gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geluidsoverlast van ventilatoren bussen op Lunenburgplein

f2869395599344d3fc317080219d2f4f

Bewoners van het Lunenburgplein in Sterrenburg hebben last van de bussen van Qbuzz. De ventilatoren op de elektrische bussen maken volgens hen erg veel lawaai.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het Lunenburgplein is een eindhalte, waardoor de bussen er erg lang stilstaan. De ventilator op het dak van zo’n bus geeft veel geluidsoverlast, zeggen omwonenden. Zij hebben een meting gedaan met hun telefoon, hieruit zou blijken dat de bussen 60 tot 80 decibel produceren.

Bewoner Arie De Vlaming is niet blij met het harde geluid: “We zitten hier allemaal ‘s avonds buiten, en met de warmte slaapt iedereen met het raam open. Dan zit je de hele tijd met dat gejank en gepiep van die bussen, en dat gaat tot kwart voor 1 ‘s nachts door.” De bussen komen volgens De Vlaming ‘s avonds vaak te vroeg aan bij de eindhalte aan het Lunenburgplein, en staan dan rustig tien minuten stil. “Dat begrijp ik allemaal wel, maar die ventilatoren die draaien maar!”

De gemeente en Qbuzz werken aan een oplossing om de overlast te verminderen. Op dit moment kijken zij samen wat er wel en niet mogelijk is. Als ze de eindhalte bijvoorbeeld zouden verplaatsen, komt de hele dienstregeling in de knoop.

Lees ook

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”