gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geluidsoverlast van ventilatoren bussen op Lunenburgplein

f2869395599344d3fc317080219d2f4f

Bewoners van het Lunenburgplein in Sterrenburg hebben last van de bussen van Qbuzz. De ventilatoren op de elektrische bussen maken volgens hen erg veel lawaai.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het Lunenburgplein is een eindhalte, waardoor de bussen er erg lang stilstaan. De ventilator op het dak van zo’n bus geeft veel geluidsoverlast, zeggen omwonenden. Zij hebben een meting gedaan met hun telefoon, hieruit zou blijken dat de bussen 60 tot 80 decibel produceren.

Bewoner Arie De Vlaming is niet blij met het harde geluid: “We zitten hier allemaal ‘s avonds buiten, en met de warmte slaapt iedereen met het raam open. Dan zit je de hele tijd met dat gejank en gepiep van die bussen, en dat gaat tot kwart voor 1 ‘s nachts door.” De bussen komen volgens De Vlaming ‘s avonds vaak te vroeg aan bij de eindhalte aan het Lunenburgplein, en staan dan rustig tien minuten stil. “Dat begrijp ik allemaal wel, maar die ventilatoren die draaien maar!”

De gemeente en Qbuzz werken aan een oplossing om de overlast te verminderen. Op dit moment kijken zij samen wat er wel en niet mogelijk is. Als ze de eindhalte bijvoorbeeld zouden verplaatsen, komt de hele dienstregeling in de knoop.

Lees ook

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.