gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente geeft geld voor koop sloopschip

Stichting Leefwerf De Biesbosch krijgt van het college 50.000 euro voor de aanschaf van een oude stoomveerboot. Daarmee steunt b&w het plan voor een haven met historische schepen. Inmiddels is het project al bijna een ton duurder geworden. Definitieve uitvoering is daardoor nog steeds niet zeker.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De 50.000 euro wordt gebruikt om een oude stoomboot te kopen die begin vorige eeuw is gebouwd. De boot vaarde als pont bij Gorinchem. Eind jaren 60 ging hij naar Rotterdam om dienst te doen als varende speeltuin voor schipperskinderen. In Rotterdam willen ze hem niet meer en nu ligt hij te wachten op sloop.

Het college wil ook meebetalen aan de verbouwing van een oud binnenvaartschip tot museumschip. Verder zijn er mondelinge afspraken gemaakt met de gebiedsontwikkelaar over het gebruik van de insteekhaven op Stadswerven. Daar zou de museumhaven moeten komen. eerst vijf ligplaatsen en daar komen er in de toekomst nog drie bij. Maar niet eerder dan oktober volgend jaar, want tot die tijd mogen de kunstenaars van Dordtyart hem nog gebruiken.

De kosten voor de inrichting van de haven zijn inmiddels opgelopen van 350.000 tot 440.000 euro en daar komen nog extra kosten bij. De gemeenteraad moet nog akkoord gaan met de plannen van het college. Zodra er meer duidelijkheid is over de kosten, maakt het college een voorstel voor aan de raad.

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.