gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente laat parkeernorm vallen

a68810dda6e567702f9633f51dc03e17

Voor elke nieuw gebouwde woning in Dordrecht, moest de aannemer volgens de norm 1,6 parkeerplaats realiseren. Die norm laat de gemeente nu vallen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
“We hebben een groeiagenda voor de stad. We willen meer gaan bouwen en dat willen we doen binnen de bestaande grenzen", legt wethouder Rik van der Linden. "Dat kan maar dan moet je goed omgaan met de bereikbaarheid en op een verstandige manier omgaan met de parkeervraag."


Tot nu toe moet er 1,6 parkeerplaats aanleggen bij elke woning dat gebouwd wordt. Logisch volgens van der Linden, maar dan wel in de buitenwijken. In de binnenstad zijn andere opties zoals meer gebruik maken van de fiets, deelauto’s en het openbaar vervoer.

Volgens van der Linden maken veel binnenstad bewoners al de keuze voor de andere opties. Rondom de binnenstad versoepelt de norm en hoeven er dus minder parkeerplaatsen bij woningen te komen.


Doordat het algemene gebruik van de auto in de binnenstad veel minder is dan de wijken daar omheen is het mogelijk de norm te veranderen, zegt Van der Linden.

Lees ook

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.