Dordrecht, Netherlands

Gemeente controleert veiligheid kerstverlichting

De gemeente heeft in de afgelopen week onderzocht hoe de kerstverlichting in de stad opgehangen moet worden. Vorig jaar raakte er nog iemand gewond doordat de versiering aan het Achterom naar beneden viel.
Jordy Nijenhuis | 4 oktober 2018 11:18 | Aangepast op 4 oktober 2018 11:18
De lampjes vielen toen naar beneden doordat er teveel sneeuw op lag. De gemeente testte deze week onder andere de spankracht van de kabels die de verlichting dragen. Met de test willen zij de veiligheid van stadsbezoekers kunnen verzekeren.


Als alle cijfers binnen zijn kan de gemeente bepalen wat voor een soort verlichting er komt en hoe zwaar dat mag zijn. De uitslag van het onderzoek wordt komende week verwacht.


Uiteraard werd er ook gekeken of de lampjes die het hele jaar blijven hangen het nog doen. Dat was positief, op de Johan de Wittstraat branden alle lichtjes nog.


Foto: Roderique Bouw

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...