gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente koopt kantoren

De gemeente wil het oude belastingkantoor en de voormalige Rabobank aan de Spuiboulevard kopen. Op die plek komt een nieuw Stadskantoor. De aankoop kost bijna 4 miljoen euro.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De beide panden staan leeg. Het is nog niet duidelijk of ze worden verbouwd of worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Overname van de panden kost 3,83 miljoen euro. Dat geld wordt voor een deel bijeengebracht door de grond van het huidige Stadskantoor en de Sociale Dienst te verkopen.


De gemeentelijke diensten gaan verhuizen, omdat het huidige Stadskantoor te groot is geworden. Bovendien is het verouderd en niet energiezuinig.


Het plan past in de ontwikkelvisie voor het gebied die enige tijd geleden is gepresenteerd. Daarin staat dat het aantal vierkante meters kantoorruimte op de Spuiboulevard moet worden verminderd. Zo wordt het oude ANWB-kantoor vervangen door een appartementencomplex en komen op de plek van het Stadskantoor woningen.


De gemeenteraad moet de aankoop van de twee leegstaande kantoorgebouwen nog goedkeuren.

Lees ook

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.