Dordrecht, Netherlands

Gemeente laat parkeernorm vallen

Voor elke nieuw gebouwde woning in Dordrecht, moest de aannemer volgens de norm 1,6 parkeerplaats realiseren. Die norm laat de gemeente nu vallen.
Petra Scheurwater | 27 juni 2019 19:28 | Aangepast op 27 juni 2019 19:28
“We hebben een groeiagenda voor de stad. We willen meer gaan bouwen en dat willen we doen binnen de bestaande grenzen", legt wethouder Rik van der Linden. "Dat kan maar dan moet je goed omgaan met de bereikbaarheid en op een verstandige manier omgaan met de parkeervraag."


Tot nu toe moet er 1,6 parkeerplaats aanleggen bij elke woning dat gebouwd wordt. Logisch volgens van der Linden, maar dan wel in de buitenwijken. In de binnenstad zijn andere opties zoals meer gebruik maken van de fiets, deelauto’s en het openbaar vervoer.

Volgens van der Linden maken veel binnenstad bewoners al de keuze voor de andere opties. Rondom de binnenstad versoepelt de norm en hoeven er dus minder parkeerplaatsen bij woningen te komen.


Doordat het algemene gebruik van de auto in de binnenstad veel minder is dan de wijken daar omheen is het mogelijk de norm te veranderen, zegt Van der Linden.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door verzakte dijk

Er reden woensdag urenlang minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz wa...