gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente gaat Straatmandok restaureren

Het schroevendok van Straatman in de Wolwevershaven wordt opgeknapt.

Daan Berg |  | Aangepast op
De gemeente neemt het dok hiervoor over van de Stichting Schroevendok Straatman en neemt ook de kosten voor de restauratie op zich. Die kosten worden ingeschat op ongeveer 135.000 euro.

Het is nog niet bekend wanneer de restauratie plaatsvindt. Het schroevendok is beeldbepalend in Dordrecht en de gemeente wil bij de planning dan ook rekening houden met belangrijke evenementen. Het dok zal voor de restauratie waarschijnlijk ook worden verplaatst. Na het grondige herstel kan het dok, als het normaal onderhouden wordt, weer 50 jaar mee.

Het dok werd de afgelopen jaren beheerd door de Stichting Schroevendok Straatman. De stichting had als belangrijkste inkomstenbron de huur die de firma Jooren Scheepsschroeven betaalde voor het gebruik van het dok, maar die firma had de laatste tijd geen belangstelling meer. Omdat er sprake is van een rijksmonument was gemeentelijke subsidie niet mogelijk, daarom neemt de gemeente het dok nu dus over, inclusief de 15.000 euro die de stichting nog in kas had.

De stichting had zelf een jaar geleden al alarm geslagen over de zeer slechte staat waarin het dok zich bevond en dat ze zelf het geld niet meer hadden voor onderhoud en herstel. Zie de reportage die we hierover maakten in april 2017. &t=1s

Lees ook

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

webfoto

Roep om ingreep na fataal ongeluk bij pont, wethouder vraagt nog even geduld

Komen er extra maatregelen bij de veerstoep van Dordrecht naar Werkendam? Lokale politici eisen een snelle ingreep na een nieuw fataal ongeluk, maar het Dordtse stadsbestuur wil eerst een onderzoek van de politie afwachten.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

nk2026102893A09535

Blamage FC Dordrecht: bekeravontuur meteen voorbij na verlies bij amateurs

Het KNVB-bekertoernooi zit er voor FC Dordrecht opnieuw na één ronde op. De ploeg bibberde woensdag vanaf de aftrap en kende wel een betere fase, maar blameerde zich alsnog bij derdedivisionist SC Genemuiden: 3-2.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.