gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geluidsoverlast van ventilatoren bussen op Lunenburgplein

f2869395599344d3fc317080219d2f4f

Bewoners van het Lunenburgplein in Sterrenburg hebben last van de bussen van Qbuzz. De ventilatoren op de elektrische bussen maken volgens hen erg veel lawaai.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het Lunenburgplein is een eindhalte, waardoor de bussen er erg lang stilstaan. De ventilator op het dak van zo’n bus geeft veel geluidsoverlast, zeggen omwonenden. Zij hebben een meting gedaan met hun telefoon, hieruit zou blijken dat de bussen 60 tot 80 decibel produceren.

Bewoner Arie De Vlaming is niet blij met het harde geluid: “We zitten hier allemaal ‘s avonds buiten, en met de warmte slaapt iedereen met het raam open. Dan zit je de hele tijd met dat gejank en gepiep van die bussen, en dat gaat tot kwart voor 1 ‘s nachts door.” De bussen komen volgens De Vlaming ‘s avonds vaak te vroeg aan bij de eindhalte aan het Lunenburgplein, en staan dan rustig tien minuten stil. “Dat begrijp ik allemaal wel, maar die ventilatoren die draaien maar!”

De gemeente en Qbuzz werken aan een oplossing om de overlast te verminderen. Op dit moment kijken zij samen wat er wel en niet mogelijk is. Als ze de eindhalte bijvoorbeeld zouden verplaatsen, komt de hele dienstregeling in de knoop.

Lees ook

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.