gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geluidsoverlast van ventilatoren bussen op Lunenburgplein

f2869395599344d3fc317080219d2f4f

Bewoners van het Lunenburgplein in Sterrenburg hebben last van de bussen van Qbuzz. De ventilatoren op de elektrische bussen maken volgens hen erg veel lawaai.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het Lunenburgplein is een eindhalte, waardoor de bussen er erg lang stilstaan. De ventilator op het dak van zo’n bus geeft veel geluidsoverlast, zeggen omwonenden. Zij hebben een meting gedaan met hun telefoon, hieruit zou blijken dat de bussen 60 tot 80 decibel produceren.

Bewoner Arie De Vlaming is niet blij met het harde geluid: “We zitten hier allemaal ‘s avonds buiten, en met de warmte slaapt iedereen met het raam open. Dan zit je de hele tijd met dat gejank en gepiep van die bussen, en dat gaat tot kwart voor 1 ‘s nachts door.” De bussen komen volgens De Vlaming ‘s avonds vaak te vroeg aan bij de eindhalte aan het Lunenburgplein, en staan dan rustig tien minuten stil. “Dat begrijp ik allemaal wel, maar die ventilatoren die draaien maar!”

De gemeente en Qbuzz werken aan een oplossing om de overlast te verminderen. Op dit moment kijken zij samen wat er wel en niet mogelijk is. Als ze de eindhalte bijvoorbeeld zouden verplaatsen, komt de hele dienstregeling in de knoop.

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.