gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente 'maakt groen met de grond gelijk'

In het woonerf de Boogschutter, in de wijk Sterrenburg, hebben gemeentehoveniers  rigoureus gesnoeid. Bewoners zijn 'not amused' en zijn niet vooraf ingelicht. De gemeente zegt dat het om regulier onderhoud gaat.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Heggen van wel anderhalve meter hoog zijn gedecimeerd. Alleen de bomen zijn gespaard gebleven. De Boogschutter maakt een lege indruk. Er is zelfs een particuliere heg afgesnoeid. Die eigenaar is inmiddels in gesprek met de gemeente over een oplossing. Hierbij wordt gedacht aan herbeplanting.

Voor de bewoners vormt het allemaal een onaangename verassing. Al waren de heggen met hun 1,5 meter volgens hun wel wat aan de hoge kant. Maar dit had nou ook weer niet gehoeven. Ook hadden de bewoners prijs gesteld op een aankondiging van de kaalslag. 

'Hoefde niet' zegt gemeente woordvoerder Mark van Wijnen omdat het om regulier onderhoud gaat. 'Gewoonlijk wordt er om om de 3 tot 4 jaar onderhoud gepleegd. Als ter plekke wordt bepaald dat snoeien niet nodig is, kan het weer zolang, dus zo'n acht jaar in totaal, duren voordat een heg wordt behandeld en intussen groeit het gewoon door. Als er dan gesnoeid wordt lijkt dat heftig.' Aldus Van Wijnen.

Lees ook

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.