Dordrecht, Netherlands

Gemeente gaat Straatmandok restaureren

Het schroevendok van Straatman in de Wolwevershaven wordt opgeknapt.
Daan Berg | 25 mei 2018 11:29 | Aangepast op 25 mei 2018 11:29
De gemeente neemt het dok hiervoor over van de Stichting Schroevendok Straatman en neemt ook de kosten voor de restauratie op zich. Die kosten worden ingeschat op ongeveer 135.000 euro.

Het is nog niet bekend wanneer de restauratie plaatsvindt. Het schroevendok is beeldbepalend in Dordrecht en de gemeente wil bij de planning dan ook rekening houden met belangrijke evenementen. Het dok zal voor de restauratie waarschijnlijk ook worden verplaatst. Na het grondige herstel kan het dok, als het normaal onderhouden wordt, weer 50 jaar mee.

Het dok werd de afgelopen jaren beheerd door de Stichting Schroevendok Straatman. De stichting had als belangrijkste inkomstenbron de huur die de firma Jooren Scheepsschroeven betaalde voor het gebruik van het dok, maar die firma had de laatste tijd geen belangstelling meer. Omdat er sprake is van een rijksmonument was gemeentelijke subsidie niet mogelijk, daarom neemt de gemeente het dok nu dus over, inclusief de 15.000 euro die de stichting nog in kas had.

De stichting had zelf een jaar geleden al alarm geslagen over de zeer slechte staat waarin het dok zich bevond en dat ze zelf het geld niet meer hadden voor onderhoud en herstel. Zie de reportage die we hierover maakten in april 2017. &t=1s

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...