gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente 'maakt groen met de grond gelijk'

In het woonerf de Boogschutter, in de wijk Sterrenburg, hebben gemeentehoveniers  rigoureus gesnoeid. Bewoners zijn 'not amused' en zijn niet vooraf ingelicht. De gemeente zegt dat het om regulier onderhoud gaat.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Heggen van wel anderhalve meter hoog zijn gedecimeerd. Alleen de bomen zijn gespaard gebleven. De Boogschutter maakt een lege indruk. Er is zelfs een particuliere heg afgesnoeid. Die eigenaar is inmiddels in gesprek met de gemeente over een oplossing. Hierbij wordt gedacht aan herbeplanting.

Voor de bewoners vormt het allemaal een onaangename verassing. Al waren de heggen met hun 1,5 meter volgens hun wel wat aan de hoge kant. Maar dit had nou ook weer niet gehoeven. Ook hadden de bewoners prijs gesteld op een aankondiging van de kaalslag. 

'Hoefde niet' zegt gemeente woordvoerder Mark van Wijnen omdat het om regulier onderhoud gaat. 'Gewoonlijk wordt er om om de 3 tot 4 jaar onderhoud gepleegd. Als ter plekke wordt bepaald dat snoeien niet nodig is, kan het weer zolang, dus zo'n acht jaar in totaal, duren voordat een heg wordt behandeld en intussen groeit het gewoon door. Als er dan gesnoeid wordt lijkt dat heftig.' Aldus Van Wijnen.

Lees ook

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.