gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente gaat Straatmandok restaureren

Het schroevendok van Straatman in de Wolwevershaven wordt opgeknapt.

Daan Berg |  | Aangepast op
De gemeente neemt het dok hiervoor over van de Stichting Schroevendok Straatman en neemt ook de kosten voor de restauratie op zich. Die kosten worden ingeschat op ongeveer 135.000 euro.

Het is nog niet bekend wanneer de restauratie plaatsvindt. Het schroevendok is beeldbepalend in Dordrecht en de gemeente wil bij de planning dan ook rekening houden met belangrijke evenementen. Het dok zal voor de restauratie waarschijnlijk ook worden verplaatst. Na het grondige herstel kan het dok, als het normaal onderhouden wordt, weer 50 jaar mee.

Het dok werd de afgelopen jaren beheerd door de Stichting Schroevendok Straatman. De stichting had als belangrijkste inkomstenbron de huur die de firma Jooren Scheepsschroeven betaalde voor het gebruik van het dok, maar die firma had de laatste tijd geen belangstelling meer. Omdat er sprake is van een rijksmonument was gemeentelijke subsidie niet mogelijk, daarom neemt de gemeente het dok nu dus over, inclusief de 15.000 euro die de stichting nog in kas had.

De stichting had zelf een jaar geleden al alarm geslagen over de zeer slechte staat waarin het dok zich bevond en dat ze zelf het geld niet meer hadden voor onderhoud en herstel. Zie de reportage die we hierover maakten in april 2017. &t=1s

Lees ook

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.