Dordrecht, Netherlands

Gemeente komt met uitleg afgelasten kerstmarkt

Zoals bekend was de afgelopen editie van de Kerstmarkt er niet een als afgelopen jaren. Door de slechte weersverwachting werden de tweede en de derde dag afgelast.
Dennis Koorevaar | 18 december 2019 17:04 | Aangepast op 18 december 2019 17:04
De gemeente legt uit op hun website waarom de beslissing is gemaakt. “Op zaterdag waren er tussen 16.30 en 19.30 uur windstoten met windkracht 8 (70km/u). Op zondag waren er in de vroege ochtend, het moment waarop opgebouwd had moeten worden, windstoten met windkracht 8. In de middag waren er windstoten met windkracht 7. Op beide dagen dus ruim boven de veilige norm.” Zo meldt de gemeente. En ondanks dat de zon scheen was de wind nog te heftig.

Deelnemers die met hun kraam op de markt stonden krijgen hun geld terug, zoals stond vermeld in de algemene voorwaarden van hun contract.

Achteraf gezien hebben de gemeente en alle andere betrokken organisatoren geen spijt van de beslissing.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...