gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente geeft opdracht tot bouw duurzame stadswijk met 720 woningen

9a3154c55dd21254f80fd67e65b7c1f8.jpg

De gemeente heeft opdracht gegeven om in Middenzone Gezondheidspark een duurzame wijk te ontwikkelen. Na een selectieprocedure gaat de opdracht definitief naar Ballast Nedam Development. De beoordelingscommissie zegt op basis van prijs en kwaliteit te hebben gekozen voor dit bedrijf.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het moet een uniek woongebied worden met een groene omgeving, naar een ontwerp van Rijnboutt.

De Middenzone is het gebied tussen het Albert Schweitzerziekenhuis en de Sportboulevard. Juist de nabijheid van het ziekenhuis en de sportfaciliteiten vormen een natuurlijke aanleiding en sterkt de visie om een gebied te realiseren waarbij gezond leven de rode draad vormt, aldus de gemeente.


Het plan voor de nieuwe wijk telt zo’n 720 woningen, uiteenlopend van sociale huur, middeldure huur, vrije sector huur tot koopappartementen in diverse prijscategorieën. Naast woningen is er in het plan ook ruimte voor commerciële en ondersteunende functies, en wordt de bestaande parkeergarage uitgebreid.


De routes naar de Sportboulevard, het ziekenhuis en de parkeergarage zijn zorgvuldig ingepast. Het toepassen van o.a. neststenen in de gevels voor vogels en zoogdieren, zonnepanelen, elektrische deelauto’s en een gemeenschappelijke ruimte voor de bewoners, moet de Middenzone aansluiten op de toekomst.


Wethouder Piet Sleeking: “Als gemeente staan we voor een grote bouwopgave van 4000 woningen. Het gaat niet alleen om aantallen, maar ook om kwaliteit en duurzaamheid. De ontwikkeling van Middenzone Gezondheidspark is een belangrijke stap. Het plan van Ballast Nedam Development laat op aansprekende wijze zien dat dit uitstekend ingevuld kan worden op een manier die bijdraagt aan gezonde verstedelijking.”


Onno Dwars, directeur van Ballast Nedam Development: “De Middenzone Gezondheidspark is een opgave die naadloos aansluit bij onze visie op gezond stedelijk leven. We kijken er naar uit om deze ambitie voor de gemeenschap in Dordrecht te gaan realiseren de komende jaren.”

Lees ook

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Voor veel mensen kan een toiletbezoek namelijk niet wachten en dan op zoek moeten naar een fatsoenlijk openbaar toilet brengt alleen maar meer stress en onrust met zich mee. “Het brengt mensen in een sociaal isolement”, zegt MDL-fonds-directeur Mariël Croon.

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.