Dordrecht, Netherlands

Geheime codes helpen speurders in Het Hof

Dit weekend gaan we ver terug in de tijd tijdens de Avond van de Geschiedenis. Zo zijn er korte stadswandelingen, een kinderspeurtocht en een geschiedenisquiz in Het Hof.
Corrado Francke | 24 oktober 2019 16:58 | Aangepast op 24 oktober 2019 16:58
“De speurtocht gaat over de Nederlandse geschiedenis”, vertelt Kayleigh Bolink van het Dordrechts Museum. “Door middel van de speurtocht leren ze op een leuke manier de Nederlandse geschiedenis kennen.”

Kinderen kunnen hierbij een ‘bottendokter’ ontmoeten. Verder houdt journalist Saskia Lensink een speedlezing over twee zeer belangrijke vrouwen uit de Dordtse geschiedenis, Ella Riemersma en Maria van Brabant. Ook wordt er livemuziek gespeeld in Het Hof.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Niet gesprongen explosief gevonden in Amstelwijck

Bij het bodemonderzoek in Amstelwijck in Dordrecht is een explosief uit de Tweede Wereldoorlog gevon...

Verdachte eet in politiebus een gekookt eitje en spuugt muntgeld uit

De politie van het team Drechtsteden-Buiten heeft maandagavond een bijzondere verdachte in de bus me...

Veel auto’s door rood op dit kruispunt, bewoners ergeren zich groen en geel

“Als het licht op rood staat, moet je stoppen”, zegt Piet Ritmeester. Maar als de Hardinxvelder naar...

Wandelen langs enge plekken: 'We blijven aan de telefoon tot ik in mijn eigen wijk ben'

De veiligheid van vrouwen stond vrijdagavond in Dordrecht centraal tijdens de Enge Route Wandeling. ...

Let op: komende avonden één buis Drechttunnel dicht

Weggebruikers op de A16 moeten komende avonden en nachten rekening houden met afsluitingen. Rijkswat...

Zwaar vuurwerk vernielt auto volledig; politie zoekt voorbijrijdende fietser

De politie is op zoek naar mensen die iets hebben gezien of gehoord rondom een explosie in Zwijndrec...