Dordrecht, Netherlands

Gemeente pakt dealer huis af

De bewoner van de Brandts Buijsstraat die sinds augustus tijdelijk zijn woonwagen niet in mag, moet er definitief uit. De gemeente beëindigt zijn huurcontract. De man zou hebben gehandeld in drugs.
Peter Tromp | 19 oktober 2016 12:38 | Aangepast op 19 oktober 2016 12:38
De burgemeester sloot de woonwagen al voor een periode van drie maanden. De bewoner mag er tot en met 17 november niet in en hij mag ook niet iemand naar binnen laten. Water, gas en licht zijn afgesloten. Nu stopt ook zijn huurcontract. Vanaf 1 december moet hij op zoek naar ander onderdak.

De gemeente neemt deze opvallend harde maatregel ook als voorbeeld voor andere huurders van de gemeente. De gemeente heeft ook de achternaam van de bewoner vrijgegeven. Het college accepteert geen drugshandel in gemeentelijke eigendommen. Vanwege de al opgelegde tijdelijke sluiting mag de gemeente het huurcontract ontbinden zonder tussenkomst van de rechter.

In de woonwagen lagen hard- en softdrugs in dusdanige hoeveelheden dat ze wel bestemd moesten zijn voor de handel. Ook werd er munitie gevonden. Politie en gemeente kenden de man vanwege criminele activiteiten. Hij had al een strafblad.

Lees ook

Wat doen deze draadjes op straat? Op honderden plekken gezien

Op honderden plekken zijn ze gezien in onze streek: rubberen draden die over autowegen en fietspaden...

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...