gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente Dordrecht en partners ondertekenen Charter Diversiteit

09b8f3dcabf273792378d59b4373267b.jpg

De gemeente Dordrecht heeft op woensdag 8 juli het Charter Diversiteit ondertekend. Het Charter is bedoeld om diversiteit op de werkvloer te stimuleren en is een initiatief van Diversiteit in Bedrijf. Het Charter richt zich op vijf dimensies van diversiteit: gender, etnische/culturele diversiteit, LHBTI, arbeidsvermogen en leeftijd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met de ondertekening krijgen organisaties toegang tot een breed netwerk van 205 ondertekenaars, waarvan Dordrecht de zesentwintigste gemeente is. Het Charter biedt praktisch advies, kennis en informatie bij het opstellen van diversiteitsbeleid. Inmiddels is er in 25 Europese landen een diversiteitscharter van kracht, met in totaal ruim 10.000 ondertekenaars.


Behalve de gemeente Dordrecht tekenen er ook andere Dordtse organisaties het Charter: Amega Groep, Contour de Twern, MEE Drechtsteden, Trivire en het da Vinci College doen mee. De wethouders Piet Sleeking (Personeel en Organisatie) en Peter Heijkoop (Zorg en Welzijn), hopen dat organisaties in Dordrecht hiermee gezamenlijk leren en uitwisselen rondom dit thema. Belangrijk daarin is volgens hen vooral om op basis van wederzijds respect met elkaar het gesprek aan te gaan over mogelijk te ervaren dilemma's: "Als College of als organisatie alleen kun je het probleem niet oplossen, we hebben iedereen daarin nodig. Van opvoeders, tot werkende partners, tot vrijwilligersorganisaties, onderwijsinstellingen en werkgevers. En de verschillende groepen moeten ook elkaar helpen in de thematiek", aldus de wethouders.

Meer informatie is te vinden op www.diversiteitinbedrijf.nl.

Lees ook

transvaalstraat.png

Ruit gesneuveld bij explosie bij woning

Bij een huis aan de Transvaalstraat in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een explosie geweest. Volgens de politie raakte niemand gewond.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: Brug over de Noord tot en met vrijdag dicht

Wegverkeer in en om Alblasserdam moet deze week rekening houden met omleidingen. De N915 tussen Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht en de op- en afrit Alblasserdam van de A15, inclusief de Brug over de Noord, is tot en met vrijdagavond dicht. Dat geldt zowel overdag als ‘s nachts.

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.