gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente koopt kantoren

De gemeente wil het oude belastingkantoor en de voormalige Rabobank aan de Spuiboulevard kopen. Op die plek komt een nieuw Stadskantoor. De aankoop kost bijna 4 miljoen euro.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De beide panden staan leeg. Het is nog niet duidelijk of ze worden verbouwd of worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Overname van de panden kost 3,83 miljoen euro. Dat geld wordt voor een deel bijeengebracht door de grond van het huidige Stadskantoor en de Sociale Dienst te verkopen.


De gemeentelijke diensten gaan verhuizen, omdat het huidige Stadskantoor te groot is geworden. Bovendien is het verouderd en niet energiezuinig.


Het plan past in de ontwikkelvisie voor het gebied die enige tijd geleden is gepresenteerd. Daarin staat dat het aantal vierkante meters kantoorruimte op de Spuiboulevard moet worden verminderd. Zo wordt het oude ANWB-kantoor vervangen door een appartementencomplex en komen op de plek van het Stadskantoor woningen.


De gemeenteraad moet de aankoop van de twee leegstaande kantoorgebouwen nog goedkeuren.

Lees ook

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.