gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente laat parkeernorm vallen

a68810dda6e567702f9633f51dc03e17

Voor elke nieuw gebouwde woning in Dordrecht, moest de aannemer volgens de norm 1,6 parkeerplaats realiseren. Die norm laat de gemeente nu vallen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
“We hebben een groeiagenda voor de stad. We willen meer gaan bouwen en dat willen we doen binnen de bestaande grenzen", legt wethouder Rik van der Linden. "Dat kan maar dan moet je goed omgaan met de bereikbaarheid en op een verstandige manier omgaan met de parkeervraag."


Tot nu toe moet er 1,6 parkeerplaats aanleggen bij elke woning dat gebouwd wordt. Logisch volgens van der Linden, maar dan wel in de buitenwijken. In de binnenstad zijn andere opties zoals meer gebruik maken van de fiets, deelauto’s en het openbaar vervoer.

Volgens van der Linden maken veel binnenstad bewoners al de keuze voor de andere opties. Rondom de binnenstad versoepelt de norm en hoeven er dus minder parkeerplaatsen bij woningen te komen.


Doordat het algemene gebruik van de auto in de binnenstad veel minder is dan de wijken daar omheen is het mogelijk de norm te veranderen, zegt Van der Linden.

Lees ook

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.