gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente inspecteert duizenden bomen

01c09f9672fe2788ea149933cc19db09

Dordrecht is donderdag begonnen met een megabomeninspectie. Zo'n 10 duizend bomen in de stad worden komende tijd gecontroleerd op ziektes.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Inspecteurs met oranje hesjes stonden 's ochtends omhoog te turen in de Viersprong in de Biesbosch. Ze bekijken elke boom, in de hoop iets te kunnen ontdekken.

Kale takken zijn reden tot zorg. Het is meestal een teken van de essentaksterfte, een schimmel uit Azië die de laatste jaren in Europa om zich heen grijpt."De schimmel overwintert in bladeren. Als bomen daarna weer uitlopen, gaat de schimmel terug de boom in en tast de takken en bladeren aan", zegt Oege Oevering, groenbeheerder in Dordrecht.

Tekst gaat verder onder de video.

&t=19s

Oervering weet dat de van oorsprong Aziatische schimmel via Polen en Duitsland naar ons land is gekomen: "Er is nog niks op gevonden, al werkt de landbouwuniversiteit in Wageningen wel aan het kweken van essen, die resistent zijn tegen die exotisch schimmel."

De schimmel gedijt vooral goed in gevallen bladeren. "Daarom zie je in de polders veel meer aangetaste essen dan in de stad, want daar worden bladeren meestal opgeruimd."

Bomen die ziek zijn stoten besmette takken zelf af. Deze bomen laten staan is gevaarlijk, omdat ze van het een op het andere moment kunnen afbreken.

"Het is een gigantische klus", geeft Jurgen Scholten, teamleider Groen bij de gemeente Dordrecht, toe. Gespecialiseerde bedrijven zijn ingehuurd om te kijken hoe alle bomen op het Eiland Dordrecht erbij staan.Scholten verwacht dat komende tijd veel bomen gekapt moeten worden. "Het zou best kunnen dat we binnen nu en vijftien jaar 90 procent van de essen kwijtraken."

De gaten die vallen in het Dordtse landschap worden opgevuld met andere bomen. "Geen essen", zegt Scholten nadrukkelijk. "Het worden verschillende soorten zodat we minder risico lopen op ziektes in de toekomst."

Lees ook

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.