gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente geeft geld voor koop sloopschip

Stichting Leefwerf De Biesbosch krijgt van het college 50.000 euro voor de aanschaf van een oude stoomveerboot. Daarmee steunt b&w het plan voor een haven met historische schepen. Inmiddels is het project al bijna een ton duurder geworden. Definitieve uitvoering is daardoor nog steeds niet zeker.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De 50.000 euro wordt gebruikt om een oude stoomboot te kopen die begin vorige eeuw is gebouwd. De boot vaarde als pont bij Gorinchem. Eind jaren 60 ging hij naar Rotterdam om dienst te doen als varende speeltuin voor schipperskinderen. In Rotterdam willen ze hem niet meer en nu ligt hij te wachten op sloop.

Het college wil ook meebetalen aan de verbouwing van een oud binnenvaartschip tot museumschip. Verder zijn er mondelinge afspraken gemaakt met de gebiedsontwikkelaar over het gebruik van de insteekhaven op Stadswerven. Daar zou de museumhaven moeten komen. eerst vijf ligplaatsen en daar komen er in de toekomst nog drie bij. Maar niet eerder dan oktober volgend jaar, want tot die tijd mogen de kunstenaars van Dordtyart hem nog gebruiken.

De kosten voor de inrichting van de haven zijn inmiddels opgelopen van 350.000 tot 440.000 euro en daar komen nog extra kosten bij. De gemeenteraad moet nog akkoord gaan met de plannen van het college. Zodra er meer duidelijkheid is over de kosten, maakt het college een voorstel voor aan de raad.

Lees ook

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.