gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente Dordrecht en partners ondertekenen Charter Diversiteit

09b8f3dcabf273792378d59b4373267b

De gemeente Dordrecht heeft op woensdag 8 juli het Charter Diversiteit ondertekend. Het Charter is bedoeld om diversiteit op de werkvloer te stimuleren en is een initiatief van Diversiteit in Bedrijf. Het Charter richt zich op vijf dimensies van diversiteit: gender, etnische/culturele diversiteit, LHBTI, arbeidsvermogen en leeftijd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met de ondertekening krijgen organisaties toegang tot een breed netwerk van 205 ondertekenaars, waarvan Dordrecht de zesentwintigste gemeente is. Het Charter biedt praktisch advies, kennis en informatie bij het opstellen van diversiteitsbeleid. Inmiddels is er in 25 Europese landen een diversiteitscharter van kracht, met in totaal ruim 10.000 ondertekenaars.


Behalve de gemeente Dordrecht tekenen er ook andere Dordtse organisaties het Charter: Amega Groep, Contour de Twern, MEE Drechtsteden, Trivire en het da Vinci College doen mee. De wethouders Piet Sleeking (Personeel en Organisatie) en Peter Heijkoop (Zorg en Welzijn), hopen dat organisaties in Dordrecht hiermee gezamenlijk leren en uitwisselen rondom dit thema. Belangrijk daarin is volgens hen vooral om op basis van wederzijds respect met elkaar het gesprek aan te gaan over mogelijk te ervaren dilemma's: "Als College of als organisatie alleen kun je het probleem niet oplossen, we hebben iedereen daarin nodig. Van opvoeders, tot werkende partners, tot vrijwilligersorganisaties, onderwijsinstellingen en werkgevers. En de verschillende groepen moeten ook elkaar helpen in de thematiek", aldus de wethouders.

Meer informatie is te vinden op www.diversiteitinbedrijf.nl.

Lees ook

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”