Dordrecht, Netherlands

Gemeente breekt belofte en laat blunderkast staan

De één schiet in de lach, de ander schudt niet begrijpend het hoofd, maar de bewoners van de Hazelaarlaan in Dordrecht, die al twee jaar tegen een groene kast aankijken, zijn des duivels: "De gemeente heeft het zwart of wit beloofd; die kast gaat weg. En dan hoor ik nu dat ze 'm laten staan?"
Petra Scheurwater | 13 augustus 2020 15:48 | Aangepast op 13 augustus 2020 15:48
"Dat klopt", zegt een woordvoerder van de gemeente Dordrecht; "verplaatsing blijkt erg duur te zijn, het gaat echt om tonnen, daarom kiezen we er voor om de bewoners een schadevergoeding aan te bieden." Die zitten daar niet op te wachten: "Die kast moet gewoon weg."


Toen ze na de zomer van 2018 de nieuwbouwwoning betrokken ontdekten ze dat er recht voor hun erker een schakelkast voor een rioolgemaal stond. Dat ding had om de hoek van de straat moeten komen maar door een communicatiefout tussen een aannemer en de gemeente kwam die dus op deze wel héél rare plek te staan.


Wethouder Marco Stam haastte zich eind oktober 2018 naar het pand, bood excuus en een bloemetje aan en beloofde dat de kast binnen een paar dagen, hooguit een paar weken weg zou zijn. Dat bleek ingewikkeld, maar vorig jaar kregen de bewoners het bericht dat de kast medio 2020 zou verdwijnen. Niet dus, zo blijkt vandaag.


"We gaan zeker uitzoeken hoe het zo fout kon gaan en we erkennen, dat we niet graag terugkomen op de toezegging om die kast weg te halen, maar de kosten zijn zo hoog, dat dat maatschappelijk onverantwoord is", zegt de gemeentelijk woordvoerder.


Het leed wordt volgens hem wel verzacht: "We zullen die kast vervangen door een lager exemplaar." De bewoners zitten inmiddels in de modus van eerst zien en dan geloven. "Wij zijn door wethouder Stam en zijn ambtenaren twee jaar aan het lijntje gehouden. Wie in het bedrijfsleven zoiets flikt krijgt ontslag."

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Corrado Francke | 6 jul 2025 09:33

Lees ook

Veertien meldingen grensoverschrijdend gedrag bondscoach rolstoelbasketbalsters

Veertien personen hebben vorig jaar melding gemaakt van jarenlang (seksueel) grensoverschrijdend ged...

Met speciale intercity naar Tilburgse Kermis, tijdens Roze Maandag rijdt er eentje

Plannen om op 21 juli naar de Tilburgse Kermis te gaan? Misschien kun je dan wel met het nieuwste tr...

Minder Sprinters van en naar Dordrecht door gestremde trein op HSL

Door een brandmelding in een trein op de hogesnelheidslijn bij 's-Gravendeel, rijden er donderdag oo...

Motor en auto botsen bij Kiltunnel

Een auto en motor zijn donderdagochtend met elkaar in botsing gekomen bij de Kiltunnel richting Dord...

Wordt het Onderwijsmuseum nog gered? Motie moet wethouder helpen in Den Haag

Is het behoud van het Nationaal Onderwijsmuseum een verloren zaak of toch niet? Het kabinet leek de ...

Mis niets van de jubileumeditie van Big Rivers, volg alles via RTV Dordrecht

Het grootste festival van onze streek viert het 25-jarig jubileum en natuurlijk besteedt RTV Dordrec...