gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente 'maakt groen met de grond gelijk'

In het woonerf de Boogschutter, in de wijk Sterrenburg, hebben gemeentehoveniers  rigoureus gesnoeid. Bewoners zijn 'not amused' en zijn niet vooraf ingelicht. De gemeente zegt dat het om regulier onderhoud gaat.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Heggen van wel anderhalve meter hoog zijn gedecimeerd. Alleen de bomen zijn gespaard gebleven. De Boogschutter maakt een lege indruk. Er is zelfs een particuliere heg afgesnoeid. Die eigenaar is inmiddels in gesprek met de gemeente over een oplossing. Hierbij wordt gedacht aan herbeplanting.

Voor de bewoners vormt het allemaal een onaangename verassing. Al waren de heggen met hun 1,5 meter volgens hun wel wat aan de hoge kant. Maar dit had nou ook weer niet gehoeven. Ook hadden de bewoners prijs gesteld op een aankondiging van de kaalslag. 

'Hoefde niet' zegt gemeente woordvoerder Mark van Wijnen omdat het om regulier onderhoud gaat. 'Gewoonlijk wordt er om om de 3 tot 4 jaar onderhoud gepleegd. Als ter plekke wordt bepaald dat snoeien niet nodig is, kan het weer zolang, dus zo'n acht jaar in totaal, duren voordat een heg wordt behandeld en intussen groeit het gewoon door. Als er dan gesnoeid wordt lijkt dat heftig.' Aldus Van Wijnen.

Lees ook

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.