Dordrecht, Netherlands

Geld komt agenten aanwaaien tijdens achtervolging over A16

Bij een achtervolging over de A16 vloog het geld de politie maandag op dinsdagnacht letterlijk om de oren. Tijdens de rit begon de bestuurder ter hoogte van Dordrecht met bundels geld te strooien. "We zagen de bankbiljetten vliegen!"
Petra Scheurwater | 28 oktober 2020 09:30 | Aangepast op 28 oktober 2020 09:30
De politie zat de wagen achterna omdat de automobilist een stopteken negeerde, nadat hij met 136 kilometer per uur langs wegwerkzaamheden ter hoogte van knooppunt Zonzeel racete. Daar is de toegestane snelheid op dit moment 70 kilometer per uur.

Het stopteken dat hierop volgde, werd op het laatste moment genegeerd en en de man schoot vanaf de afrit weer de snelweg op. “Gelukkig kon onze Audi de berm door”, schrijft de politie op Instagram.

De man probeerde de politie af te schudden en reed op sommige stukken harder dan 220 kilometer per uur, ook bij weg werkzaamheden waar 90 kilometer was toegestaan. Bovendien haalde de bestuurder tijdens de achtervolging rechts in en negeerde hij een rood kruis.

Ter hoogte van Dordrecht zagen de agenten opeens iets vliegen en begon de bestuurder met geld te strooien. Uiteindelijk kon hij tot stoppen worden gebracht en worden aangehouden. “Een groot bedrag is teruggevonden. Maar of dat alles is, weten we niet”, zegt de politie. De auto en het geld van de man zijn in beslag genomen.

Foto: Politie (Instagram @teamverkeerzwb)

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...

Dordrecht behoort tot top financieel gezonde gemeenten, maar ‘financiële kwetsbaarheden blijven’

Van alle grote gemeenten in ons land staat Dordrecht er financieel het beste voor. Dat concludeert a...