gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente 'maakt groen met de grond gelijk'

In het woonerf de Boogschutter, in de wijk Sterrenburg, hebben gemeentehoveniers  rigoureus gesnoeid. Bewoners zijn 'not amused' en zijn niet vooraf ingelicht. De gemeente zegt dat het om regulier onderhoud gaat.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Heggen van wel anderhalve meter hoog zijn gedecimeerd. Alleen de bomen zijn gespaard gebleven. De Boogschutter maakt een lege indruk. Er is zelfs een particuliere heg afgesnoeid. Die eigenaar is inmiddels in gesprek met de gemeente over een oplossing. Hierbij wordt gedacht aan herbeplanting.

Voor de bewoners vormt het allemaal een onaangename verassing. Al waren de heggen met hun 1,5 meter volgens hun wel wat aan de hoge kant. Maar dit had nou ook weer niet gehoeven. Ook hadden de bewoners prijs gesteld op een aankondiging van de kaalslag. 

'Hoefde niet' zegt gemeente woordvoerder Mark van Wijnen omdat het om regulier onderhoud gaat. 'Gewoonlijk wordt er om om de 3 tot 4 jaar onderhoud gepleegd. Als ter plekke wordt bepaald dat snoeien niet nodig is, kan het weer zolang, dus zo'n acht jaar in totaal, duren voordat een heg wordt behandeld en intussen groeit het gewoon door. Als er dan gesnoeid wordt lijkt dat heftig.' Aldus Van Wijnen.

Lees ook

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.