gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente: Oefening van defensie niet goed gecommuniceerd, herhaling voorkomen

672cdd482fd3686a035fbf65af9aec3d

Het was het Dordste mysterie van donderdag: wat waren toch die knallen die woensdagavond rond 23:30 uur te horen waren op de Dordtse Kil? Politie, defensie en de gemeente tastten donderdagochtend lange tijd in het duister over de herkomst ervan. "Inmiddels zijn er extra afspraken gemaakt om een herhaling te voorkomen."Op 112meldingen.nl werd een schietpartij gemeld aan de Rijksstraatweg in Dordrecht, maar uit navraag bij de politie bleek daar geen sprake van te zijn. Zo werden er geen kogelhulzen, inslagen of slachtoffers aangetroffen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Een politiewoordvoerder liet donderdagochten weten dat het toch om een oefening van defensie gaat. Een woordvoerder van Defensie liet eerst weten dat dat niet het geval was. Aan het begin van de middag moest ze toch terugkomen op haar woorden. "Het waren de commandotroepen van de landmacht. De oefening zou ook zijn gemeld bij de politie.

Burgemeester niet geïnformeerd

Zoveel onduidelijkheid rondom een defensie-oefening; dat mag niet gebeuren, laat gemeentewoordvoerder Marc van Wijnen donderdagavond weten. "Bij dit soort oefeningen wordt uiteraard normaal gesproken de burgemeester vooraf geïnformeerd, dat is deze keer helaas niet goed gegaan. Defensie heeft de politie geïnformeerd en daar is iets mis gegaan. Defensie kan hier niks aan doen."


De burgemeester wil daarom dat er afspraken gemaakt worden met veiligheidscentrum Spinel op de Dordtse Kil, waar de oefening woensdagavond plaatsvond, over de voorwaarden waaronder en tijdstippen waarop dit soort oefeningen kan plaatsvinden.


Ook wil de burgemeester dat hier Defensie in de toekomst hun oefeningen communiceert, zodat Dordtenaren en inwoners van buurtgemeenten hier niet door verrast worden.

Foto: Defensie-onderdelen oefenen vaker in Dordrecht, zoals deze Mariniers in 2017 rondom het Refaja-ziekenhuis

Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.