gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente laat parkeernorm vallen

a68810dda6e567702f9633f51dc03e17

Voor elke nieuw gebouwde woning in Dordrecht, moest de aannemer volgens de norm 1,6 parkeerplaats realiseren. Die norm laat de gemeente nu vallen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
“We hebben een groeiagenda voor de stad. We willen meer gaan bouwen en dat willen we doen binnen de bestaande grenzen", legt wethouder Rik van der Linden. "Dat kan maar dan moet je goed omgaan met de bereikbaarheid en op een verstandige manier omgaan met de parkeervraag."


Tot nu toe moet er 1,6 parkeerplaats aanleggen bij elke woning dat gebouwd wordt. Logisch volgens van der Linden, maar dan wel in de buitenwijken. In de binnenstad zijn andere opties zoals meer gebruik maken van de fiets, deelauto’s en het openbaar vervoer.

Volgens van der Linden maken veel binnenstad bewoners al de keuze voor de andere opties. Rondom de binnenstad versoepelt de norm en hoeven er dus minder parkeerplaatsen bij woningen te komen.


Doordat het algemene gebruik van de auto in de binnenstad veel minder is dan de wijken daar omheen is het mogelijk de norm te veranderen, zegt Van der Linden.

Lees ook

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.