gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente haalt streep door plannen stadion FC Dordrecht

fa0b5c55267dc1289a2636553ef48520

Een nieuw stadion voor FC Dordrecht lijkt onhaalbaar. De gemeente is niet bereid om een garantstelling van 17 miljoen euro af te geven, die nodig is voor de bouw.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Eerder lieten de burgemeester en wethouders weten dat ze alleen bereid zijn om 1,7 miljoen euro te betalen voor de infrastructuur rondom het nieuwe stadion, zoals een toegangsweg en een parkeerplaats.

Er zijn de afgelopen jaren veel plannen geweest voor een stadion, die allemaal niet levensvatbaar bleken. Bij het recente plan is gekeken naar de mogelijkheden van 'maatschappelijk financieren', waarbij een deel van het complex kon worden gebruikt voor onderwijs en zorg. Ook zou er plek komen voor amateurclubs op het complex.

Uit het haalbaarheidsonderzoek blijkt dat het plan niet volledig door de markt gefinancierd kan worden. Volgens de gemeente Dordrecht komt dat door de 'beperkte financiële mogelijkheden van de club'. Ook maakt het bestemmingsplan het ook niet mogelijk om commerciële activiteiten uit te voeren op het terrein.

Lees ook

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.