gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente doet het licht uit

caf9d6e1beba2715baa65105dd8a0edd.jpg

Het Stadhuis en de Grote Kerk zullen deze week in de avond en nacht minder goed te zien zijn. De gemeente schakelt het buitenlicht namelijk uit en sluit daarmee aan bij de landelijke overheidscampagne ‘Zet Ook de Knop Om’.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De campagne moet burgers bewust maken van het nut van energiebesparen. In totaal doen 44 grote steden mee. In vergelijking met wat de gemeente kan doen, is dit volgens De Jonge maar een 'kleine' actie. Zo laat ze weten dat de gemeente ook kijkt naar de mogelijkheden om in andere Dordtse overheidsgebouwen de kachel een graadje lager te zetten. "Maar we kijken ook of we daar toch ook lichten binnen kunnen uitzetten. Denk daarbij aan: minder vroeg de lampen aan en ook weer eerder uit." De Jonge vertelt ook dat ze er serieus naar aan het kijken zijn of het mogelijk is om werkplekken samen te voegen. Zo kunnen er andere afdelingen dicht en “dat bespaart weer energie.”

"Door de hoge energieprijzen en de huidige staat van ons milieu, is het van groot belang om energie te besparen", vertelt De Jonge. In 2040 willen we als gemeente energie- en klimaatneutraal zijn. Dit kunnen we alleen bereiken als iedereen meedoet. En de inwoners kunnen zo ook hun energierekening verlagen." Dordrecht startte zelf eind vorig jaar de campagne Slim Energie Besparen. Hiermee helpt de gemeente haar inwoners met raad en daad om hun huis energiezuiniger te maken.”

Het uitdoen van de (al energiezuinige) verlichting van het Stadhuis en de Grote Kerk is vooral symbolisch. “Maar de gemeente Dordrecht werkt aan een plan om blijvend energie te besparen in de eigen gebouwen. Door een nieuw energiecontract moet ook de gemeente veel meer voor energie betalen. Het doel is om 20 procent minder energie te gebruiken. Dit verlaagt de kosten. Ook zijn we minder afhankelijk van gas uit Rusland én het is beter voor het klimaat. Energie besparen kan bijvoorbeeld door het verlagen van de temperatuur in de gebouwen. Of door het sluiten van ruimtes die niet of nauwelijks worden gebruikt.”

De actie ‘Zet Ook de Knop Om’ loopt tot en met 30 oktober.
06ba3016a302813d3165786d65a664dd.jpg

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.