gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geld komt agenten aanwaaien tijdens achtervolging over A16

b01823b35da6f26c0aba4bd949eb504d

Bij een achtervolging over de A16 vloog het geld de politie maandag op dinsdagnacht letterlijk om de oren. Tijdens de rit begon de bestuurder ter hoogte van Dordrecht met bundels geld te strooien. "We zagen de bankbiljetten vliegen!"

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De politie zat de wagen achterna omdat de automobilist een stopteken negeerde, nadat hij met 136 kilometer per uur langs wegwerkzaamheden ter hoogte van knooppunt Zonzeel racete. Daar is de toegestane snelheid op dit moment 70 kilometer per uur.

Het stopteken dat hierop volgde, werd op het laatste moment genegeerd en en de man schoot vanaf de afrit weer de snelweg op. “Gelukkig kon onze Audi de berm door”, schrijft de politie op Instagram.

De man probeerde de politie af te schudden en reed op sommige stukken harder dan 220 kilometer per uur, ook bij weg werkzaamheden waar 90 kilometer was toegestaan. Bovendien haalde de bestuurder tijdens de achtervolging rechts in en negeerde hij een rood kruis.

Ter hoogte van Dordrecht zagen de agenten opeens iets vliegen en begon de bestuurder met geld te strooien. Uiteindelijk kon hij tot stoppen worden gebracht en worden aangehouden. “Een groot bedrag is teruggevonden. Maar of dat alles is, weten we niet”, zegt de politie. De auto en het geld van de man zijn in beslag genomen.

Foto: Politie (Instagram @teamverkeerzwb)

Lees ook

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?