gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente geeft geld voor koop sloopschip

Stichting Leefwerf De Biesbosch krijgt van het college 50.000 euro voor de aanschaf van een oude stoomveerboot. Daarmee steunt b&w het plan voor een haven met historische schepen. Inmiddels is het project al bijna een ton duurder geworden. Definitieve uitvoering is daardoor nog steeds niet zeker.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De 50.000 euro wordt gebruikt om een oude stoomboot te kopen die begin vorige eeuw is gebouwd. De boot vaarde als pont bij Gorinchem. Eind jaren 60 ging hij naar Rotterdam om dienst te doen als varende speeltuin voor schipperskinderen. In Rotterdam willen ze hem niet meer en nu ligt hij te wachten op sloop.

Het college wil ook meebetalen aan de verbouwing van een oud binnenvaartschip tot museumschip. Verder zijn er mondelinge afspraken gemaakt met de gebiedsontwikkelaar over het gebruik van de insteekhaven op Stadswerven. Daar zou de museumhaven moeten komen. eerst vijf ligplaatsen en daar komen er in de toekomst nog drie bij. Maar niet eerder dan oktober volgend jaar, want tot die tijd mogen de kunstenaars van Dordtyart hem nog gebruiken.

De kosten voor de inrichting van de haven zijn inmiddels opgelopen van 350.000 tot 440.000 euro en daar komen nog extra kosten bij. De gemeenteraad moet nog akkoord gaan met de plannen van het college. Zodra er meer duidelijkheid is over de kosten, maakt het college een voorstel voor aan de raad.

Lees ook

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.