gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente gaat Straatmandok restaureren

Het schroevendok van Straatman in de Wolwevershaven wordt opgeknapt.

Daan Berg |  | Aangepast op
De gemeente neemt het dok hiervoor over van de Stichting Schroevendok Straatman en neemt ook de kosten voor de restauratie op zich. Die kosten worden ingeschat op ongeveer 135.000 euro.

Het is nog niet bekend wanneer de restauratie plaatsvindt. Het schroevendok is beeldbepalend in Dordrecht en de gemeente wil bij de planning dan ook rekening houden met belangrijke evenementen. Het dok zal voor de restauratie waarschijnlijk ook worden verplaatst. Na het grondige herstel kan het dok, als het normaal onderhouden wordt, weer 50 jaar mee.

Het dok werd de afgelopen jaren beheerd door de Stichting Schroevendok Straatman. De stichting had als belangrijkste inkomstenbron de huur die de firma Jooren Scheepsschroeven betaalde voor het gebruik van het dok, maar die firma had de laatste tijd geen belangstelling meer. Omdat er sprake is van een rijksmonument was gemeentelijke subsidie niet mogelijk, daarom neemt de gemeente het dok nu dus over, inclusief de 15.000 euro die de stichting nog in kas had.

De stichting had zelf een jaar geleden al alarm geslagen over de zeer slechte staat waarin het dok zich bevond en dat ze zelf het geld niet meer hadden voor onderhoud en herstel. Zie de reportage die we hierover maakten in april 2017. &t=1s

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.