Dordrecht, Netherlands

Gemeente sluit sportparken

Voetbalvereniging OMC moet weg uit Stadspolders en korfbalvereniging Movado kan ook een ander veld gaan zoeken. Het is het gevolg van de sluiting van sportparken Corridor en Patersweg. Ook voetbalvereniging Dubbeldam moet een andere plek zoeken. nu staat het clubhuis in het noordelijke deel van Sportpark Schenkeldijk, maar dat wordt afgestoten voor de aanleg van Belthure Park; dure woningen rond een golfbaan.
Peter Tromp | 10 juni 2015 10:24 | Aangepast op 10 juni 2015 10:24
De maatregelen vloeien voort uit de Sportparkenvisie. Dordrecht heeft tien voetbalvelden en vijf korfbalvelden meer dan dat er eigenlijk nodig zijn. Die kosten de gemeente jaarlijks 150.000 euro. Tegelijkertijd wil het college een half miljoen bezuinigen op sport. Met de nu voorgestelde veranderingen worden zeven voetbalvelden en twee korfbalvelden ingeleverd. Maar er moet ook worden geînvesteerd in nieuwe onderkomens. Hoeveel er nu daadwerkelijk wordt bespaard is nog niet bekend. Met het afstoten van velden, derft de gemeente ook huurinkomsten.

OMC, Movado en Dubbeldam moeten eerst zelf op zoek naar een nieuwe plek. Er is nog geen deadline gesteld, maar sportwethouder Renvaan wil graag dat alles over twee jaar is gerealiseerd. Wat er met Corridor en Patersweg gaat gebeuren, is nog niet bekend. De laatstgenoemde zou een speelplek moeten blijven. Op Corridor zouden woningen kunnen worden gebouwd, "Maar er kan geen grof geld mee worden verdiend door een tweede "Klein Dubbeldam" te bouwen", zegt Renvaan.

Ook tafeltennisvereniging TT Dordrecht moet op zoek naar een andere plek. Het clubhuis staat namelijk ook op Corridor.

Voetbalvereniging Oranje Wit mag een kunstgrasveld aanleggen. Daar staat een forse huur tegenover, zegt de wethouder, maar helemaal kostendekkend is die niet. Oranje Wit groeit als kool en heeft meer leden dan de accomodatie eigenlijk aan kan. Er is nu een plafond aan de groei afgesproken om te voorkomen dat de vereniging nog meer nieuwe velden nodig heeft.

De plannen zijn geen verassing voor de betrokken verenigingen. Met hen zijn diverse gesprekken gevoerd.

De plannen van de wethouder moeten nog worden goedgekeurd door de gemeenteraad. Een week voor die beslissing, op 23 juni, kunnen verenigingen nog inspreken tijdens een commissievergadering.

Een interview met wethouder Reynvaan is vanavond tussen 19.00 en 20.00 uur te horen op Drechtstad FM.

Lees ook

Kersttraditie keert terug: schaatsen in de binnenstad

In december kan er eindelijk weer geschaatst worden in de Dordtse binnenstad. De kerstijsbaan komt n...

Buurtbewoners die hielpen na explosie in het zonnetje gezet

De buren die twee weken geleden te hulp schoten na een grote explosie bij een Papendrechts huis, zij...

Lot uit de loterij: 189 starters zoeken woongeluk in eigen dorp

Hoe kom je als starter in Hardinxveld-Giessendam aan een betaalbare koopwoning? Het korte antwoord i...

Meerdere huiszoekingen na steekpartij musical, familie slachtoffer wil ‘rust’

De politie heeft donderdag twee huiszoekingen gedaan naar aanleiding van de steekpartij tijdens een ...

Ests international tekent voor drie jaar bij FC Dordrecht

Middenvelder Martin Vetkal uit Estland sluit per direct aan bij de selectie van FC Dordrecht. De 21-...

Motorrijder gewond na aanrijding met camper

Een motorrijder en camper zijn vrijdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Dordrecht. Dat gebeur...