gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente: Oefening van defensie niet goed gecommuniceerd, herhaling voorkomen

672cdd482fd3686a035fbf65af9aec3d

Het was het Dordste mysterie van donderdag: wat waren toch die knallen die woensdagavond rond 23:30 uur te horen waren op de Dordtse Kil? Politie, defensie en de gemeente tastten donderdagochtend lange tijd in het duister over de herkomst ervan. "Inmiddels zijn er extra afspraken gemaakt om een herhaling te voorkomen."Op 112meldingen.nl werd een schietpartij gemeld aan de Rijksstraatweg in Dordrecht, maar uit navraag bij de politie bleek daar geen sprake van te zijn. Zo werden er geen kogelhulzen, inslagen of slachtoffers aangetroffen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Een politiewoordvoerder liet donderdagochten weten dat het toch om een oefening van defensie gaat. Een woordvoerder van Defensie liet eerst weten dat dat niet het geval was. Aan het begin van de middag moest ze toch terugkomen op haar woorden. "Het waren de commandotroepen van de landmacht. De oefening zou ook zijn gemeld bij de politie.

Burgemeester niet geïnformeerd

Zoveel onduidelijkheid rondom een defensie-oefening; dat mag niet gebeuren, laat gemeentewoordvoerder Marc van Wijnen donderdagavond weten. "Bij dit soort oefeningen wordt uiteraard normaal gesproken de burgemeester vooraf geïnformeerd, dat is deze keer helaas niet goed gegaan. Defensie heeft de politie geïnformeerd en daar is iets mis gegaan. Defensie kan hier niks aan doen."


De burgemeester wil daarom dat er afspraken gemaakt worden met veiligheidscentrum Spinel op de Dordtse Kil, waar de oefening woensdagavond plaatsvond, over de voorwaarden waaronder en tijdstippen waarop dit soort oefeningen kan plaatsvinden.


Ook wil de burgemeester dat hier Defensie in de toekomst hun oefeningen communiceert, zodat Dordtenaren en inwoners van buurtgemeenten hier niet door verrast worden.

Foto: Defensie-onderdelen oefenen vaker in Dordrecht, zoals deze Mariniers in 2017 rondom het Refaja-ziekenhuis

Lees ook

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.