaanzuur (PFOA) door DuPont/Chemours is in Dordrecht geen probleem.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat is de voorlopige conclusie van de omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) nu zij op verzoek van de gemeente en de provincie alle bekende gegevens over de emissie daarvan tot 2012 op een rijtje heeft gezet. Tot dat jaar werd deze stof als grondstof voor de teflonproductie gebruikt, maar omdat het kankerverwekkend is waren er zorgen over mogelijke verontreiniging. OZHZ heeft namens de provincie de milieuvergunning verleend en toezicht gehouden. Zij constateert dat DuPont/Chemours steeds binnen de normen is gebleven waar het uitstoot naar de lucht en lozing op riool en open water betreft. Ook de beheersing van de bodemverontreiniging is voldoende, zodat er geen gevaar voor de volksgezondheid is.
Er is nog overleg met het ministerie of verder onderzoek nodig is.

Lees ook

fotooverval.png

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

lijnzaadstraatrotterdampolitie.png

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

PSX_20260604_044825.jpg

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

businkridderkerkpoltrokmolen.jpg

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

IMG_7909.jpg

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

2606028031.jpg

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.