gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente geeft geld voor koop sloopschip

Stichting Leefwerf De Biesbosch krijgt van het college 50.000 euro voor de aanschaf van een oude stoomveerboot. Daarmee steunt b&w het plan voor een haven met historische schepen. Inmiddels is het project al bijna een ton duurder geworden. Definitieve uitvoering is daardoor nog steeds niet zeker.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De 50.000 euro wordt gebruikt om een oude stoomboot te kopen die begin vorige eeuw is gebouwd. De boot vaarde als pont bij Gorinchem. Eind jaren 60 ging hij naar Rotterdam om dienst te doen als varende speeltuin voor schipperskinderen. In Rotterdam willen ze hem niet meer en nu ligt hij te wachten op sloop.

Het college wil ook meebetalen aan de verbouwing van een oud binnenvaartschip tot museumschip. Verder zijn er mondelinge afspraken gemaakt met de gebiedsontwikkelaar over het gebruik van de insteekhaven op Stadswerven. Daar zou de museumhaven moeten komen. eerst vijf ligplaatsen en daar komen er in de toekomst nog drie bij. Maar niet eerder dan oktober volgend jaar, want tot die tijd mogen de kunstenaars van Dordtyart hem nog gebruiken.

De kosten voor de inrichting van de haven zijn inmiddels opgelopen van 350.000 tot 440.000 euro en daar komen nog extra kosten bij. De gemeenteraad moet nog akkoord gaan met de plannen van het college. Zodra er meer duidelijkheid is over de kosten, maakt het college een voorstel voor aan de raad.

Lees ook

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.