gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente inspecteert duizenden bomen

01c09f9672fe2788ea149933cc19db09

Dordrecht is donderdag begonnen met een megabomeninspectie. Zo'n 10 duizend bomen in de stad worden komende tijd gecontroleerd op ziektes.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Inspecteurs met oranje hesjes stonden 's ochtends omhoog te turen in de Viersprong in de Biesbosch. Ze bekijken elke boom, in de hoop iets te kunnen ontdekken.

Kale takken zijn reden tot zorg. Het is meestal een teken van de essentaksterfte, een schimmel uit Azië die de laatste jaren in Europa om zich heen grijpt."De schimmel overwintert in bladeren. Als bomen daarna weer uitlopen, gaat de schimmel terug de boom in en tast de takken en bladeren aan", zegt Oege Oevering, groenbeheerder in Dordrecht.

Tekst gaat verder onder de video.

&t=19s

Oervering weet dat de van oorsprong Aziatische schimmel via Polen en Duitsland naar ons land is gekomen: "Er is nog niks op gevonden, al werkt de landbouwuniversiteit in Wageningen wel aan het kweken van essen, die resistent zijn tegen die exotisch schimmel."

De schimmel gedijt vooral goed in gevallen bladeren. "Daarom zie je in de polders veel meer aangetaste essen dan in de stad, want daar worden bladeren meestal opgeruimd."

Bomen die ziek zijn stoten besmette takken zelf af. Deze bomen laten staan is gevaarlijk, omdat ze van het een op het andere moment kunnen afbreken.

"Het is een gigantische klus", geeft Jurgen Scholten, teamleider Groen bij de gemeente Dordrecht, toe. Gespecialiseerde bedrijven zijn ingehuurd om te kijken hoe alle bomen op het Eiland Dordrecht erbij staan.Scholten verwacht dat komende tijd veel bomen gekapt moeten worden. "Het zou best kunnen dat we binnen nu en vijftien jaar 90 procent van de essen kwijtraken."

De gaten die vallen in het Dordtse landschap worden opgevuld met andere bomen. "Geen essen", zegt Scholten nadrukkelijk. "Het worden verschillende soorten zodat we minder risico lopen op ziektes in de toekomst."

Lees ook

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.