gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente geeft opdracht tot bouw duurzame stadswijk met 720 woningen

9a3154c55dd21254f80fd67e65b7c1f8.jpg

De gemeente heeft opdracht gegeven om in Middenzone Gezondheidspark een duurzame wijk te ontwikkelen. Na een selectieprocedure gaat de opdracht definitief naar Ballast Nedam Development. De beoordelingscommissie zegt op basis van prijs en kwaliteit te hebben gekozen voor dit bedrijf.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het moet een uniek woongebied worden met een groene omgeving, naar een ontwerp van Rijnboutt.

De Middenzone is het gebied tussen het Albert Schweitzerziekenhuis en de Sportboulevard. Juist de nabijheid van het ziekenhuis en de sportfaciliteiten vormen een natuurlijke aanleiding en sterkt de visie om een gebied te realiseren waarbij gezond leven de rode draad vormt, aldus de gemeente.


Het plan voor de nieuwe wijk telt zo’n 720 woningen, uiteenlopend van sociale huur, middeldure huur, vrije sector huur tot koopappartementen in diverse prijscategorieën. Naast woningen is er in het plan ook ruimte voor commerciële en ondersteunende functies, en wordt de bestaande parkeergarage uitgebreid.


De routes naar de Sportboulevard, het ziekenhuis en de parkeergarage zijn zorgvuldig ingepast. Het toepassen van o.a. neststenen in de gevels voor vogels en zoogdieren, zonnepanelen, elektrische deelauto’s en een gemeenschappelijke ruimte voor de bewoners, moet de Middenzone aansluiten op de toekomst.


Wethouder Piet Sleeking: “Als gemeente staan we voor een grote bouwopgave van 4000 woningen. Het gaat niet alleen om aantallen, maar ook om kwaliteit en duurzaamheid. De ontwikkeling van Middenzone Gezondheidspark is een belangrijke stap. Het plan van Ballast Nedam Development laat op aansprekende wijze zien dat dit uitstekend ingevuld kan worden op een manier die bijdraagt aan gezonde verstedelijking.”


Onno Dwars, directeur van Ballast Nedam Development: “De Middenzone Gezondheidspark is een opgave die naadloos aansluit bij onze visie op gezond stedelijk leven. We kijken er naar uit om deze ambitie voor de gemeenschap in Dordrecht te gaan realiseren de komende jaren.”

Lees ook

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.