Dordrecht, Netherlands

Gemeente en politie nemen maatregelen tegen brandstichtingen

De politie en gemeente gaan zichtbare en onzichtbare maatregelen treffen om de aangestoken autobranden in Dordrecht tegen te gaan. Zo komt er in ieder geval extra capaciteit vrij door de inzet van een regionaal flexteam en worden er experts ingeschakeld.
Robert van Loon | 18 juni 2019 16:32 | Aangepast op 18 juni 2019 16:32
Burgemeester Kolff noemt in het persbericht de brandstichtingen een laffe daad. “Laat ik direct duidelijk zijn. Dit is een laffe maar zeker ook een gevaarlijke daad die veel schade toebrengt aan de bezittingen van Dordtenaren. Maar het is ook een daad die onrust creëert. Ik sta in nauw contact met de politie en de officier van justitie en er is besloten zichtbare- en onzichtbare maatregelen te treffen. De politie zet maximaal in om de autobranden te stoppen. Zo zal ook het regionale flexteam in de wijken aanwezig zijn.”


De gemeente en politie vragen Dordtenaren die van meer weten zich te melden bij de politie of Meld Misdaad Anoniem. Bij verdachte situaties kan er gelijk 112 worden gebeld.

In de nacht van maandag op dinsdag ging de zevende auto in tien dagen in vlammen op. Deze keer op de Orionstraat in Sterrenburg. Eerdere autobranden vonden plaats op de Rijkstraatweg (twee auto's), Willem Marisstraat, Admiraalsplein en Wibautstraat.

Lees ook:

Meest gelezen

Brand in historisch pand, vlammen sloegen tijdje metershoog uit woning

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 1 jan 2026 07:38

Lees ook

300e emmertjesprotest in dikke laag sneeuw: ‘Laten zien hoe krachtig gewone mensen zijn’

“Door hier te staan, ook met weer als dit, laten we zien hoe krachtig gewone mensen kunnen zijn." Zo...

Drechthopper en Wijkhopper vanaf nieuwe jaar stuk duurder

De tarieven van de Drechthopper gaan flink omhoog. De nieuwe tarieven gaan in vanaf 1 januari 2026. ...

Liveblog winterweer: geen stadsbussen, meer brandweerlieden paraat en drukke avondspits verwacht

De winterse omstandigheden blijven aanhouden. Dat leidt niet alleen tot een hoop sneeuwpret, maar oo...

Weggebruikers opgelet! Code oranje vanwege gladheid

Het KNMI heeft op de vroege maandagochtend code oranje afgekondigd vanwege gladheid door sneeuw en b...

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...