gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente: Oefening van defensie niet goed gecommuniceerd, herhaling voorkomen

672cdd482fd3686a035fbf65af9aec3d

Het was het Dordste mysterie van donderdag: wat waren toch die knallen die woensdagavond rond 23:30 uur te horen waren op de Dordtse Kil? Politie, defensie en de gemeente tastten donderdagochtend lange tijd in het duister over de herkomst ervan. "Inmiddels zijn er extra afspraken gemaakt om een herhaling te voorkomen."Op 112meldingen.nl werd een schietpartij gemeld aan de Rijksstraatweg in Dordrecht, maar uit navraag bij de politie bleek daar geen sprake van te zijn. Zo werden er geen kogelhulzen, inslagen of slachtoffers aangetroffen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Een politiewoordvoerder liet donderdagochten weten dat het toch om een oefening van defensie gaat. Een woordvoerder van Defensie liet eerst weten dat dat niet het geval was. Aan het begin van de middag moest ze toch terugkomen op haar woorden. "Het waren de commandotroepen van de landmacht. De oefening zou ook zijn gemeld bij de politie.

Burgemeester niet geïnformeerd

Zoveel onduidelijkheid rondom een defensie-oefening; dat mag niet gebeuren, laat gemeentewoordvoerder Marc van Wijnen donderdagavond weten. "Bij dit soort oefeningen wordt uiteraard normaal gesproken de burgemeester vooraf geïnformeerd, dat is deze keer helaas niet goed gegaan. Defensie heeft de politie geïnformeerd en daar is iets mis gegaan. Defensie kan hier niks aan doen."


De burgemeester wil daarom dat er afspraken gemaakt worden met veiligheidscentrum Spinel op de Dordtse Kil, waar de oefening woensdagavond plaatsvond, over de voorwaarden waaronder en tijdstippen waarop dit soort oefeningen kan plaatsvinden.


Ook wil de burgemeester dat hier Defensie in de toekomst hun oefeningen communiceert, zodat Dordtenaren en inwoners van buurtgemeenten hier niet door verrast worden.

Foto: Defensie-onderdelen oefenen vaker in Dordrecht, zoals deze Mariniers in 2017 rondom het Refaja-ziekenhuis

Lees ook

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."