gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente presenteert begroting 2021: ‘zelfde koers, nieuwe blik’

d8f21a14dc9ecba4c1828d76ede01f93.jpg

Dordrecht moet blijven investeren in de toekomst, is de belangrijkste boodschap van het college voor de begroting van 2021. Zeker met het oog op de huidige crisis wordt flink ingezet op een ‘sterker en veerkrachtiger Dordrecht’.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het college houdt vast aan de koerst die is richting 2030 is uitgezet, met een groei richting 140.000 bewoners. Vanwege de coronacrisis gebeurt dat wel met een nieuwe blik, want de crisis heeft flink wat gevolgen voor bewoners, ondernemers en instellingen in de stad.

“De coronacrisis maakt duidelijk hoe snel omstandigheden kunnen veranderen. Dat vraagt om een weerbare en wendbare stad. De gemeente Dordrecht helpt Dordtenaren zoveel mogelijk om door deze tijd te komen. Daarnaast blijft het college inzetten op werk. Het creëren van nieuwe banen in onze stad geeft inwoners de kans om weer aan de slag te kunnen,” meldt de gemeente.

Dordrecht blijft ook investeren in een aantrekkelijke stad. Er is extra geld vrijgemaakt voor cultuur, en er is geld gereserveerd om komend jaar het WK Shorttrack in de Sportboulevard te organiseren. Het college vindt investeren in de aantrekkingskracht van Dordrecht cruciaal. ''We willen Dordtenaren aan de stad binden en nieuwe mensen naar de stad trekken. Er verrijzen dan ook volop nieuwe woningen en er liggen nog meer plannen klaar om in 2021 te verzilveren.''

Verder is het college van plan in te blijven zetten op preventie om financiële problemen bij inwoners vroeg te signaleren. “Het aan het werk helpen van mensen die afhankelijk zijn van een bijstandsuitkering vraagt blijvende aandacht, zeker in de huidige economische situatie.”

Voor de toekomst maakt de gemeente gebruik van de Enecogelden en de Regiodeal, met daarin een forse Rijksbijdrage. Daarvoor wordt samengewerkt met partners uit de stad en de regio. De gemeente noemt onder meer de Spoorzone, het Leerpark en het Gezondheidspark als plaatsen van ontwikkeling. Op de Spuiboulevard wordt parkeergarage Spuihaven uitgebreid. Garage Veemarkt verdwijnt dan op termijn, waarmee ruimte komt voor Huis van Stad en Regio, en in het verlengde daarvan ruimte voor de bouw van honderden woningen in het gebied tussen binnenstad en station.

Foto: Gemeente Dordrecht

Klik hier om naar de website te gaan van Begroting 2021 Dordrecht.

Lees ook

mercon loods1.png

‘Leegstand Mercon-loods vormt geen gevaar omgeving’

De leegstaande Mercon-loods in Alblasserdam vormt geen gevaar voor omliggende gebouwen en bewoners. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van de lokale PvdA-fractie. Die was bezorgd vanwege een toenemend aantal incidenten op het terrein en het uitblijven van woningbouw aldaar.

kinderopvangASMedia.jpg

Jongetje dat bij gastouder in het water viel, maakt het goed

Het jongetje dat maandagochtend in Ottoland in het water viel en gereanimeerd moest worden, maakt het goed. Dat meldt het gastouderbureau, dat verantwoordelijk is voor de opvang van het kind. Het is nog altijd niet duidelijk hoe het jongetje in het water kon belanden.

asz.jpg

CYBERCRIME

Lekken ziekenhuisdata ASz toch niet uitgesloten bij hack softwarebedrijf

Het is toch niet uitgesloten dat gegevens van ziekenhuispatiënten zijn gestolen bij de ransomware-aanval op ChipSoft, het bedrijf dat onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis zit. Dat meldt de NOS op basis van meerdere bronnen. Eerst leek het er nog op dat ziekenhuisdata waren gespaard.

hiaenrid.png

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."