Dordrecht, Netherlands

Gemeente en politie nemen maatregelen tegen brandstichtingen

De politie en gemeente gaan zichtbare en onzichtbare maatregelen treffen om de aangestoken autobranden in Dordrecht tegen te gaan. Zo komt er in ieder geval extra capaciteit vrij door de inzet van een regionaal flexteam en worden er experts ingeschakeld.
Robert van Loon | 18 juni 2019 16:32 | Aangepast op 18 juni 2019 16:32
Burgemeester Kolff noemt in het persbericht de brandstichtingen een laffe daad. “Laat ik direct duidelijk zijn. Dit is een laffe maar zeker ook een gevaarlijke daad die veel schade toebrengt aan de bezittingen van Dordtenaren. Maar het is ook een daad die onrust creëert. Ik sta in nauw contact met de politie en de officier van justitie en er is besloten zichtbare- en onzichtbare maatregelen te treffen. De politie zet maximaal in om de autobranden te stoppen. Zo zal ook het regionale flexteam in de wijken aanwezig zijn.”


De gemeente en politie vragen Dordtenaren die van meer weten zich te melden bij de politie of Meld Misdaad Anoniem. Bij verdachte situaties kan er gelijk 112 worden gebeld.

In de nacht van maandag op dinsdag ging de zevende auto in tien dagen in vlammen op. Deze keer op de Orionstraat in Sterrenburg. Eerdere autobranden vonden plaats op de Rijkstraatweg (twee auto's), Willem Marisstraat, Admiraalsplein en Wibautstraat.

Lees ook:

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...