gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente biedt ondersteuning aan horeca

8bb4dce0ba051a594b013585b5783b6d.jpg

De gemeente Dordrecht trekt tijdens de corona-crisis samen met het rijk op om de economische en financiële gevolgen zoveel mogelijk te beperken.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het Corona-virus heeft niet alleen invloed op ons persoonlijk leven, maar zeker ook gevolgen voor bedrijven en werknemers. Omdat er in deze tijd veel op ondernemers afkomt heeft de gemeente samen met Dordt Onderneemt een serie video's gemaakt. Korte filmpjes waarin maatregelen, ondersteuning en inspiratie wordt geboden.

RTV Dordrecht ondersteunt de gemeente in de communicatie over de maatregelen voor ondernemers door de video's de komende dagen ook te verspreiden via online en sociale media en uit te zenden op TV Dordrecht. De tweede video is specifiek gericht op ondernemers in de horeca, hierin is te zien hoe Dennis van Buuren van Visser's Poffertjes met de crisis omgaat. De video bevat ook informatie over zaken als werktijdverkorting en aangepaste betaaltermijnen voor gemeentelijke belastingen.

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.