gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente presenteert begroting 2021: ‘zelfde koers, nieuwe blik’

d8f21a14dc9ecba4c1828d76ede01f93

Dordrecht moet blijven investeren in de toekomst, is de belangrijkste boodschap van het college voor de begroting van 2021. Zeker met het oog op de huidige crisis wordt flink ingezet op een ‘sterker en veerkrachtiger Dordrecht’.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het college houdt vast aan de koerst die is richting 2030 is uitgezet, met een groei richting 140.000 bewoners. Vanwege de coronacrisis gebeurt dat wel met een nieuwe blik, want de crisis heeft flink wat gevolgen voor bewoners, ondernemers en instellingen in de stad.

“De coronacrisis maakt duidelijk hoe snel omstandigheden kunnen veranderen. Dat vraagt om een weerbare en wendbare stad. De gemeente Dordrecht helpt Dordtenaren zoveel mogelijk om door deze tijd te komen. Daarnaast blijft het college inzetten op werk. Het creëren van nieuwe banen in onze stad geeft inwoners de kans om weer aan de slag te kunnen,” meldt de gemeente.

Dordrecht blijft ook investeren in een aantrekkelijke stad. Er is extra geld vrijgemaakt voor cultuur, en er is geld gereserveerd om komend jaar het WK Shorttrack in de Sportboulevard te organiseren. Het college vindt investeren in de aantrekkingskracht van Dordrecht cruciaal. ''We willen Dordtenaren aan de stad binden en nieuwe mensen naar de stad trekken. Er verrijzen dan ook volop nieuwe woningen en er liggen nog meer plannen klaar om in 2021 te verzilveren.''

Verder is het college van plan in te blijven zetten op preventie om financiële problemen bij inwoners vroeg te signaleren. “Het aan het werk helpen van mensen die afhankelijk zijn van een bijstandsuitkering vraagt blijvende aandacht, zeker in de huidige economische situatie.”

Voor de toekomst maakt de gemeente gebruik van de Enecogelden en de Regiodeal, met daarin een forse Rijksbijdrage. Daarvoor wordt samengewerkt met partners uit de stad en de regio. De gemeente noemt onder meer de Spoorzone, het Leerpark en het Gezondheidspark als plaatsen van ontwikkeling. Op de Spuiboulevard wordt parkeergarage Spuihaven uitgebreid. Garage Veemarkt verdwijnt dan op termijn, waarmee ruimte komt voor Huis van Stad en Regio, en in het verlengde daarvan ruimte voor de bouw van honderden woningen in het gebied tussen binnenstad en station.

Foto: Gemeente Dordrecht

Klik hier om naar de website te gaan van Begroting 2021 Dordrecht.

Lees ook

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.