gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geluidsoverlast van ventilatoren bussen op Lunenburgplein

f2869395599344d3fc317080219d2f4f

Bewoners van het Lunenburgplein in Sterrenburg hebben last van de bussen van Qbuzz. De ventilatoren op de elektrische bussen maken volgens hen erg veel lawaai.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het Lunenburgplein is een eindhalte, waardoor de bussen er erg lang stilstaan. De ventilator op het dak van zo’n bus geeft veel geluidsoverlast, zeggen omwonenden. Zij hebben een meting gedaan met hun telefoon, hieruit zou blijken dat de bussen 60 tot 80 decibel produceren.

Bewoner Arie De Vlaming is niet blij met het harde geluid: “We zitten hier allemaal ‘s avonds buiten, en met de warmte slaapt iedereen met het raam open. Dan zit je de hele tijd met dat gejank en gepiep van die bussen, en dat gaat tot kwart voor 1 ‘s nachts door.” De bussen komen volgens De Vlaming ‘s avonds vaak te vroeg aan bij de eindhalte aan het Lunenburgplein, en staan dan rustig tien minuten stil. “Dat begrijp ik allemaal wel, maar die ventilatoren die draaien maar!”

De gemeente en Qbuzz werken aan een oplossing om de overlast te verminderen. Op dit moment kijken zij samen wat er wel en niet mogelijk is. Als ze de eindhalte bijvoorbeeld zouden verplaatsen, komt de hele dienstregeling in de knoop.

Lees ook

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.