Dordrecht, Netherlands

Gemeente gaat Straatmandok restaureren

Het schroevendok van Straatman in de Wolwevershaven wordt opgeknapt.
Daan Berg | 25 mei 2018 11:29 | Aangepast op 25 mei 2018 11:29
De gemeente neemt het dok hiervoor over van de Stichting Schroevendok Straatman en neemt ook de kosten voor de restauratie op zich. Die kosten worden ingeschat op ongeveer 135.000 euro.

Het is nog niet bekend wanneer de restauratie plaatsvindt. Het schroevendok is beeldbepalend in Dordrecht en de gemeente wil bij de planning dan ook rekening houden met belangrijke evenementen. Het dok zal voor de restauratie waarschijnlijk ook worden verplaatst. Na het grondige herstel kan het dok, als het normaal onderhouden wordt, weer 50 jaar mee.

Het dok werd de afgelopen jaren beheerd door de Stichting Schroevendok Straatman. De stichting had als belangrijkste inkomstenbron de huur die de firma Jooren Scheepsschroeven betaalde voor het gebruik van het dok, maar die firma had de laatste tijd geen belangstelling meer. Omdat er sprake is van een rijksmonument was gemeentelijke subsidie niet mogelijk, daarom neemt de gemeente het dok nu dus over, inclusief de 15.000 euro die de stichting nog in kas had.

De stichting had zelf een jaar geleden al alarm geslagen over de zeer slechte staat waarin het dok zich bevond en dat ze zelf het geld niet meer hadden voor onderhoud en herstel. Zie de reportage die we hierover maakten in april 2017. &t=1s

Meest gelezen

RTV Dordrecht vanaf januari in nieuw onderkomen op De Staart

Fokko van der Straaten | Trevyn van Houwelingen | 1 dec 2023 18:07

Lichaam van vrouw gevonden in Develpark Zwijndrecht

Marjolein Vos | 6 dec 2023 13:40

Lees ook

Bewoners Tromptuinen ervaren overlast SSF, VVD wil alcoholverbod

Buurtbewoners van de Tromptuinen in Wielwijk klagen over overlast van een groepje bewoners uit de na...

Marktkooplieden en gemeente praten verder over verplaatsing markt

De gemeente, marktkooplieden en de middenstand rond het Statenplein lijken het eens geworden over de...

Woensdag op TV Dordrecht: Kunst en hergebruik in Via Cultura

Ook deze keer zit Via Cultura weer vol kunst en cultuur uit de Drechtsteden. In de aflevering die wo...

Lichaam van vrouw gevonden in Develpark Zwijndrecht

De politie heeft woensdagochtend het lichaam van een 77-jarige vrouw aangetroffen in het water aan d...

Defensie oefent woensdagavond in Dordt

Wie woensdagavond en -nacht knallen hoort, hoeft niet gek op te kijken. Militairen oefenen op 6 dece...

Vrouw (55) beschoten en ontvoerd, politie bevrijdt haar uit hotel

Een 55-jarige vrouw is zondagmiddag lichtgewond geraakt bij een schietpartij en daarna ontvoerd. Een...