gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente koopt kantoren

De gemeente wil het oude belastingkantoor en de voormalige Rabobank aan de Spuiboulevard kopen. Op die plek komt een nieuw Stadskantoor. De aankoop kost bijna 4 miljoen euro.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De beide panden staan leeg. Het is nog niet duidelijk of ze worden verbouwd of worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Overname van de panden kost 3,83 miljoen euro. Dat geld wordt voor een deel bijeengebracht door de grond van het huidige Stadskantoor en de Sociale Dienst te verkopen.


De gemeentelijke diensten gaan verhuizen, omdat het huidige Stadskantoor te groot is geworden. Bovendien is het verouderd en niet energiezuinig.


Het plan past in de ontwikkelvisie voor het gebied die enige tijd geleden is gepresenteerd. Daarin staat dat het aantal vierkante meters kantoorruimte op de Spuiboulevard moet worden verminderd. Zo wordt het oude ANWB-kantoor vervangen door een appartementencomplex en komen op de plek van het Stadskantoor woningen.


De gemeenteraad moet de aankoop van de twee leegstaande kantoorgebouwen nog goedkeuren.

Lees ook

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.