Dordrecht, Netherlands

Gemeente controleert veiligheid kerstverlichting

De gemeente heeft in de afgelopen week onderzocht hoe de kerstverlichting in de stad opgehangen moet worden. Vorig jaar raakte er nog iemand gewond doordat de versiering aan het Achterom naar beneden viel.
Jordy Nijenhuis | 4 oktober 2018 11:18 | Aangepast op 4 oktober 2018 11:18
De lampjes vielen toen naar beneden doordat er teveel sneeuw op lag. De gemeente testte deze week onder andere de spankracht van de kabels die de verlichting dragen. Met de test willen zij de veiligheid van stadsbezoekers kunnen verzekeren.


Als alle cijfers binnen zijn kan de gemeente bepalen wat voor een soort verlichting er komt en hoe zwaar dat mag zijn. De uitslag van het onderzoek wordt komende week verwacht.


Uiteraard werd er ook gekeken of de lampjes die het hele jaar blijven hangen het nog doen. Dat was positief, op de Johan de Wittstraat branden alle lichtjes nog.


Foto: Roderique Bouw

Lees ook

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...