gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente: 'meer en versneld investeren in energiebesparing, warmtenet en groene energie'

6053ec03734923745a869fe7a1ab5c0a.jpg

Als het aan de gemeente ligt, wordt er in 2030 30% meer energie bespaard dan in 2020. Daarnaast wil ze 20.000 aansluitingen op het warmtenet en meer duurzame energiebronnen om huishoudens en bedrijven van elektriciteit te voorzien. De komende jaren gaat de gemeente versneld verder met stevig investeren in energiebesparing, het warmtenet en groene energie, laat het college weten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De plannen van het college zijn niet nieuw: energiebesparing en duurzaamheid stonden al hoog op de agenda, ook in de vorige collegeperiode. De nieuwe ambities passen bij het streven om in 2040 als stad volledig klimaatneutraal te zijn.

Vooral energiebesparing krijgt een boost. “Zo blijven de Energiehulpen kwetsbare mensen helpen om de energierekening te verlagen met tips en besparende materialen”, laat wethouder Tanja de Jonge namens het college weten. “De campagne Slim Energie Besparen biedt inwoners tips om energiezuinig te leven. Er komen weer collectieve inkoopacties voor isolatie, zonnepanelen en HR++ glas. En leningen voor particuliere eigenaren om hun woning te verduurzamen. De gemeente werkt nauw samen met de woningcorporaties bij het verduurzamen van hun woningvoorraad. Woningen met een EFG label behoren in 2030 tot het verleden. Voor de basisscholen is er een theatervoorstelling om kinderen kennis te laten maken met energiebesparing. De gemeente gaat haar eigen vastgoed verduurzamen en maatschappelijk verantwoord inkopen bij opdrachten.

Versnelling
Gemeente, woningcorporaties, VVE's en particulieren gaan werken aan een versnelling van de aansluitingen op het warmtenet. Als eerste in de wijk Crabbehof. Het Zonoffensief Dordrecht gaat zoveel mogelijk zonnepanelen plaatsen op daken van huizen en bedrijven.

Energielasten verlagen
Wethouder duurzaamheid Tanja de Jonge: "De afgelopen jaren hebben we de basis gelegd voor de Energietransitie. We zetten nu nog steviger in op energiebesparing, het warmtenet en groene energie om sneller ons doel te bereiken: Klimaatneutraal in 2040. We willen de energielasten van onze inwoners en ondernemers verlagen en tegelijkertijd ons steentje bijdragen aan een beter klimaat. We hebben iedereen nodig om samen te werken aan een duurzame toekomst, niet alleen voor ons maar ook voor de generaties na ons."

Meer weten over wat voor plannen het college heeft om de klimaatdoelstelling te halen? In het programma Thema van de Maand praten we je helemaal bij.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.