gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente inspecteert duizenden bomen

01c09f9672fe2788ea149933cc19db09

Dordrecht is donderdag begonnen met een megabomeninspectie. Zo'n 10 duizend bomen in de stad worden komende tijd gecontroleerd op ziektes.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Inspecteurs met oranje hesjes stonden 's ochtends omhoog te turen in de Viersprong in de Biesbosch. Ze bekijken elke boom, in de hoop iets te kunnen ontdekken.

Kale takken zijn reden tot zorg. Het is meestal een teken van de essentaksterfte, een schimmel uit Azië die de laatste jaren in Europa om zich heen grijpt."De schimmel overwintert in bladeren. Als bomen daarna weer uitlopen, gaat de schimmel terug de boom in en tast de takken en bladeren aan", zegt Oege Oevering, groenbeheerder in Dordrecht.

Tekst gaat verder onder de video.

&t=19s

Oervering weet dat de van oorsprong Aziatische schimmel via Polen en Duitsland naar ons land is gekomen: "Er is nog niks op gevonden, al werkt de landbouwuniversiteit in Wageningen wel aan het kweken van essen, die resistent zijn tegen die exotisch schimmel."

De schimmel gedijt vooral goed in gevallen bladeren. "Daarom zie je in de polders veel meer aangetaste essen dan in de stad, want daar worden bladeren meestal opgeruimd."

Bomen die ziek zijn stoten besmette takken zelf af. Deze bomen laten staan is gevaarlijk, omdat ze van het een op het andere moment kunnen afbreken.

"Het is een gigantische klus", geeft Jurgen Scholten, teamleider Groen bij de gemeente Dordrecht, toe. Gespecialiseerde bedrijven zijn ingehuurd om te kijken hoe alle bomen op het Eiland Dordrecht erbij staan.Scholten verwacht dat komende tijd veel bomen gekapt moeten worden. "Het zou best kunnen dat we binnen nu en vijftien jaar 90 procent van de essen kwijtraken."

De gaten die vallen in het Dordtse landschap worden opgevuld met andere bomen. "Geen essen", zegt Scholten nadrukkelijk. "Het worden verschillende soorten zodat we minder risico lopen op ziektes in de toekomst."

Lees ook

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.