gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente geeft geld voor koop sloopschip

Stichting Leefwerf De Biesbosch krijgt van het college 50.000 euro voor de aanschaf van een oude stoomveerboot. Daarmee steunt b&w het plan voor een haven met historische schepen. Inmiddels is het project al bijna een ton duurder geworden. Definitieve uitvoering is daardoor nog steeds niet zeker.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De 50.000 euro wordt gebruikt om een oude stoomboot te kopen die begin vorige eeuw is gebouwd. De boot vaarde als pont bij Gorinchem. Eind jaren 60 ging hij naar Rotterdam om dienst te doen als varende speeltuin voor schipperskinderen. In Rotterdam willen ze hem niet meer en nu ligt hij te wachten op sloop.

Het college wil ook meebetalen aan de verbouwing van een oud binnenvaartschip tot museumschip. Verder zijn er mondelinge afspraken gemaakt met de gebiedsontwikkelaar over het gebruik van de insteekhaven op Stadswerven. Daar zou de museumhaven moeten komen. eerst vijf ligplaatsen en daar komen er in de toekomst nog drie bij. Maar niet eerder dan oktober volgend jaar, want tot die tijd mogen de kunstenaars van Dordtyart hem nog gebruiken.

De kosten voor de inrichting van de haven zijn inmiddels opgelopen van 350.000 tot 440.000 euro en daar komen nog extra kosten bij. De gemeenteraad moet nog akkoord gaan met de plannen van het college. Zodra er meer duidelijkheid is over de kosten, maakt het college een voorstel voor aan de raad.

Lees ook

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."