Dordrecht, Netherlands

Gemeente pakt dealer huis af

De bewoner van de Brandts Buijsstraat die sinds augustus tijdelijk zijn woonwagen niet in mag, moet er definitief uit. De gemeente beëindigt zijn huurcontract. De man zou hebben gehandeld in drugs.
Peter Tromp | 19 oktober 2016 12:38 | Aangepast op 19 oktober 2016 12:38
De burgemeester sloot de woonwagen al voor een periode van drie maanden. De bewoner mag er tot en met 17 november niet in en hij mag ook niet iemand naar binnen laten. Water, gas en licht zijn afgesloten. Nu stopt ook zijn huurcontract. Vanaf 1 december moet hij op zoek naar ander onderdak.

De gemeente neemt deze opvallend harde maatregel ook als voorbeeld voor andere huurders van de gemeente. De gemeente heeft ook de achternaam van de bewoner vrijgegeven. Het college accepteert geen drugshandel in gemeentelijke eigendommen. Vanwege de al opgelegde tijdelijke sluiting mag de gemeente het huurcontract ontbinden zonder tussenkomst van de rechter.

In de woonwagen lagen hard- en softdrugs in dusdanige hoeveelheden dat ze wel bestemd moesten zijn voor de handel. Ook werd er munitie gevonden. Politie en gemeente kenden de man vanwege criminele activiteiten. Hij had al een strafblad.

Lees ook

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...