Dordrecht, Netherlands

Gemeente en politie nemen maatregelen tegen brandstichtingen

De politie en gemeente gaan zichtbare en onzichtbare maatregelen treffen om de aangestoken autobranden in Dordrecht tegen te gaan. Zo komt er in ieder geval extra capaciteit vrij door de inzet van een regionaal flexteam en worden er experts ingeschakeld.
Robert van Loon | 18 juni 2019 16:32 | Aangepast op 18 juni 2019 16:32
Burgemeester Kolff noemt in het persbericht de brandstichtingen een laffe daad. “Laat ik direct duidelijk zijn. Dit is een laffe maar zeker ook een gevaarlijke daad die veel schade toebrengt aan de bezittingen van Dordtenaren. Maar het is ook een daad die onrust creëert. Ik sta in nauw contact met de politie en de officier van justitie en er is besloten zichtbare- en onzichtbare maatregelen te treffen. De politie zet maximaal in om de autobranden te stoppen. Zo zal ook het regionale flexteam in de wijken aanwezig zijn.”


De gemeente en politie vragen Dordtenaren die van meer weten zich te melden bij de politie of Meld Misdaad Anoniem. Bij verdachte situaties kan er gelijk 112 worden gebeld.

In de nacht van maandag op dinsdag ging de zevende auto in tien dagen in vlammen op. Deze keer op de Orionstraat in Sterrenburg. Eerdere autobranden vonden plaats op de Rijkstraatweg (twee auto's), Willem Marisstraat, Admiraalsplein en Wibautstraat.

Lees ook:

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Jan heeft een klassieke Mercedes, maar is niet bang voor een beetje regen: ‘Dan had het maar geen auto moeten worden’

De Riverside Car Classic is in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun oude au...

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...