gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente steekt bijna 40 miljoen euro in nieuw recreatiecentrum De Fakkel

6775f80de0bae5eda07107dd49159dcb

De gemeenteraad van Ridderkerk is akkoord gegaan met een miljoeneninvestering voor de nieuwbouw van recreatiecentrum De Fakkel. Op 17 oktober is akkoord gegaan met een fors investeringsbudget voor de jaren 2024 tot en met 2028. Verenigingen die gebruik maken van het recreatiecentrum wachten af wat dit de komende jaren voor hun zal gaan betekenen.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Het vernieuwde recreatiecentrum De Fakkel, waaronder het zwembad, komt steeds dichterbij. De gemeenteraad gaf donderdagavond akkoord op scenario 2B en stelde daarmee 39.223.000 euro beschikbaar voor het nieuwbouw project. Het zwembad en recreatiecentrum is zeer verouderd en toe aan vernieuwing.

Scenario 2B bestaat uit een recreatiecentrum, inclusief 380 vierkante meter recreatiebad, een wedstrijdbad van 25 meter met 6 banen en tribune, een doelgroepenbad met beweegbare bodem, een peuterbad, glijbaan, whirlpool en een stoomcabine. Ook zullen er nieuwe buitenbaden van circa 685 vierkante meter worden gerealiseerd. Daarbij zal er ook een sporthal en verenigingsruimte komen en nieuwe horecagelegenheid.

Verenigingen die in het zwembad en recreatiecentrum activiteiten ondernemen, zien tot dusver geen problemen aan de horizon voor zichzelf. Vereniging Anyam organiseert recreatieve zwemsportactiviteiten voor mensen met een verstandelijke beperking in De Fakkel. “Zolang wij lekker kunnen zwemmen mogen ze van ons bouwen hoor, het huidige bad is prima voor ons”, vertelt zwembegeleidster Truus de Kat. “Natuurlijk is zo’n nieuw zwembad wel heel leuk voor in de toekomst.”

De nieuwbouw zal in 2028 klaar moeten zijn voor gebruik.

Lees ook

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.