gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente presenteert begroting 2021: ‘zelfde koers, nieuwe blik’

d8f21a14dc9ecba4c1828d76ede01f93.jpg

Dordrecht moet blijven investeren in de toekomst, is de belangrijkste boodschap van het college voor de begroting van 2021. Zeker met het oog op de huidige crisis wordt flink ingezet op een ‘sterker en veerkrachtiger Dordrecht’.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het college houdt vast aan de koerst die is richting 2030 is uitgezet, met een groei richting 140.000 bewoners. Vanwege de coronacrisis gebeurt dat wel met een nieuwe blik, want de crisis heeft flink wat gevolgen voor bewoners, ondernemers en instellingen in de stad.

“De coronacrisis maakt duidelijk hoe snel omstandigheden kunnen veranderen. Dat vraagt om een weerbare en wendbare stad. De gemeente Dordrecht helpt Dordtenaren zoveel mogelijk om door deze tijd te komen. Daarnaast blijft het college inzetten op werk. Het creëren van nieuwe banen in onze stad geeft inwoners de kans om weer aan de slag te kunnen,” meldt de gemeente.

Dordrecht blijft ook investeren in een aantrekkelijke stad. Er is extra geld vrijgemaakt voor cultuur, en er is geld gereserveerd om komend jaar het WK Shorttrack in de Sportboulevard te organiseren. Het college vindt investeren in de aantrekkingskracht van Dordrecht cruciaal. ''We willen Dordtenaren aan de stad binden en nieuwe mensen naar de stad trekken. Er verrijzen dan ook volop nieuwe woningen en er liggen nog meer plannen klaar om in 2021 te verzilveren.''

Verder is het college van plan in te blijven zetten op preventie om financiële problemen bij inwoners vroeg te signaleren. “Het aan het werk helpen van mensen die afhankelijk zijn van een bijstandsuitkering vraagt blijvende aandacht, zeker in de huidige economische situatie.”

Voor de toekomst maakt de gemeente gebruik van de Enecogelden en de Regiodeal, met daarin een forse Rijksbijdrage. Daarvoor wordt samengewerkt met partners uit de stad en de regio. De gemeente noemt onder meer de Spoorzone, het Leerpark en het Gezondheidspark als plaatsen van ontwikkeling. Op de Spuiboulevard wordt parkeergarage Spuihaven uitgebreid. Garage Veemarkt verdwijnt dan op termijn, waarmee ruimte komt voor Huis van Stad en Regio, en in het verlengde daarvan ruimte voor de bouw van honderden woningen in het gebied tussen binnenstad en station.

Foto: Gemeente Dordrecht

Klik hier om naar de website te gaan van Begroting 2021 Dordrecht.

Lees ook

IMG_1898.jpeg

Deze straat is het mooist versierd: ‘De saamhorigheid is het allermooiste’

Het is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.

lintjesregendordrecht

Verrassing en trots overheerst bij Dordtenaren tijdens lintjesregen

Een staande ovatie vanuit de zaal als de gordijnen van Schouwburg Kunstmin openen. Het is de start van de lintjesregen in Dordrecht. Maar liefst negentien Dordtenaren hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Aan burgemeester Nanning Mol de eer om de lintjes op te spelden. “Zonder u zou onze stad een stuk kleurlozer zijn”, spreekt Mol de Dordtenaren toe.

dubbelepolitie

Dordtenaar opgelicht door nepagenten, twee verdachten aangehouden

De politie heeft twee mannen opgepakt voor het oplichten van een Dordtenaar. Zij zouden zich afgelopen januari als politieagenten hebben voorgedaan bij in totaal drie slachtoffers. De verdachten zijn 26 en 27 jaar oud en komen uit Rotterdam.

kidsandcars.png

Een dag vol snelheid en geluk: ‘Kids and Cars’ laat kinderen even alles vergeten

Een dag om even helemaal te vergeten in wat voor vervelende situatie je zit. Voor 75 kinderen staat er zaterdag weer een mooie dag te wachten tijdens de elfde editie van ‘Kids and Cars’ in Alblasserdam. Een evenement waarbij zij mee kunnen rijden in exclusieve (sport)auto’s door de streek. De opbrengst gaat dit jaar naar het Prinses Máxima Centrum.

fotopopo.png

Dankzij helpende hand blijft politie in Zwijndrecht: ‘Wens van heel veel inwoners’

“De politie blijft in Zwijndrecht”, glundert burgemeester Leon Anink. Gevreesd werd dat (wijk)agenten door bezuinigingen elders een uitvalsbasis moesten vinden, maar in het gemeentehuis bood men een helpende hand. “De verhuizing was tussen de 15 en 25 meter.”

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”