gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen zorgen over PFOA

Lucht- en bodemverontreiniging met perfluoroctaanzuur (PFOA) door DuPont/Chemours is in Dordrecht geen probleem.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat is de voorlopige conclusie van de omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) nu zij op verzoek van de gemeente en de provincie alle bekende gegevens over de emissie daarvan tot 2012 op een rijtje heeft gezet. Tot dat jaar werd deze stof als grondstof voor de teflonproductie gebruikt, maar omdat het kankerverwekkend is waren er zorgen over mogelijke verontreiniging. OZHZ heeft namens de provincie de milieuvergunning verleend en toezicht gehouden. Zij constateert dat DuPont/Chemours steeds binnen de normen is gebleven waar het uitstoot naar de lucht en lozing op riool en open water betreft. Ook de beheersing van de bodemverontreiniging is voldoende, zodat er geen gevaar voor de volksgezondheid is.
Er is nog overleg met het ministerie of verder onderzoek nodig is.

Lees ook

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.