gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente 'maakt groen met de grond gelijk'

In het woonerf de Boogschutter, in de wijk Sterrenburg, hebben gemeentehoveniers  rigoureus gesnoeid. Bewoners zijn 'not amused' en zijn niet vooraf ingelicht. De gemeente zegt dat het om regulier onderhoud gaat.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Heggen van wel anderhalve meter hoog zijn gedecimeerd. Alleen de bomen zijn gespaard gebleven. De Boogschutter maakt een lege indruk. Er is zelfs een particuliere heg afgesnoeid. Die eigenaar is inmiddels in gesprek met de gemeente over een oplossing. Hierbij wordt gedacht aan herbeplanting.

Voor de bewoners vormt het allemaal een onaangename verassing. Al waren de heggen met hun 1,5 meter volgens hun wel wat aan de hoge kant. Maar dit had nou ook weer niet gehoeven. Ook hadden de bewoners prijs gesteld op een aankondiging van de kaalslag. 

'Hoefde niet' zegt gemeente woordvoerder Mark van Wijnen omdat het om regulier onderhoud gaat. 'Gewoonlijk wordt er om om de 3 tot 4 jaar onderhoud gepleegd. Als ter plekke wordt bepaald dat snoeien niet nodig is, kan het weer zolang, dus zo'n acht jaar in totaal, duren voordat een heg wordt behandeld en intussen groeit het gewoon door. Als er dan gesnoeid wordt lijkt dat heftig.' Aldus Van Wijnen.

Lees ook

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.