gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente Dordrecht en partners ondertekenen Charter Diversiteit

09b8f3dcabf273792378d59b4373267b

De gemeente Dordrecht heeft op woensdag 8 juli het Charter Diversiteit ondertekend. Het Charter is bedoeld om diversiteit op de werkvloer te stimuleren en is een initiatief van Diversiteit in Bedrijf. Het Charter richt zich op vijf dimensies van diversiteit: gender, etnische/culturele diversiteit, LHBTI, arbeidsvermogen en leeftijd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met de ondertekening krijgen organisaties toegang tot een breed netwerk van 205 ondertekenaars, waarvan Dordrecht de zesentwintigste gemeente is. Het Charter biedt praktisch advies, kennis en informatie bij het opstellen van diversiteitsbeleid. Inmiddels is er in 25 Europese landen een diversiteitscharter van kracht, met in totaal ruim 10.000 ondertekenaars.


Behalve de gemeente Dordrecht tekenen er ook andere Dordtse organisaties het Charter: Amega Groep, Contour de Twern, MEE Drechtsteden, Trivire en het da Vinci College doen mee. De wethouders Piet Sleeking (Personeel en Organisatie) en Peter Heijkoop (Zorg en Welzijn), hopen dat organisaties in Dordrecht hiermee gezamenlijk leren en uitwisselen rondom dit thema. Belangrijk daarin is volgens hen vooral om op basis van wederzijds respect met elkaar het gesprek aan te gaan over mogelijk te ervaren dilemma's: "Als College of als organisatie alleen kun je het probleem niet oplossen, we hebben iedereen daarin nodig. Van opvoeders, tot werkende partners, tot vrijwilligersorganisaties, onderwijsinstellingen en werkgevers. En de verschillende groepen moeten ook elkaar helpen in de thematiek", aldus de wethouders.

Meer informatie is te vinden op www.diversiteitinbedrijf.nl.

Lees ook

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.