gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente gaat Straatmandok restaureren

Het schroevendok van Straatman in de Wolwevershaven wordt opgeknapt.

Daan Berg |  | Aangepast op
De gemeente neemt het dok hiervoor over van de Stichting Schroevendok Straatman en neemt ook de kosten voor de restauratie op zich. Die kosten worden ingeschat op ongeveer 135.000 euro.

Het is nog niet bekend wanneer de restauratie plaatsvindt. Het schroevendok is beeldbepalend in Dordrecht en de gemeente wil bij de planning dan ook rekening houden met belangrijke evenementen. Het dok zal voor de restauratie waarschijnlijk ook worden verplaatst. Na het grondige herstel kan het dok, als het normaal onderhouden wordt, weer 50 jaar mee.

Het dok werd de afgelopen jaren beheerd door de Stichting Schroevendok Straatman. De stichting had als belangrijkste inkomstenbron de huur die de firma Jooren Scheepsschroeven betaalde voor het gebruik van het dok, maar die firma had de laatste tijd geen belangstelling meer. Omdat er sprake is van een rijksmonument was gemeentelijke subsidie niet mogelijk, daarom neemt de gemeente het dok nu dus over, inclusief de 15.000 euro die de stichting nog in kas had.

De stichting had zelf een jaar geleden al alarm geslagen over de zeer slechte staat waarin het dok zich bevond en dat ze zelf het geld niet meer hadden voor onderhoud en herstel. Zie de reportage die we hierover maakten in april 2017. &t=1s

Lees ook

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.